41

Odp: Problem z prędkością

Poszukaj drugi hydromotor. Znajdziesz innego lepszego i będzie dobrze. Na regeneracje też możesz dać ale to jednak za duże koszta na tak tani sprzęt. U mnie na koniec było to samo, tylko jeden cały czas ciągnął a dodatkowo wtedy był bardzo mokry rok...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

42

Odp: Problem z prędkością

Mój na drodze idzie max 18 km

43

Odp: Problem z prędkością

sharan28v6 napisał/a:

Witam wszystkich ...Mam problem z moim kombajnem fortschritt 516 ... Mianowicie z predkościa ktorej praktycznie nie ma na drodze . Wyczysciłem wszystkie dzwigienki .. wszystko drozne ruchome lekko chodzące i nadal wolno jezdzi . zauwazyłem tez ze lewy motor wcale nie pracuje . sprawny jest prawy i bardzo  przy tym zrywny .. dolałem prawie na maxa oleju i dalej nic . mamy daleko pola i nie da sie tak wolno jechac 50 km na pole . masakra ..nie wiem czego sie juz czepic .. czy to wina tego nie działającego hydromotoru bo to do niego jest podłaczona dzwignia szybkiego biegu ..pomozcie co robic ... gdzie szukac przyczyny .rece opadaja .  prosze pisac smsy oddzwonie ... z gory bardzo dziekuje ..

nie obraź się ale sprzedaj tego klamota i kup normalny kombajn ja swojego spróbuje jeszcze  reanimować ale już brakuje mi sił na niego.

44

Odp: Problem z prędkością

witam ponownie ... co do tych kombajnów mowie o 516 to dobry kombajn . mam go dobrze zrobionego i cały czas nim jade .nic sic sie nie dzieje tylko to ze wolno jezdzi . dobry sprzet i wcale nie jest tak ze cięzko sie nim kosi małe kawałki . poprostu trzeba nim dobrze manewrowac i nie sprawia najmniejszego problemu .co prawda nie lubi wilgotnej słomy bo zaraz albo kose z nitow zerwie albo sprzegło na slimaku przepuszcza . silniki moze pala tego paliwa ale co zrobi pola to zrobi .ja akurat mam model dobrze utrzymany blacharsko i lakierniczo i mechanicznie .kiepski jest tył kombajnu przy zamontowanej sieczkarni . widocznie tył kombajnu nie był garazowany pod dachem . fajny sprzet tylko mam problem z ta predkoscia . poprzednik powymieniał w nim wiele rzeczy np łozyska podsiewacze sita podłoge . sprzedał mi ten kombajn z niby uszkodzonym silnikiem a okazało sie ze wina zle pracujacego silnika okazał sie zbiornik paliwa . wiaderko smieci wyleciało z niego jak go wyczysciłem . i silnik choci jak zyleta . łudze sie jeszcze ze to jednak nie bedzie uszkodzony ten hydromotor ze moze to cos innego . moze ktos poprostu rozłaczył ten hydromotor. musze to sprawdzic odkrecajac ta zaślepke .

45

Odp: Problem z prędkością

Gdyby jedna strona była rozłączona to wcale by nie jechał bo tam miał by lżej i kręcił by na pusto. Kiedyś mi się właśnie jedna strona rozłączyła na polu zjeżdżając z góry na końcu pola. Napęd się rozłączył i sru na luzie na drogę jakiś 1 metr w dół. Na szczęście nic nie urwałem. Szukaj innego hydromotora, w końcu to nie majątek

E 516 na części
Telefon 695 076 269

46

Odp: Problem z prędkością

witajcie
Panowie, bardzo proszę poradźcie coś !!

mamy Forschritta 517 i jest słaby, nie ma siły jechać w polu, jedzie tylko 10 /h...Co robić ?co może być przyczyną ?
były wymienione hydromotory, facet zarzekał się, że są sprawne..teraz mamy 4szt i nie wiemy, czy faktycznie są ok.
kombajn stał 2lata bez przykrycia pod drzewami..niby był czyszczony ale może w tym tkwi problem ? jakieś porady? jacyś fachowcy , polecicie jakieś miejsca do sprawdzenia hydromotorów ?
Jestem z łódzkiego.

47

Odp: Problem z prędkością

Wszyscy tylko by wymieniali A ciśnienia nikomu się nie chce sprawdzić.Podłącz zegar i jeśli nie będzie 350bar to dopiero można szukać dalej.