241

Odp: porada od strony prawnej

Jako że walczę by żona mogła być bezrobotna zamiast przejść na krus po 12 latach w zus to znalazłem coś takiego.....
http://orzeczenia.tarnow.so.gov.pl/cont … -04-24_001

Jak ktoś by miał podobny problem służę pomocą. Aczkolwiek sędzia napisał tyle że ....

242

Odp: porada od strony prawnej

Mój brat ma 1,3 ha fiz co stanowi ponad 1,5 ha przeliczeniowego pola które dostał ode mnie aktem darowizny. Pole te dzierżawię od niego umową dzierżawy i korzystał z zasiłku dla bezrobotnych i na dziecko dostali wszelkie dostępne środki z GOPSu więc to raczej normalnie działa. Kwestia tylko rzetelnego udokumentowania, czyli papuga z górskiej półki.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

243

Odp: porada od strony prawnej

""Teraz nikomu już nie można zabrać prawa jazdy. Odkrycie prawników pierwszy opisał Dziennik Gazeta Prawna.

Niedoróbki w przepisach - fotoradar nie zatrzyma prawa jazdy. Ani policjant, jeśli go zapomnimy.
Nie można wtedy wydać decyzji o zatrzymaniu na 3 miesiące NIGDY !!!

Starosta do dnia 31 grudnia 2016 wyda decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy kierującemu pojazdem, któremu podmiot uprawniony do kontroli prędkości zarzucił (nawet bez dowodów), że przekroczył dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym (lub przewoził pasażerów w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym.... itd.).

JEDNAK PODSTAWĄ a więc warunkiem koniecznym jest informacja o zatrzymaniu prawa jazdy na podstawie art. 135 ust. 1 pkt 1a ustawy Prawo o ruchu drogowym czyli zatrzymania prawa jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na: kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym lub przewożeniu osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym (….. itd).
JEŚLI NIE MAMY PRAWA JAZDY to należy zaparkować samochód nie na środku jezdni lub obszarze wyłączonym z ruchu, gdzie nas gonił nieoznakowany pojazd tylko zjechać na dozwolone pobocze, parking sklepu, MOP na autostradzie, itd. aby uniknąć odholowania pojazdu, chyba, że mamy w aucie II osobę z prawem, wtedy nie ma to znaczenia.

Teraz jeśli nie mamy prawa jazdy to policjant nie odbierze nam prawa jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym GDYŻ NIE MAMY PRZY SOBIE PRAWA JAZDY. Na wszelkie pytania o prawo jazdy prócz „nie mam przy sobie ani w pojeździe” należy odpowiadać „jako obwiniony odmawiam składania wyjaśnień”. (nauczmy się, iż jesteśmy zobowiązani podać tylko miejsce zamieszkania, miejsce pracy, obywatelstwo, zawód i wykształcenie, zgodnie z art. 65 kodeksu wykroczeń, CAŁA RESZTA TO CWANIACZENIE POLICJANTA, na które należy odpowiadać „jako obwiniony nie odpowiadam na pytania”).

Nie dać się nabrać na cwaniaczenie policjanta, iż nie jesteśmy obwinieni, gdyż jak nas zatrzymał to podał przyczynę kontroli, jak nie to należy zapytać przed sięgnięciem do portfela, co jest przyczyną kontroli, gdyż policjant jest zobowiązany to podać nawet bez zapytania. A jak nie mam prawa jazdy to już jesteśmy obwinieni automatycznie o brak prawa jazdy, mandat 50 zł brak punktów - zgodnie z taryfikatorem. UWAGA, prawo jazdy PRZENIEŚÄ† Z PORTFELA w inne miejsce już teraz żeby policjant go nie dostrzegł!

Wracając, policjant nie zabierze nam prawa jazdy za pokwitowaniem GDYŻ NIE MAMY PRZY SOBIE PRAWA JAZDY, cwany może i wyśle do starostwa wniosek o zatrzymanie, jeśli dostaniemy list z starostwa o zwrot prawa jazdy należy __złożyć skargę__ w starostwie na urzędnika, ze względu na działanie niezgodne z prawem i wniosek o postępowanie dyscyplinarne wobec urzędnika.

Przypominamy im, że decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy do dnia 31 grudnia 2016 w związku z rzekomą, nieudowodnioną prędkością większą niż 50 km/h na obszarze zabudowanym można wydać tylko w sytuacji, gdy jest informacja o zatrzymaniu prawa jazdy na podstawie art. 135 ust. 1 pkt 1a ustawy Prawo o ruchu drogowym, a w niniejszej sytuacji nie ma takiej informacji, gdyż nie miałem/am przy sobie prawa jazdy i nie zostało ono zatrzymane.

TYM SPOSOBEM policjant nie odbierze nam nigdy prawa jazdy nawet jeśli zmierzy iskrą 1 samolot i wyjdzie mu obojętnie czy przekroczyliśmy o ponad 50 czy ponad 150 km/h dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość. Może też robić nieoznakowanym pojazdem dowolne najazdy na nasz tył i dowolnie fabrykować naszą prędkość. Do 31 grudnia 2016. Bez obaw. Nie odbierze.

A jeśli nie odbierze to żaden urzędnik nie może wydać decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Musi zakończyć postępowanie z powodu braku spełnienia wymogu.

Cytat z prasy: "Kłopotliwe przepisy przejściowe pierwotnie miały obowiązywać tylko do 3 stycznia 2016 roku, jednak nowelizacja z grudnia 2015 r. (Dz.U. poz. 2183) przedłużyła ten termin do 31 grudnia 2016 roku." Oznacza to, iż kilkadziesiąt tysięcy odebranych praw jazdy na 3 miesiące to tylko wynik nieznajomości prawa kierowców.

„Decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym wolno wydać tylko w sytuacji, gdy dokument zostanie odebrany na drodze.""

244

Odp: porada od strony prawnej

tak samo za dowód jak go nie masz to nie zabiorą tylko 50 zł mandat za nie posiadanie.

245

Odp: porada od strony prawnej

koledzy jak powinno wygladac wezwanie do zapłaty? firma mi zalega za soje już dawno mina termin z faktóry, co teraz im wysyłac?

Rolnik z powołania:-)

246

Odp: porada od strony prawnej

Przedsądowe wezwanie do zapłaty, gotowe druki dostaniesz w sklepach papierniczych.

247

Odp: porada od strony prawnej

Pajej nie ma może u was bezpłatnych porad prawnych??
U mnie przy sporze granicznym moje pisma miesiąc bez odpowiedzi pomogło pismo z stemplem prawnika w 3 dni wyjaśnione

248

Odp: porada od strony prawnej

niby w gminie jest jakis prawnik, ale taki ze u niego nic nie załatwi...

Rolnik z powołania:-)

249

Odp: porada od strony prawnej

najlepiej to nękać telefonem co dzień przy okazji trochę słów na ka i zawsze pomagało smile

250

Odp: porada od strony prawnej

jak jestem ubezpieczony w KRUS i załapie sie na umowe zlecenie to musze do ZUSu uciekac? jak to teraz jest?

Rolnik z powołania:-)

251

Odp: porada od strony prawnej

Karol napisze tutaj, bo bardziej to tu pasuje. Dzis przyszła pani do mnie powiedziec ze zadzwonił do niej włąściciel działek które dzierzawie (do mnie nie ma tel, a mieszka w stanach) powiedziała ze chce sprzedać ale nie tylko pole ale i las jakies działki budowlane itd. las juz chciał sprzedac ale za taka kase niek nie chciał kupic. chce sprzedac albo całość albo wypowiada mi umowe. tj 5 rok umowy a umowa notarialna na 10 lat. Teraz pytanie czy moze mi taka umowe wypowiedziec? i jakwyglada prawo pierwokupu bo nie wylkuczone ze ma juz kupca a mnie chce sie pozbyc?

Rolnik z powołania:-)

252

Odp: porada od strony prawnej

Nie stresuj się , umowa zawarta na czas określony nie podlega wypowiedzeniu chyba że taki zapis został w niej umieszczony . Prawo pierwokupu to raczej w przypadku anr . Ale teraz jak jest nowa ustawa o sprzedaży ziemi rolnej to sprzedanie tego innej osobie nie jest takie łatwe .

253

Odp: porada od strony prawnej

Pytałem kiedyś w starostwie o to samo,. Powiedzieli, że tylko drogą sądową a jak pole użytkujesz zgodnie z dobrymi praktykami rolniczymi i nie przesuwasz granic, ani ich nie niszczysz, to nie ma powodu dla którego nawet wygrałby.

254

Odp: porada od strony prawnej

koseś napisał/a:

Nie stresuj się , umowa zawarta na czas określony nie podlega wypowiedzeniu chyba że taki zapis został w niej umieszczony . Prawo pierwokupu to raczej w przypadku anr . Ale teraz jak jest nowa ustawa o sprzedaży ziemi rolnej to sprzedanie tego innej osobie nie jest takie łatwe .

pogrzebałem i znalazłem http://www.infor.pl/prawo/gmina/nieruch … olnej.html wiec trzeba poinformowac właściciela jakie jest prawo i niech szuka kupca

Rolnik z powołania:-)

255

Odp: porada od strony prawnej

Mieliśmy podobny problem.z tym że mieliśmy rolnictwo zrównoważone i zabranie działek=zwrot kasy do armir.mielismy dzierżawę z datą pewną i jedyną możliwością jej rozwiązania to obopólne porozumienie stron. oczywiście pisali pisma że nie płacimy (dzierżawa sąsiedzka i ojciec nigdy nie brał potwierdzania wpłaty) źle uprawiamy itp. Sprawa skończyła się dopiero jak upowaznilismy prawnika do reprezentowania nas i on wysmarować takie pismo że odpuścili i grzecznie czekali na koniec umowy.
Także rób swoje bo przez 5 lat nikt Ci ziemi nie zabierze.Nawet jak sprzeda to nie powoduję to wygaśnięcia umowy dzierżawy.

256

Odp: porada od strony prawnej

Pajej napisał/a:

jak jestem ubezpieczony w KRUS i załapie sie na umowe zlecenie to musze do ZUSu uciekac? jak to teraz jest?

Osoba która jest w krus a podejmie pracę w zus to pracodawca ma jakieś ulgi z tego tyttułu,ale czy dotyczy to też umowy zlecenia tego nie jestem pewien .ale   z  drugiej strony uiszczasz wszystkie opłaty z tym związane i po problemie.

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

257

Odp: porada od strony prawnej

o to chodzi ze chyba musze byc w krus programy unijne ale w zimie chetnie dorobiłbym sobie

Rolnik z powołania:-)

258

Odp: porada od strony prawnej

nawet jak masz notarialnie mozna wypowiedzieć i tu zazwyczaj w kazdej umowie jest termin troszke dzierżawisz a więc myśle ze rok od zakączenia żniw
co do prawa pierwokupu to takie prawo posiadasz i sprzedajacy musi ci sie zapytac czy naprzykład kupisz po 30 tysiecy za chektar jeśli powiesz ze nie to moze innemu sprzedać i wcale nie za 30 a za 20 i ty nie mozesz nic zrobić takie jest prawo

259

Odp: porada od strony prawnej

Umowy z datą pewną nie można wypowiedzieć.nawet wujek Google tak twierdzi.wyjatek to gdy ziemia w postępowaniu egzekucyjnym.

260

Odp: porada od strony prawnej

pajej nie pisał ze ekstra notariusz zaznaczył date pewna on mówił ze ma notarialną dzierżawe a data pewna powstaje jako dodatkowe świadczenie notariusza po podpisaniu umowt dzierżawy pytanie czy wydzierżawiajiący sie na to zgodził i za takie coś trzeba ekstra zabuliuć
SN w wyroku z dnia 05.02.2009 r., sygn. akt I CSK 325/08 orzekł, że zastrzeżenie w art. 678 § 2 k.c. formy pisemnej z datą pewną ad eventum oznacza, że data pewna może być uzyskana także w sposób określony w art. 81 § 2 k.c. W konsekwencji, nabywca rzeczy najętej (wydzierżawionej) nie może wypowiedzieć umowy najmu (dzierżawy) zawartej na czas określony zarówno wtedy, gdy notariusz poświadczył datę przy zawarciu umowy, jak i wtedy, gdy notariusz umieścił stosowną wzmiankę na umowie dopiero po jej zawarciu. Istotne jest jedynie to, aby umowa została opatrzona datą pewną przed zbyciem rzeczy najętej (wydzierżawionej)