2,681

Odp: Ręcę opadają.

Ja zawsze powtarzam że ten program jest nierzetelny dla rolników,ludzie z miasta po takich rewelacjach mają wodę na młyn że my  rolnicy mamy tak dobrze i narzekamy.Parę razy słyszałem teksty że świniaki to są po 6zł ,pytam się gdzie tak płacą a on mówi no w Agrobiznesie podawali ,tylko że nie każdy rozumie że tam są ceny poubojowe.Ja ten program oglądam czasami(akurat ten  o groszku oglądałem)  ale mój ojciec to ogląda codziennie i takie rewelacje to mi przekazuje co kilka dni.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

2,682

Odp: Ręcę opadają.

mieszczuchy jak mieszczuchy, ale ludzie z wiochy mnie zjedza z zazdrości, bo zakontraktować groszek jest trudno.

Rolnik z powołania:-)

2,683

Odp: Ręcę opadają.

Pajej napisał/a:

w tv ciekawe rzeczy mówia np o groszku ze zbiory udane i cena 10zł/kg !!! a prawda jest taka ze zbiory mizerne a cena to 1zł/kg w najlepszej klasie.
Ploegery takie jak u mnie pokazywali

Wybuchłem śmiechem jak o tej cenie powiedzieli... To powinno się nazywać Agropierdoły...

2,684

Odp: Ręcę opadają.

z tego co kojarze to siejesz groch na suche nasiona. potrzebuje pare info, jakie to daje plony i czy jest na to zbyt

Rolnik z powołania:-)

2,685

Odp: Ręcę opadają.

ręce opadają. Piosiry podnosły sobie pensje, pani premier z 16 tysi nendznej wypłatki na 24tysiące, ministrowie mają dokładkę, prezydent będzie miał teraz tyle co premier a żona Dudy będzie miała 13 tysi. Nie wiem za co.
Szydło mówiła że rozmawiała z polakami, czy z kimś z was rozmawiała na temat podniesienia sobie pensji?
ze mną nie rozmawiała, my siedzimy na ropie i surowcach to mogą się paść.
ja jeszcze dopłat nie dostałem, wciąż czekam nawozy na termin wzięte a ta franca sobie podnosi pensje.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

2,686

Odp: Ręcę opadają.

Teraz moja żona chce 13tyś............

2,687

Odp: Ręcę opadają.

A co się dziwić jak nędzny wójcina w mojej gminie zagrabia 155 000 rocznie, nie rozumiem zdumienia. Szmaciarz szósty rok w tej samej marynarce, rękawy wyślizgane jak w moich roboczakach a i żona jego w tej samej gminie za 55 000 rocznie udaje, że chodzi do pracy. Tymczasem pani premier czy prezydenta żona ma zadawać szyku, elegancko wyglądać, bywać, wspierać itp. Panowie bez przesady jeszcze nas stać, żeby prezydent z żoną mieli godne utrzymanie. Polska to biedny kraj, ale nie aż tak tym bardziej, że od nowego roku ubekom się ukróci.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

2,688

Odp: Ręcę opadają.

Marek ale przy tej kasie którą mieli wcześniej to biedowali? gdzie tu skala do prostego człowieka

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

2,689

Odp: Ręcę opadają.

Jak robin hood, zabrali ubekom, a wezmą dla siebie, robin hood wersja Polska big_smile
Najgorzej, że wczoraj rozmawiałem ze znajomym tokarzem i przypadkiem pisiorków pochwaliłem i mówiłem, że gorzej nie będzie niz za PO, a na wieczór już musieli popsuć....

2,690

Odp: Ręcę opadają.

Pajej napisał/a:

z tego co kojarze to siejesz groch na suche nasiona. potrzebuje pare info, jakie to daje plony i czy jest na to zbyt

Plon zależy od roku, w tamtym po 2 tony a bywały lata, że i koło 5 było. Ze zbytem ciężko, na porcie po 900 zł. Jest pare firm co skupuje, ja miałem zakontraktowany dla centrali.

2,691

Odp: Ręcę opadają.

2t to mizeria na całego...

Rolnik z powołania:-)

2,692

Odp: Ręcę opadają.

to ile przeciętnie robisz grochu że tak Ci sypie?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

2,693

Odp: Ręcę opadają.

MAREKPE napisał/a:

A co się dziwić jak nędzny wójcina w mojej gminie zagrabia 155 000 rocznie, nie rozumiem zdumienia. Szmaciarz szósty rok w tej samej marynarce, rękawy wyślizgane jak w moich roboczakach a i żona jego w tej samej gminie za 55 000 rocznie udaje, że chodzi do pracy. Tymczasem pani premier czy prezydenta żona ma zadawać szyku, elegancko wyglądać, bywać, wspierać itp. Panowie bez przesady jeszcze nas stać, żeby prezydent z żoną mieli godne utrzymanie. Polska to biedny kraj, ale nie aż tak tym bardziej, że od nowego roku ubekom się ukróci.

Tak jak piszesz.
Czy 24 tyś brutto premiera to dużo przy 13-15 nie jednego wójta?
Ja bym poszedł dalej niech ona ma tyle ile ma ale niech ograniczą pozostałym.
Przede wszystkim wszystkim prezesom spółek skarbu państwa do poziomu pani premier.
Na wszystkich szczeblach od sołtysa,  radnego, wójta, starosty, marszałka..... odpowiednią wielokrotność najniższego wynagrodzenia...

2,694

Odp: Ręcę opadają.

A co tam ,dać  jej 130 tyś i najlepiej w euro...
Poprzednie pierwsze damy z głodu nie przymieraly.

2,695

Odp: Ręcę opadają.

Polscy biurokraci w Brukseli parę lat temu mieli już po 8 tyś euro miesięcznie.

2,696

Odp: Ręcę opadają.

Andrzeju to ma być usprawiedliwienie ? Jeśli ktoś kradnie to i ja mogę , i będzie to usprawiedliwione ?
Nie spytam się czy ale kiedy będziemy mieli" turcję " w Polsce ?
Ps. należało by to przenieść do polityki .

2,697

Odp: Ręcę opadają.

Pajej napisał/a:

2t to mizeria na całego...

Taki rok był, Kwiecień, maj i połowa czerwca nie padało

2,698

Odp: Ręcę opadają.

Fenol napisał/a:

to ile przeciętnie robisz grochu że tak Ci sypie?

Ja mam zielony groszek to w zeszłym roku sypał mi ok 4,5t a w tym mimo wiekszych opadów tylko 3,7t, bo jak kwitł to byly upały i kwiaty zrzucił. mam dość roboty za darmo bo tylko na koszty mi sie zwraca dlatego zagladam w strone grochu na suche nasiona, bo koszty mniejsze nasiona zielonego 800zł/ha zwykły jak kupie u gospodarza to w 300zł na pewno sie zmieszcze. wykosze sam a zielonego to mi 23 grosze z kazdego kg na koszenie zabieraja a płaca od 1zł do 70 gr odjąć kombajn te 23 gr to wychodzi słabo

Rolnik z powołania:-)

2,699

Odp: Ręcę opadają.

Komorowska , Kwaśniewska i Wałęsowa też dostaną po 10 tys pensji... nie dostanie tylko Jaruzelska bo Wojciech nie był wybrany w wolnych wyborach , tak słyszałem w wiadomościach w radiu.

2,700

Odp: Ręcę opadają.

koseś napisał/a:

Andrzeju to ma być usprawiedliwienie ? Jeśli ktoś kradnie to i ja mogę , i będzie to usprawiedliwione ?
Nie spytam się czy ale kiedy będziemy mieli" turcję " w Polsce ?
Ps. należało by to przenieść do polityki .

Obecna ekipa to też nie moja bajka !!! jednak jakby nie patrzeć to w niej jest najmniej tych którzy tylko pod siebie i dla kolesi.