301

Odp: Programy Unijne i dotacje

Gadasz że od wapna zgnije....chyba coś brałeś.

302 Ostatnio edytowany przez jamir12 (2016-10-09 19:32:20)

Odp: Programy Unijne i dotacje

Pajej napisał/a:

po kolei. Ten "ursus" co teraz robia to nie ursus tylko jakis Polmot czy cos takiego wykupili tylko logo ursus i sprzedaz wzrosła.
Pronar to ze ma ponad 5t to moim zdaniem na plus. wieksza masa to wiekszy uciąg.
Jamir jak masz mozliwość to sprawdź mi w modelu NH 8340 błąd od podnosnika "12" co to jest często mi wyskakuje

Jak dobrze pamiętam to podnoszenie masz manualne w tym NH tylko pozycjonowanie jest w elektryku i przyczym może byc tyle ile tam kabelków i innego dziadostwa ale nie przejmuj się bo da się to ominąc wszystko a ten model będzie działał normalnie nawet jak na desce będą same błędy tak więc dopóki się zapala to pracuj sobie normalnie i się ciesz że komputer od podnośnika jeszcze żyje skoro widzi co kolwiek ale jak chcesz to możesz się pobawic i pogrzebac w tym. odkręc tą płytę z tymi pokrętłami i pod nią znajduje się ten nieszczęsny komputer są tam 2 kostki wypnij je popryskaj kontaktem i powinno pomóc tylko nie zapomnij prądu odpiąc bo tam jest stałe zasilanie chyba 2 pinach tylko nie pamiętam na której kostce.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

303

Odp: Programy Unijne i dotacje

Pracuje normalniw, tylko fajnie jest widziec w okienku ta wysokość nie musisz sie ogladac czy maszyna jest w górze czy nie.
Czasami mi działa normalnie czasami nie

Rolnik z powołania:-)

304

Odp: Programy Unijne i dotacje

Pajej napisał/a:

Pracuje normalniw, tylko fajnie jest widziec w okienku ta wysokość nie musisz sie ogladac czy maszyna jest w górze czy nie.
Czasami mi działa normalnie czasami nie

Przecież podnoszenie i opuszczanie masz manualne to zawsze musi się podnieśc no chyba że traktor zgasisz.A i dbaj o wentylator od ogrzewania w dachu żeby nie kwiczał podczas pracy bo te kabiny lubiały od tych wentylatorów płonąc. Może to nie profesjonalne ale mówię to większości klientów że jak wszystko działa i nigdzie nie kapie to tylko wsiądzie i będzie jechał a jak już coś odrobinkę jest nie tak to każdy zaczyna myślec i się rozglądac co jest zdrowsze i dla niego i dla maszyny.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

305

Odp: Programy Unijne i dotacje

opuszczanie i podnoszenie jest na przysisk, dzwignia niby tez mozna, ale ja używam jej do ustalania położenia wieszaków po opuszczemiu.
wentylatory raz mnie juz przestraszyły jak zaczeły kwiczes. wyłaczyłem popukałem i właczyłem i teraz chodza normalnie, ale bede uważał

Rolnik z powołania:-)

306

Odp: Programy Unijne i dotacje

Pajej przycisku używasz wyłącznie do pracy w polu tak pisze w instrukcji podczas przemieszczania się po drogach zawsze używamy wajchy od podnośnika,

307

Odp: Programy Unijne i dotacje

tego nie wiedziałem. dzieki za info

Rolnik z powołania:-)

308

Odp: Programy Unijne i dotacje

jamir12 (wiem, że nie na temat) na wyjazdach też grzebiesz w ciągnikach ??

309

Odp: Programy Unijne i dotacje

mw_marcin napisał/a:

jamir12 (wiem, że nie na temat) na wyjazdach też grzebiesz w ciągnikach ??

mw marcin mam magika który robi na wyjazdach wyszkolił się w serwisie NH w tej chwili pracuje już na własny rachunek  z tego co mówił case skrzynie, silnik  też robił ma handlarza który mu ściąga z Francji z serwisów sprzęty których tam nie umieją  naprawić  czasami jest to w 2 połówkach a ostatnio mówił że dostał w 3 skrzynio paletach później handlarz bierze do siebie na gospodarstwo i po 6 miesiącach sprzedaje jak wszystko dobrze pracuje.

310

Odp: Programy Unijne i dotacje

Mam wrażenie że mówicie  nie koniecznie o dotacjach ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

311

Odp: Programy Unijne i dotacje

Co ty Wojtas wiesz jak to jest wszystko ważne ale problemy najważniejsze po wszystkim posprzątasz i będzie OK.

312

Odp: Programy Unijne i dotacje

mw_marcin napisał/a:

jamir12 (wiem, że nie na temat) na wyjazdach też grzebiesz w ciągnikach ??

Tak,  robię na wyjazdach bo jestem głównie na to nastawiony.  Co do magików to znam kilku osobiście ale nie przyznję się do tego bo ludzie mają o nich super zdanie,  zaś co do Francuzów to nie jest tak do końca Pietia że nie umieją poskładać czy naprawić bo francuz jest ciekaw co się stało i każe korbierac i wycenić i później decyduje czy będzie to robił czy nie a żeby sobie nie generować kosztów to już nie każe składać tylko sprzedaje, osobiście byłem kilka razy z częściami we francji i składałem na serwisie jak nam pozwolili i jechała maszyna do nas sprawna.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

313

Odp: Programy Unijne i dotacje

Wracając do tematu ......  szukam szukam i znaleźć nie mogę ciągnika ............
Żaden diler nie ma T5 EC na stanie , nie ma też case farmal u pro  jaki i steyr multi ..........
Chyba trzeba będzie zacząć szukać innej marki  sad

314

Odp: Programy Unijne i dotacje

jamir12 napisał/a:
mw_marcin napisał/a:

jamir12 (wiem, że nie na temat) na wyjazdach też grzebiesz w ciągnikach ??

Tak,  robię na wyjazdach bo jestem głównie na to nastawiony.  Co do magików to znam kilku osobiście ale nie przyznję się do tego bo ludzie mają o nich super zdanie,  zaś co do Francuzów to nie jest tak do końca Pietia że nie umieją poskładać czy naprawić bo francuz jest ciekaw co się stało i każe korbierac i wycenić i później decyduje czy będzie to robił czy nie a żeby sobie nie generować kosztów to już nie każe składać tylko sprzedaje, osobiście byłem kilka razy z częściami we francji i składałem na serwisie jak nam pozwolili i jechała maszyna do nas sprawna.

jamir to są jego słowa robił mi elektrykę od skrzyni i tak opowiadał że facet ma wejścia na serwisie i przywozi w takim stanie

315

Odp: Programy Unijne i dotacje

koseś napisał/a:

Wracając do tematu ......  szukam szukam i znaleźć nie mogę ciągnika ............
Żaden diler nie ma T5 EC na stanie , nie ma też case farmal u pro  jaki i steyr multi ..........
Chyba trzeba będzie zacząć szukać innej marki  sad

szczerze to nie zazdroszczę, masz nad czym myśleć.
a może gabaryt ciągnika w górę?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

316

Odp: Programy Unijne i dotacje

koseś napisał/a:

Wracając do tematu ......  szukam szukam i znaleźć nie mogę ciągnika ............
Żaden diler nie ma T5 EC na stanie , nie ma też case farmal u pro  jaki i steyr multi ..........
Chyba trzeba będzie zacząć szukać innej marki  sad

Czym bliżej końca roku tym gorzej będzie bo chcą pchnąć resztę sprzętu z 2016 roku. Ja tak też miałem i jedynie na zamówienie gdzie pół roku oczekiwania było.

317

Odp: Programy Unijne i dotacje

Pietia napisał/a:
jamir12 napisał/a:
mw_marcin napisał/a:

jamir12 (wiem, że nie na temat) na wyjazdach też grzebiesz w ciągnikach ??

Tak,  robię na wyjazdach bo jestem głównie na to nastawiony.  Co do magików to znam kilku osobiście ale nie przyznję się do tego bo ludzie mają o nich super zdanie,  zaś co do Francuzów to nie jest tak do końca Pietia że nie umieją poskładać czy naprawić bo francuz jest ciekaw co się stało i każe korbierac i wycenić i później decyduje czy będzie to robił czy nie a żeby sobie nie generować kosztów to już nie każe składać tylko sprzedaje, osobiście byłem kilka razy z częściami we francji i składałem na serwisie jak nam pozwolili i jechała maszyna do nas sprawna.

jamir to są jego słowa robił mi elektrykę od skrzyni i tak opowiadał że facet ma wejścia na serwisie i przywozi w takim stanie

Nie trzeba mieć wejść żeby takie złomy wozić z Francji ale mniejsza o to bo bardziej podoba mi się ta cześć gdzie francuz nie umie naprawić a ten magik tak,  to mnie rozbawiło do łez i teraz nie wiem czy on jest taki dobry czy chce żeby wszyscy tak o nim myśleli no i ciekawe ile ta Twoja skrzynia wytrzyma po tej naprawie bo coś mi mówi że radości nie będzie wiele. Jak ktoś twierdzi że NH ma w jednym palcu to ma ten palec ale głęboko w d...  a ten magik poszedł dalej i nawet twierdzi że naprawia to co ktoś nie umie nie znając mentalności tamtejszego rolnika no ubaw robi się dobry.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

318

Odp: Programy Unijne i dotacje

jamir12 napisał/a:
Pietia napisał/a:
jamir12 napisał/a:

Tak,  robię na wyjazdach bo jestem głównie na to nastawiony.  Co do magików to znam kilku osobiście ale nie przyznję się do tego bo ludzie mają o nich super zdanie,  zaś co do Francuzów to nie jest tak do końca Pietia że nie umieją poskładać czy naprawić bo francuz jest ciekaw co się stało i każe korbierac i wycenić i później decyduje czy będzie to robił czy nie a żeby sobie nie generować kosztów to już nie każe składać tylko sprzedaje, osobiście byłem kilka razy z częściami we francji i składałem na serwisie jak nam pozwolili i jechała maszyna do nas sprawna.

jamir to są jego słowa robił mi elektrykę od skrzyni i tak opowiadał że facet ma wejścia na serwisie i przywozi w takim stanie

Nie trzeba mieć wejść żeby takie złomy wozić z Francji ale mniejsza o to bo bardziej podoba mi się ta cześć gdzie francuz nie umie naprawić a ten magik tak,  to mnie rozbawiło do łez i teraz nie wiem czy on jest taki dobry czy chce żeby wszyscy tak o nim myśleli no i ciekawe ile ta Twoja skrzynia wytrzyma po tej naprawie bo coś mi mówi że radości nie będzie wiele. Jak ktoś twierdzi że NH ma w jednym palcu to ma ten palec ale głęboko w d...  a ten magik poszedł dalej i nawet twierdzi że naprawia to co ktoś nie umie nie znając mentalności tamtejszego rolnika no ubaw robi się dobry.

Sorry jamir12 może się źle wyraziłem z tym nie umie naprawić ty znasz realia jakie panują na tym rynku może miał na myśli że za dużo kosztuje napraw i pchają na Polskę jedno jest pewne że on to naprawia i zna się na tym co robi.
PS.
Dobrze wiedzieć że jest jeszcze ktoś co to naprawia prawda jest taka że trzeba mieć wiedzę na temat tych sprzętów. Kiedyś na początku przyjechał jeden przeprosił ze tego typu traktorów nie naprawia i mam szukać kogoś innego.

319

Odp: Programy Unijne i dotacje

Pietia,dobrze że ten koleś przyznał się że nie da rady,bo inny to by rozbabrał i co dalej. Bo poprawiać po innych to najgorzej.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

320 Ostatnio edytowany przez chmielupom (2016-10-13 00:17:52)

Odp: Programy Unijne i dotacje

Koses co do nh t5 EC to ja ogladalem jakies 3-4 miesiace   takiego 105  model jak dobrze pamietam,  u mojego lokalnego dilera w goleniowie ale  od ciebie to raczej za daleko by jechac az tu. mi osobiscie jedyne co w t5 sie podoba to  skret zwrotny jest reszta srednio mi sie widzi. widze ze tu wiekszosc kolegow stoi przed tym samym problemem co ja jak ciagnik wybrac kazdy swoje chwali (mowa o sprzedawcy) czasem to sam mam juz metlik w glowie a ogonic sie nie idzie od nich:uuuu:
co do ciagnikow ogladalem juz wspomiana t5  pronara tez widzialem podzesply ok ale wykonanie kabiny troche marne moim znadiem mogli bardziej sie przylozyc.
domnie w sumie ze wzgladu na cene przemawiaja  2 marki ursus ten 110km  ale jak to bedzie z jego trwaloscia  kto to wie troche ryzyko  chodz widzialem jeden u nas po okolicy smiga chodz niewiem kogo  wiec nawet niema jak sie dowiedziec cos wiecej. a 2 to farmtrac 3 znajomych ma te tez 110 km modele i mowia ze super zero problemow wiec moze isc w ta strone co wy na to?

http://www.fotoload.pl/123aa36/0da6cca167e5001fc0cd2b03b436c34116164_min.jpg