61

Odp: Czosnek

u mnie żółte końcówki i dałem sobie spokój z nimi nie pryskam bo to nie daje efektu. Może gdybym przeleciał to ciągnikowym to by działało. Niestety nie mam tym razem dojazdu. Plecakowym pokrycie roślin jest mierne, żałosne, szkoda chodzić....

62

Odp: Czosnek

ja przelece miksem co mi z rzepaku został, pictor, proteus, mikro raz przeleciałem z marnym efektem, ale jak znajde czas to jeszcze raz sprubuje

Rolnik z powołania:-)

63 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-05-25 21:26:43)

Odp: Czosnek

Tu może znajdziesz odpowiedź (wikipedia)
. Optymalna wielkość opadów w okresie wzrostu to, w zależności od warunków glebowych, od 25 mm (gleby ciężkie) do 50 mm (gleby piaszczyste) na tydzień[60]. Największe zapotrzebowanie na wodę wykazuje w maju i czerwcu[61]. Wrażliwy jest na zanieczyszczenie gleby aluminium[14]. ¬le rośnie przy braku mikroelementów w glebie, a zwłaszcza manganu, miedzi, boru i cynku.

Ja leję wodę na maxa. średnio 2 x w tygodniu po 10-20l/m2. Raz nawet sikawki chodziły a deszcz padał...
Generalnie Twój jak na jary wygląda całkiem fajnie.
Daj mu wody.  A ile dałeś azotu?
Mi się wydaje że to co piszą w zaleceniach to jakieś bzdury. Ja mam już wysypane jakieś  uwaga 240-310kg czystego..... Nie wiem bo się pogubiłem. Co coś zostało w rozsiewaczu to spacerek po czosnku.... No i teraz widzę w że w oczach rośnie tak jak powinien....
No ale zobaczymy...

64 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-05-25 21:32:14)

Odp: Czosnek

no i teraz koledzy z forum już go nie kupią ....

Słoma wciągnie połowę...

65

Odp: Czosnek

wilgoci teraz ma ful 60l/mkw spadło w piatek a nie przesycha,. N... niech pomysle ok 100kg na pewno nie wiecej

Rolnik z powołania:-)

66

Odp: Czosnek

Do Karola......
Opłacalność... smile
Opłaca się jak masz zbyt.
Jak ze wszystkim im więcej towaru tym niższa cena. Mając 1ha  można zapomnieć że sprzedasz w detalu po 1zł za 1szt chyba że zaangażujesz cała rodzine z 20 osób w różnych punktach Polski. Raczej trzeba szukać dużych odbiorców i oddawać po 30-40gr. Ale to lepiej wejść na AF i popytać.
Ja przy małym areale sprzedaje po 1-1,5 i jestem zadowolony. Roboty ???? hmmm mniej niż przy truskawce.  Przy małym areale powiedzmy 10 ar jedna osoba daje rade  ( jako dodatkowe zajęcie)  pod warunkiem dobrej organizacji i wiedzy.

67

Odp: Czosnek

Rozumiem, dzieki Krzysztof ! smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

68

Odp: Czosnek

Krzysiu a jaką odmianę sadzisz i ozimy czy jary? Polecasz jakąś lekturę?

69

Odp: Czosnek

W ubiegły roku robiłem poprawkę na chwasty galerą było ok.
Wczesniej pryskałem na jednoliścienne.
W tym roku stwierdziłem że nic nie stoi na przeszkodzie by wymieszać galerę i panterę.
No i dupa! 2 dni po pryśnięciu mimo że nie pryskałem z góry tylko lanca szła pod liśćmi czosnek sponiewierany.  Na szczęście prysnąłem tylko połowę....