1,381

Odp: Uprawa bezorkowa

Napisz coś więcej ,,,,, Nikomu nie powiem wink big_smile

1,382

Odp: Uprawa bezorkowa

Pietia rozumiem że dalej walczysz z gruberem?


co do rzepaku niby powschodził  w miarę  ale wschodził na raty jeden wielki drugi mały, sam nie wiem czy zostawić czy przesiać pszenicą.
Jutro chcę na próbę 3 hektary wjechać w qq znajomy wczoraj kosił tą samą odmiana 27% wilgotności 12 ton z hektara mam na jutro zamówionego JD

1,383

Odp: Uprawa bezorkowa

Ja tak myślałem i na koniec stanęło na tym że do uprawy pasowej zrobię lekki agregacik, ale będę siał tylko rzepak i buraka. Pod zboża jest więcej czasu i uprawkami można sporo chwastów zniszczyć. co wyjdzie w praniu to się okaże, alechyba będzie tak dość rozsądnie.

1,384

Odp: Uprawa bezorkowa

Grzesiek co do agregatu mam pewien pomysł ale najpierw musze coś przerobić i wypróbować w polu jak to zda egzamin

1,385

Odp: Uprawa bezorkowa

Jak nie chcesz opatentować i za patent zdzierać kasiory to dawaj znać coś będziem razem tworzyć i może pomysł jeden od drugiego podłapie.

1,386

Odp: Uprawa bezorkowa

Rzepak mam bezorkowo pięknie idzie, nikt na orce takiego w okolicy niema. Zrobiłem jednak poważny błąd, nie potrzebnie zluzowałem sprężyny redlic. Poszedł za płytko i szyjki korzeniowe są na wierzchu.

1,387

Odp: Uprawa bezorkowa

Andrzeju a mi się wydaje że lepiej płycej niż za głęboko. W zeszłym roku ojciec zasiał głębiej i nie powschodził, bo był za głęboko. Skrócić i ma być. U mnie zaczął popołudniem deszczyk padać i rzepak się podratuje. Kto posiał wcześnie to ładnie rzepak chwycił korzeniem głębiej i idzie jak burza, kto później tak jak ja, to rzepaki nie zdążyły się ukorzenić i najgorzej na ciężkiej ziemi. ale powoli do zimy dojdą.

1,388

Odp: Uprawa bezorkowa

androl napisał/a:

Rzepak mam bezorkowo pięknie idzie, nikt na orce takiego w okolicy niema. Zrobiłem jednak poważny błąd, nie potrzebnie zluzowałem sprężyny redlic. Poszedł za płytko i szyjki korzeniowe są na wierzchu.

Siany przed deszczami tak będzie. U mnie to samo i robione głęboko. Nie było różnicy czy to agregat czy orka, na każdym polu tak samo wyniósł szyjkę.

1,389

Odp: Uprawa bezorkowa

Już wiem dlaczego sporo rolników mówi, że gruberem nie da się uprawiać pod siew itp. Wziąłem od sąsiada 1,5 ha pola w grudniu ubiegłego roku. Jako, że nic mądrzejszego nie dało się już zrobić, zaorałem to razem ze słomą na pokosach. Oj strasznie to wyglądało. Na wiosnę włóka, agregat i siew owsa. Urodziło się jakieś 5,5-6 ton ziarna i słoma z perzem dla bydła. Poszedł na to glifosat i pole białe. Przejechałem to gruberem, zapychało się tak, że po jednym okrążeniu miałem dość. Zmordowałem to jakoś, ale na polu widok jak po jakiejś katastrofie. Wczoraj to zaorałem i jest OK. Teraz wiem skąd negatywne opinie na temat grubera i nim uprawy. Chłopy mają zapuszczone, zaperzone pola, a winę za to, że im nie idzie zwalają na maszynę. Zastanawiam się, czy jakbym przed gruberem przejechał talerzówką, to może by się nie zapychało, ale nie mam talerzówki więc nie sprawdzę.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,390

Odp: Uprawa bezorkowa

tez by się zapychało ten numer zrobiłem w tamtym roku i musiałem przeprosić pług
sadze że by było jak należy to zaczynamy od glifosfatu wioską gruber siew owsa zbiór znowu glifosfat i znowu gruber i siew nap... jakiegoś zboża ozimego może wtedy nie będzie tyle chwastuczyli oszczędność czasy w polu i paliwa  poświecą się na opryski bilanss się wyrównuje

1,391

Odp: Uprawa bezorkowa

Może jakby przed każdą słupicą był krój talerzowy to by się nie zapychało, bo tak potrafi się czasami między słupicami zapchać jak się ciągnie długi perz.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

1,392

Odp: Uprawa bezorkowa

Robią też maszynami nieprzystosowanymi do tego albo skrobią bo ciągnik za mały

1,393

Odp: Uprawa bezorkowa

Pawel21990 napisał/a:

Robią też maszynami nieprzystosowanymi do tego albo skrobią bo ciągnik za mały

Nie sądzę, bo jak zdjąłem nogę z gazu i zmieniłem bieg z 4-II na 4-I to jeszcze jakoś szło, a jak dodałem ognia na tłoki to momentalnie zapchany.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,394

Odp: Uprawa bezorkowa

Myślę jak by zrobił płytko talerzowka i za jakiś czas gruberem było by o wiele lepiej. Na jakiej głębokości trzymales gruber?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

1,395

Odp: Uprawa bezorkowa

18-20 cm

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,396

Odp: Uprawa bezorkowa

Przez dwa lata glifosat ,a potem dobry płodozmian. I to dobry płodozmian ,a nie jakiś płodozmian. Tylko co tu wybrać jak 70% roślin w tym kraju się w ogóle nie opłaca.

1,397

Odp: Uprawa bezorkowa

Perz czy nieperz to po żniwach talerzówka na max10cm. Potem jak mocno zarośnoe to jeszcze raz talerze. Jak nie zdąży to gruber. Na 15cm. Trzecia uprawa gruberem na 20-25cm i dopiero jak jest w miarę wilgoci w glebie. Zauwqżyłem że jak jest sucho to czy gruber czy talerzówka to i tak wyciąga wszystko na wierzch.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,398

Odp: Uprawa bezorkowa

To jeszcze raz napisze. Uprawa bezorkowa jest dobra pod uprawy GMO.

1,399

Odp: Uprawa bezorkowa

Nie tyle bez orkowa co uproszczona. Uprawa pasowa to esencja uprawy bezorkowej . Ty Dario masz na myśli że jak bez orkowa to dwa razy talerzowka i siew.

Co do zaperzonych pól to powiem tyle że talerzowanie co 3 tyg trzy razy i efekt jak po glifosacie. .. perz wymięka

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

1,400

Odp: Uprawa bezorkowa

Andrew89 napisał/a:

Co do zaperzonych pól to powiem tyle że talerzowanie co 3 tyg trzy razy i efekt jak po glifosacie. .. perz wymięka

Podobny efekt uzyskałem w zeszłym roku jadąc gruberem dwukrotnie i raz b-231 w odstępach dwutygodniowych. Mimo wszystko w tym roku zastosowałem metodę zintegrowaną czyli glifosat + gruber + gruber + b-231

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia