1,341

Odp: Uprawa bezorkowa

Wiele będziesz chcial? smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

1,342 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2016-05-22 18:29:49)

Odp: Uprawa bezorkowa

Znajdź mi jakiegoś na non stop tak około 2.6 do 3m może być bez wałów i możemy się pozamieniać. wink Nie chodzi mi żebym zarobił, tylko nie mam za wiele czasu w tym roku na siedzenie przy spawarce. Widziałem na składzie takie wały to dokupiłbym sobie. Gruber jest pospawany tylko w jednym miejscu, gdzie mróz rozsadził ramę, bo woda nie miała gdzie odpłynąć. Reszta nie ruszona. Przerobione pod belkę zaczepową i dodatkowo oryginalne sworznie na zwykły rozmiar jak w 323.
Te wały robią robotę, Kiedyś tak się dziwiłem jak MPopis chwalił je, ale nic nie przesadził. Świetne w swej prostocie i jakości pracy.
A Karol wrzuciłem na Forum kilka zdjęć jak u mnie wygląda wszystko bez pługa. Na razie jestem bardzo zadowolony.

1,343

Odp: Uprawa bezorkowa

Zależy do jakiej ceny szukasz to może coś i znajdzie się nie daleko w czasie smile potem bym wyporzyczyl autolawete od wujaszka i możemy robić machniom smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

1,344

Odp: Uprawa bezorkowa

Albo ja do Ciebie, bo i tak miałem odwiedzić tamte strony. Głosić go nie będę, w razie co to poszerzę o 4 łapy i będzie do Forda.

1,345

Odp: Uprawa bezorkowa

Dogadamy się smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

1,346

Odp: Uprawa bezorkowa

Grzesiu takie coś? http://olx.pl/oferta/gruber-lemken-acha … frpQP.html ? Czy może coś bardziej masywnego chcesz?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

1,347

Odp: Uprawa bezorkowa

mam zasiane 20 ha pszenicy po kuku bezorkowo po talerzówce, pierwszy rok, róznicy niby nie ma, ale ta po pługu przy tej niby troszke ciemniejsza, co nie zmienia faktu ze po kuku bede siał bezorkowo

mdw

1,348

Odp: Uprawa bezorkowa

Karol323 napisał/a:

Grzesiu takie coś? http://olx.pl/oferta/gruber-lemken-acha … frpQP.html ? Czy może coś bardziej masywnego chcesz?

Karol Lemkena starego na kołku ma teść i przy tym moim wygląda cienko, jednak na sprężynie i to, że to lemken to pewnie wytrzymywałby i na taki to chętnie się zamienię. Wczoraj tak wpadłem na pomysł,że można się wymienić. a ile on już kosztowałby to mnie nawet nie musi obchodzić, bo zależy mi na zabezpieczeniach. Jak była wilgoć, to nie rwały się prawie wcale, ale jak sucho i dochodziły kamienie, to poniżej 25cm robiło się denerwująco.

1,349

Odp: Uprawa bezorkowa

No to tak.. u mnie kamieni nie ma więc nie bardzo potrzebne te zabezpieczenia smile gorzej jest na dalszych terenach gdzie mamy dzierżawy he smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

1,350

Odp: Uprawa bezorkowa

Panowie, jak uprawiacie pod rzepak bez pługa to ile przejazdów robicie? Dokładnie chodzi mi po pszenicy, po jęczmieniu nie ma problemu. Po podwójnym przejeździe talerzówką jest dalej bardzo dużo słomy i nie wiem czy później gruber na głęboko wystarczy żeby wymieszać słomę. Po słabej pszenicy nie ma problemu ale po dobrej tej słomy jest full. Dobrze że większość będę miał po jęczmieniu.

1,351

Odp: Uprawa bezorkowa

Trzeba mi doradzić jedną rzecz. Będę miał pszenicy sporo po jęczmieniu jarym i trochę po pszenicy. Z racji że rzepak wypadł na wiosnę, a wszystkiego tej jesieni też nie dało się obsiać rzepakiem. Gdzie dać nawozy PiK? W tej chwili wszystko potalerzowane i normalnie dawałem przed gruberem lub nawet przed talerzówką. Jednak w tym roku z racji słabego płodozmianu myślałem dać płytko przed siewem, żeby pszenica miała lepszy start. Azotu nie zamierzam dawać.

1,352

Odp: Uprawa bezorkowa

jeśli po jęczmieniu to powinieneś opryskać taką chemią która mu zaszkodzi. Atribut, atlantis

1,353

Odp: Uprawa bezorkowa

Nie boję się że wyskoczy mi w pszenicy bo widzę ile po uprawkach mam go w rzepaku. Prawie wcale. Tylko płodozmian słaby.

1,354

Odp: Uprawa bezorkowa

Jeżeli miałbym taką możliwość to wszystkie nawozy sypal bym przed gruberowaniem. Chodzi o to że jak będziesz miał płytko nawóz to korzenie będą też płytko.... nie będą miały po co drenowac ziemi.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

1,355

Odp: Uprawa bezorkowa

Yoko jak ogarnąłeś pole po kukurydzy? rozumiem że kukurydza była na ziarno? czym uprawiłeś aby resztki kukurydziane nie przeszkadzały przy siewie?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

1,356

Odp: Uprawa bezorkowa

Fenol u mnie kuku na ziarno i po tym ruska talerzówka, następnie gruber i uprawowo-siewny składający się z brony wahadłowej i siewnika talerzowego. I nic się nie pchało

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,357

Odp: Uprawa bezorkowa

To nie prościej, taniej i szybciej wrócić do pługa?

1,358

Odp: Uprawa bezorkowa

Talerzówką i tak musiałbym bym jechać przed pługiem a nie wiadomo jak na jeden strzał po pługu by sobie wahadłówka poradziła. W ten sposób wychodzi u mnie dobrze, jak ktoś chce orać proszę bardzo. Każdy niech robi jak uważa

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,359

Odp: Uprawa bezorkowa

Chodzi mi o to czy to ma sens, bo jak trzeba więcej jeździć później jeszcze dodatkowo opryski i dla zasady to tak sensu wg. mnie nie ma.
Tak na youtube oglądam jakie cudaczne agregaty pokupili i jeżdżą po 3 razy co jest całkiem bez sensu i ta bezorkowa też tak stworzona pod gmo jest, a nie normalną uprawę.

1,360

Odp: Uprawa bezorkowa

Dario wczoraj wyrównałem pod buraki i też bezorkowo. Poszła talerzówka w poprzek brony później gruber , pod gruber nawóz, później siew poplonu i znowu brony. Wydaje się że dużo roboty ale buraki w tym roku mi w ogóle nie przyschły, lub bardzo mało.Słoma trzymała wilgoć i chroniła przed słońcem. Poszły zlewy i nie zabiło tej ziemi. A jak pojechałem opielaczem to zapychał siębo było tak pulchno. Ogólnie na lekkiej ziemi to najprościej zaorać, bo wschody będą zawsze ale na przesmykach ciężkiej gliny po pługu wschody marne. Bezorkowa to nie do końca uproszczona, a ziemia nie musi być orna ważne żeby była uprawna wink