21

Odp: Seradela

no to prysłem tak ponad litr na ha z ciekawości smile

22

Odp: Seradela

oprysk oczywiście nic nie dał smile i mam pytanie jakie chwasty mają podobne nasiona ? , już na dniach będzie trzeba ją przyciąć ?

23

Odp: Seradela

zaczęła u mnie kwitnąć a jak u was ?

24

Odp: Seradela

Prawie po sąsiedzku, do kostek ziemi nie zakryła i też kwitnie.

25

Odp: Seradela

ja jutro tnę dolne nasiona już brązowe a roślina spłowiała.

26

Odp: Seradela

u mnie jeszcze postoi z 3-5 dni bo pogody nie ma

27

Odp: Seradela

już ścięta ale dyskowa bardzo młóciła więc dokończyłem rotacyjną +ciapek szło 5 i gaz do dechy smile

28

Odp: Seradela

jutro młócka

29

Odp: Seradela

no i wymłócona dzisiaj .przed południem nie chciała sie wymłacać a po południu zaczeła się sieczka robić ,mocno się osypuje i jakbym to siał kiedyś to na pewno z facelią ,plon ? zobaczymy po czyszczeniu ale jest tego sporo ,jakie sita stosujecie do wialni ?

30

Odp: Seradela

Jak ustawić kombajn na saradele?

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

31

Odp: Seradela

sita jak do rzepaku góra 6 dół 4 no górę można więcej otworzyć ale jak mokra ,wiatry jak do trawy lub facelii czyli 500-350 ,klepisko i obroty na maksa chyba że sucha to klepisko opuszczaj bo sieczka będzie się cieła u mnie w clasie był problem bo sieczka zapychała mu sita ale w innym kombajnie może to nie przeszkadzać,chciałem młócić facelie i to samo sieczka zapychała kombajn 3 godziny i nie szło ustawić po debatach z innymi kombajnistami winą jest to że po pierwsze za wcześnie a druga to że mam bardzo blisko wytrząsacze i sita i patyki spadające z wytrząsaczy zatykały sita i jutro boszówka i wycinam co się da żeby było więcej miejsca smile

32

Odp: Seradela

A seradela zasiana na poplon zostawi stanowisko podobne jak po grochy czy peluszce?

33

Odp: Seradela

tomek1974 napisał/a:

sita jak do rzepaku góra 6 dół 4 no górę można więcej otworzyć ale jak mokra ,wiatry jak do trawy lub facelii czyli 500-350 ,klepisko i obroty na maksa chyba że sucha to klepisko opuszczaj bo sieczka będzie się cieła u mnie w clasie był problem bo sieczka zapychała mu sita ale w innym kombajnie może to nie przeszkadzać,chciałem młócić facelie i to samo sieczka zapychała kombajn 3 godziny i nie szło ustawić po debatach z innymi kombajnistami winą jest to że po pierwsze za wcześnie a druga to że mam bardzo blisko wytrząsacze i sita i patyki spadające z wytrząsaczy zatykały sita i jutro boszówka i wycinam co się da żeby było więcej miejsca smile

ja mercatorkiem kosze facelie i nic sie nie dzieje

Rolnik z powołania:-)

34

Odp: Seradela

Pajej napisał/a:
tomek1974 napisał/a:

sita jak do rzepaku góra 6 dół 4 no górę można więcej otworzyć ale jak mokra ,wiatry jak do trawy lub facelii czyli 500-350 ,klepisko i obroty na maksa chyba że sucha to klepisko opuszczaj bo sieczka będzie się cieła u mnie w clasie był problem bo sieczka zapychała mu sita ale w innym kombajnie może to nie przeszkadzać,chciałem młócić facelie i to samo sieczka zapychała kombajn 3 godziny i nie szło ustawić po debatach z innymi kombajnistami winą jest to że po pierwsze za wcześnie a druga to że mam bardzo blisko wytrząsacze i sita i patyki spadające z wytrząsaczy zatykały sita i jutro boszówka i wycinam co się da żeby było więcej miejsca smile

ja mercatorkiem kosze facelie i nic sie nie dzieje

już dwa dni walczę i nie mogę dać rady patyki zabijają sito po 10metrach a wiatrów większych już nie mogę dać,wywaliłem dzisiaj całe to tylne sito co się opuszcza na duł i jutro zobaczę ,już pomysłów mi brakuje.

35

Odp: Seradela

a może jak koniczynę trzeba z rosą kosić, żeby było bardziej odżyte?

36

Odp: Seradela

to będą mokre nasiona i trzeba suszyć i co gorsza nie będzie się wymłacać bo gdzieś w necie wyczytałem że seradele młóci sie o rosie tylko pytam jak to omłócić jak połowa zostawała nietknięta ? miało by to sens jakby młócił na dwa razy raz o rosie a drugi w dzień ale w tedy będzie się niemiłosiernie cieła i pozatyka sita, co do faceli to trzeci dzień niepowodzeń patyki są tak twarde i jest i tak dużo że kombajn nie daje rady po 20m zabity cały a w dodatku pozatykały się wytrząsacze po prostu masakra już brakuje mi pomysłów jak teraz to wymłócić bo ponoć jak poleży dłużnej to będzie lepiej się młócić ale wtedy czy będą jeszcze nasiona?

37

Odp: Seradela

Kosić jak kiedyś snopowiązałką i wymłócić w stodole... Wiem jak to brzmi ale przy takiej cenie za nasiona i jeśli zdało by to egzamin to czemu nie smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

38

Odp: Seradela

nie uwierzycie co było problemem w clasie po prostu linka od gazu się wyciągnęła i trochę spadły obroty a że zegarów brak nie zauważyłem tego ,dzisiaj młóciła się pięknie i patyki się ładnie cieły szkoda tylko tych zmarnowanych dni.

39

Odp: Seradela

jak tam wam sypała bo mnie słabo 600kg z ha dużo wyleciało przy cięciu i młóceniu pewnie za późno cięta a cena słaba 6zł