261

Odp: Programy Unijne i dotacje

Małych jelonków nie chwalą , ma kilku znajomych i narzekają ....
Jedno jest ważne że nie szukam dużego ciągnika bo taki już mam .......  Nowy ciągnik wejdzie w robotę którą do tej pory robi jumz ..... więc z pewnością te około 100KM nawet z małego silnika da sobie radę .

262

Odp: Programy Unijne i dotacje

każdy ma jakąś opinię, niech weźmie ofertę od hn i niech pójdzie do korbana i claasa czy df i niech zapyta co mu dadzą w tej kasie, niech im też zależy.
A koseś co powiesz na fergaja http://www.korbanek.pl/producent/massey … uson/5600, 4 cylidrowy- podobna moc, traktor do wszystkiego, czy jak nh uzupełnisz do poziomu fergaja czy nie wyjdzie drożej albo bardzo podobnie.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

263

Odp: Programy Unijne i dotacje

Każdy fajny ....  ale najlepszy fastrac wink  Jak wpadł przedstawiciel HN i przejechał się zemną fastrakiem (6t) z załadowanym na pełno rozrzutnikiem (7,7 +14 t) czyli prawie 28t po drodze dziurawej  żwirowej 60km/h to nie mógł wyjść z zachwytu że tak można ciągnikiem jechać smile
Zależy mi na prostym ciągniku z max jednym biegiem półbiegiem , i wom eco oraz elektro hydraulicznym rewersie .
Claas to taki jakiś plastikowy jak zabawka john i deutz drogie ,a NH  cóż miałem na tescie t7 w automacie spalanie wyszło 13,8 na 1h w orce  albo i mniej bo przy tankowaniu była mała pomyłka .Jeśli te małe silniki będą tak sprawne jak te większe to dla mnie bomba .
A fergaj w mocy jaka mnie pasuje do wniosku to tylko w 3 cylindrach  a tego bym nie chciał .

264

Odp: Programy Unijne i dotacje

koseś, z tym małym silnikiem jest tak że on musi być na wysokich obrotach bo ciągnik zdycha.  ja często brałem sąsiadowego case do kręcenia paszowozu, prasy i opryskiwacza plus praca z turem. dobrze sobie radzi tylko w opryskiwaczu i turze. wszytko siłowe okrutnie go obciąża. musi iść na pelnej pipie bo inaczej zaduszę. masz możliwość wziąć na testy tego sprzęta?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

265

Odp: Programy Unijne i dotacje

Tylko John został jeszcze w pojemności ponad 4L przy 100KM  więc wielkiego wyboru nie mam...

266

Odp: Programy Unijne i dotacje

Raz miałem na teście MF 5612 to już w 4 cylindrach ale 120 km. Fajna maszynka ale z tego co piszesz to już przy duża. A powiedz kiedyś pisałeś że miałeś na teście Pichona 14 ton i jak wypadł porównując do pranara?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

267

Odp: Programy Unijne i dotacje

Pichon dobry ale pronar lepszy ........
Pichon trzącha noże nawet drobniej niż pronar ale pod warunkiem całkowicie bezwietrznej pogody w innym przypadku rozdrobniony obornik wyrzucany z wysokości około 3m leci tam gdzie chce wiatr i przy bocznym  wietrze 5-8 m/s to już potrafi z jednej strony nawet śladu kół nie pokryć .....
A pronar to raczej rozsiewać i nawet wichura mu nie straszna .
Następna różnica na korzyść  pronara to  resorowany układ jezdny na tandemie i kołach 22.5/ 600 ,, oraz jego umieszczenie że nie ciśnie na zaczep jak pichon , do pichona to nie trzeba nawet przedniego napędu bo przodek i tak podrywa do góry w taki stopniu że zakręcanie na oranym z ładunkiem to 20m albo i więcej .
Plusem pichona jest ocynk ale jak długo wytrzyma ?

268

Odp: Programy Unijne i dotacje

czepiacie się małego ciągnika. Ma zastąpić jumza w lekkiej robocie i t4 będzie ok bo t5 to już jest dość spory ciągnik którego ja brałem pod uwagę jako główny wół roboczy. Tak na prawdę nie ma znaczenia jakiego producenta wybierze bo w dużej mierze to jak będzie się sprawował zależy od  tego jak będzie o niego dbał i jak będzie go użytkował. Ja mądrzejszy o zakup 2 nowych ciągników przyjął bym kryteria: to co mi potrzeba z wyposażenia za jak najniższą cenę. Na tą chwilę chyba steyer daje najwięcej za najmniej.

gg 5118068

269

Odp: Programy Unijne i dotacje

Też mam takie kryteria dlatego skrzynia wario albo z 4 biegami  bez sprzęgła mi nie potrzebna ,tak samo jak elektro zawory i regulowane wydatki hydrauliki . We wtorek będę znał ceny i wyposażenie z jakim uda mi się wynegocjować ,ale już dziękuję za podpowiedź odnośnie przeglądów .

270

Odp: Programy Unijne i dotacje

Koseś, jak masz możliwośc to poszukaj coś innego a odpuśc sobie NH, robię trochę różnego "złomu" nowszego i tego starszego i wszystko lepsze od NH ale to tylko moje skromne zdanie. Najmniej maszyn jakie robię to MF i Belarus. W MF czasem elektryka psoci ale to tematy szybkie do ogarnięcia a Belarus jak to ruski odwieczny problem z pocącą się hydrauliką ale poza tym nic więcej. Jeszcze jest taki wynalazek jak TYM i zaraz będzie że to Chińczyk ale za to oryginalny a nie jak pozostała reszta pod innymi markami i z tego co wiem to nie są złe maszyny i radzą sobie całkiem nieźle.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

271

Odp: Programy Unijne i dotacje

yoko ma nowego NH to niech się wypowie. U mnie tego jeździ w brud - od małych po wielkie.

gg 5118068

272

Odp: Programy Unijne i dotacje

tym jest koreański, i rzeczywiście to bardzo fajny traktor. Na testach z top agrarem jeździłem dwoma i byłem mile zaskoczony .

273

Odp: Programy Unijne i dotacje

Zapomnieliście o ursusie....
Gdyby nie hujowe 2 lata z rzędu to miałem takiego wkurwa na mojego 323 że bym wsiadł i pojechał kupić.  Ale naprawiłem grata daje mu 2 lata i jak będę fiansowo jakoś stał to biorę nowego ursusa mam nadzieję że już polska skrzynia będzie po testach....

274

Odp: Programy Unijne i dotacje

Jamir ale case i steyr mają dokładnie te same silniki , skrzynie i całą resztę po za kolorem........ MF w trzech cylindrach to nie a ruskie nawet nie patrzę w tą stronę .....
TYM to fajny i dobrze wyposażony ciągnik ale wiadomo do kiedy to będą sprzedawać ? a co z częściami za 5,10 , 15 lat? O nie do korei po tłoki nie pojadę wink
Polski był faworytem ale co z tego jak model który bym kupił zaczną robi nie wiadomo kiedy .......... Yoko  z NH jesteś zadowolony ? Napisz coś .

275

Odp: Programy Unijne i dotacje

Koseś,  silniki na pewno nie są te same bo są na licencji a to już nie to samo i wiem co mówię a ruski może i faktycznie nie przemawia względem zachodu ale bezawaryjnością już tak co do Tyma to mam importera bisko i z tego co wiem to raczej się producent rozwija niż zawija więc nie tak szybko zejdą z rynku

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

Odp: Programy Unijne i dotacje

Koło mnie sporo NH jeździ bo niedaleko dobry dealer. opinie są takie że cichy, wygodny, mało pali ale na gwarancji jednak serwis coś dłubał. Najwięcej w t5. Znajomy ma masseya 120 KM i też korbanki na gwarancji grzebali, głownie elektryka ale też winą może być przesiadka starego kierowcy ze starej "6" na coś nowego. Najbardziej chwalą MTZ ale jednak komfortem odstają...
A coś z Deutza? U nas Jaryszki sprzedały 2 100KM i nie narzekają ludzie.

277

Odp: Programy Unijne i dotacje

Krzysiek napisał/a:

Zapomnieliście o ursusie....
Gdyby nie hujowe 2 lata z rzędu to miałem takiego wkurwa na mojego 323 że bym wsiadł i pojechał kupić.  Ale naprawiłem grata daje mu 2 lata i jak będę fiansowo jakoś stał to biorę nowego ursusa mam nadzieję że już polska skrzynia będzie po testach....

poprawili jakość ursusów?? bo niedaleko ma kupiony gdzieś z 2 miesiące po zakupie nazwy URSUS  to w okresie gwarancyjnym byli na naprawie chyba 11 razy (na pewno dwucyfrowy wynik) poprawiali już silnik dwukrotnie (i podobno nadal olej bierze) sprzęgło, tylną zwolnice (ukręciła się półoś) WOM (ukręcił się krzyżak na kole zamachowym) i coś elektryką/elektroniką

ojciec właściciela mówił że byli już u prawnika i słali pisma by zabrali go przed końcem gwarancji

a i serwis pozostawia wiele do życzenia wiedzy nie mieli a wykłócali się jacy to oni fachowcy
poza tym w innym miejscu (ale też niedaleko) odebrali właścicielowi kartę gwarancyjną  gdy ich wezwał na gwarancyjną naprawę sprzęgła bo miał założony nieoryginalny tur (chociaż wszystkie parametry odpowiadały oryginałowi)

278

Odp: Programy Unijne i dotacje

Coś z nowych ciągników ? Hmm....TYM fajny ciągniczek... Teraz ciekawy jest też i PRONAR... Cena fajna i mocny silnik z dobrym oprzyrządowaniem

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

279

Odp: Programy Unijne i dotacje

koseś przeglądy w ofercie wpisane na aneksie do umowy kupna, i aneksu nie pokazuj agencji w razie kontroli bo przegląd nie jest kosztem kwalifikowanym.
będziesz na ciągnik wkładał tura?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

280

Odp: Programy Unijne i dotacje

No właśnie Koseś, zerknąłeś na Pronara 5340? Z ruskim traktorem nie ma już nic wspólnego no i cena ok. Jak byś wziął traktor i gnojarkę od jednego sprzedawcy to można by już ładnie ponegocjować...

E 516 na części
Telefon 695 076 269