2,441

Odp: Ręcę opadają.

Pogoda jest raczej korzystna na większe dawki oprysku ,to jedyny jej plus  ...

2,442

Odp: Ręcę opadają.

Grzesiek nic się nie bój. Co najwyżej będzie na chwilę wstrzymana ale nie spali jej. Na nakladkach robi się 2x po 0.2 co daje 0.4 kg i nie  ma różnicy. Śpij spokojnie.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

2,443

Odp: Ręcę opadają.

Pole kliniaste, to zobaczę czy wytrzyma dawkę powyżej podwójną.... Najgorzej bo to 7ha pszenicy co wygląda jakby miała 7-8ton dać, szkoda by mi jej było.... Tak też sobie tłumaczyłem z nakładkami.

2,444

Odp: Ręcę opadają.

jack napisał/a:
pawelg napisał/a:

Panowie powiedzcie mi czy w tym kraju nie ma ludzi do pracy?Szukam do pracy w oborze , przyjeżdzają ludzie tydzień dwa i odchodzą bo za ciężko , szukam traktorzysty zgłaszają sie chłopaki z miasta którzy nie mają pojęcia o pracy w polu.Doszło do tego że posiadając wszystkie potrzebne mi maszyny zaczynam korzystać z usług , sam nie daje rady albo się zestarzałem albo nie wiem o co chodzi , szok.

chyba słabo płacisz?

Ja szukam do pracy i dniówka za siedem godzin wynosi 110 na rękę i nie jest aż tak ciężko a trudno o pracowników. Teraz jak weszło 500+ to kolega, który ma też produkcję palet mówił, że już dwóch co mają po czwórce pociech zrezygnowało z pracy.... Takie czasy.

2,445

Odp: Ręcę opadają.

A ja 4 kwietnia pryskałem Aneksem pszenżyto i chyba nie zadziałał, miotła nic z oprysku sobie nie robi i rośnie na całego :uuuu:

2,446

Odp: Ręcę opadają.

Stachu napisał/a:
scoda19 napisał/a:

Coś w tym jest. Sąsiedzi szukali do zbierania kamieni ale jak im stawkę zaproponowali to nikt się nie zgłosił.U mnie dziś kończą zbierać 20 ha i 300 ton zebrali.

U mnie tyle to z jednego pola 1,60ha facet maszynowo wyzbierał. Nic nie płaciłem! On kamienie a ja czyste pole i pomoc tylko przy głazach. W ubiegłym roku 6ha wyzbierał ale nie po wierzchu tylko na 50cm głęboko.

Stachu a co to za maszyna była że na 50 cm zbierała?

2,447

Odp: Ręcę opadają.

Nie wiem ale chyba grimme. Facio obsługuje ją new Hollandem TG 285 i ma ciężko!

2,448

Odp: Ręcę opadają.

grimme robi takie. puszcza się to w pole gdzie ziemniaki są sadzone i mają być kopaczką samozaładowczą zbierane.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

2,449

Odp: Ręcę opadają.

panowie nie długo na wsi to tylko roboty będą robić już myślę żeby jakiegoś zrobić smile

2,450

Odp: Ręcę opadają.

Podobno kryzys jest.... Na całym świecie przez wieki było tak że jak był kryzys to ludzi do pracy pełno ale robić nie było co. Teraz mamy dobrobyt widocznie.

2,451

Odp: Ręcę opadają.

ciagnik ma nowe serducho od zwykłej 360. teraz docieranie mechanik mówił ze 5h na pusto, później lekke prace a czy siew takim http://olx.pl/oferta/siewnik-do-kukuryd … 3c4ecb4e7f na wolniejszym biegu niz zazwyczaj tj 2 bedzie dobre do docierania czy dac sobie na wsytrzymanie?
Od kilku dni jeżdze 360 i powiem ze duzo przyjemniejsza praca niz 3p a spalanie... zrobiłem 11mth i mi paliwa nie brakło zalałem cały zbiornik. czy to duzo?

Rolnik z powołania:-)

2,452

Odp: Ręcę opadają.

Mi w farmtracu powiedzieli że od razu ma dostać konkretną robotę. W instrukcji też jest, że praca na biegu jałowym to zabójstwo dla nowego silnika. Dzisiaj już części też są lepiej spasowane niż w latach produkcji tych silników gdzie wszystko musiało się dłużej docierac przez niedokładność w produkcji.

2,453

Odp: Ręcę opadają.

Rób lekkie roboty ale rób ciągle coś pod obciążeniem bo ot tak jeździć to nie zdrowo...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

2,454

Odp: Ręcę opadają.

gdzie dwóch polaków tam 3 opinie wink Przy nowych ciągnikach faktycznie od razu można pracować pod obciążeniem (wg instrukcji) z tym że te ciągniki po stanowisku testowym mają już po kilka/kilkanaście godzin.
Dla przykładu w motorach typu cross po wymianie tłoka wskazane jest pełne obciążenie silnika.

gg 5118068

2,455

Odp: Ręcę opadają.

a czy normalne jest to że na jednum kolektorze wydechowym jest olej? mówili mi ze na dotarciu to mozliwe i przejdzie, ale jakos do mnie to nie przemawia

Rolnik z powołania:-)

2,456

Odp: Ręcę opadają.

moze.mi az z komina kapało przy 328 i mu przeszło

2,457

Odp: Ręcę opadają.

Możliwe, jak się dotrze przestanie

2,458

Odp: Ręcę opadają.

Pajej napisał/a:

a czy normalne jest to że na jednum kolektorze wydechowym jest olej? mówili mi ze na dotarciu to mozliwe i przejdzie, ale jakos do mnie to nie przemawia

Mi tam nigdy nic nie kapało :angel:

2,459

Odp: Ręcę opadają.

Dla mnie to dziwne. Coś jest schrzanione ale kto wie może mu przejdzie.

2,460

Odp: Ręcę opadają.

U mnie po remoncie 12 też trochę pluła olejem ale porobiło się nią i przestało... Po prostu tak się zdarza wink Już pisałem chyba kiedyś o tym smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)