581

Odp: Skrzynia Biegów

U mnie bez przedniego napędu to mógłbym sobie ciągać co najwyżej przyczepę 3,5 tonową i to nie wszędzie.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

582

Odp: Skrzynia Biegów

Odkąd mam forsza to wiem, że już nigdy nie będę miał ciągnika bez napędu.

583

Odp: Skrzynia Biegów

Prawda jest gdzieś po środku. Ja ma różne ziemie górki dołki i napęd przez 90% pracy maszyny jest zbędny. Ale te 10% wpływa na terminowość prac i oszczędność złotówek.
Na pewno ZT 300 na swoich oryginalnych przednich kółkach  to konstrukcja na asfalty a nie pola. Do tyłu dać mu maxsymalnie wysokie i szerokie  a do przodu ciut wyższe i zdecydowanie szersze. Nawet pokombinować spawarką  by dać dużo wyższe  nie podnosząc przodu.

584

Odp: Skrzynia Biegów

Taki jeden beznapędowy kaleka pojawił się tydzień temu na moim podwórku, może coś da radę pociągnąć smile

585

Odp: Skrzynia Biegów

lampek? Kupiłeś? Za ile ? wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

586

Odp: Skrzynia Biegów

przeglądając instrukcje napraw fortschritta trafiłem na fajni parametr techniczny opisany w ten sposób: "max. Drehmoment an der Ritzelwelle (begrenzt durch das Drehmoment der Triebräder) ca. 1610 N.m"
Wujek google tak to przetłumaczył: max. Moment obrotowy na wałku (ograniczone przez moment obrotowy kół napędowych) ca. 1610 N · m
Niewiem czy dobrze to rozumiem ale max moment jaki zniesie skrzynia to 1610Nm????

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

587

Odp: Skrzynia Biegów

Mniej więcej 4 x tyle co ma silnik.

588 Ostatnio edytowany przez bamreras (2016-11-01 22:52:11)

Odp: Skrzynia Biegów

i to mnie zastanawia. Dlaczego aż tyle.


dla ciekawostki:
W NH G240 i temu podobnych MF i Same i DF były montowane skrzynie Funk (made USA) 18/9powershift. silnik miał 240KM (+20KM na "dostrzał") i 1068NM. Skrzynia miała  max 250KM i 1400NM.
Konie na styk moment o 330 w zapasie. Skrzynia wytrzymywała około 15-17tyś mth. POtem na śmietnik.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

589

Odp: Skrzynia Biegów

Normalnie to sprzęgło powinno zabezpieczać skrzynie, Ritzelwelle to wałek atakujący.
Wie ktoś moze jakie jest łącznie przełożenie na przełożeniu 1-I-żółw?

590

Odp: Skrzynia Biegów

Jak piszesz, jeżeli to wałek atakujący to trzeba policzyć przełożenie skrzyni i będzie jasne czy ma zapas czy nie. Chyba nie..... ale z drugiej strony ile momentu da się przenieść na asfalt obciążonym na max ciągnikiem? Wiadomo trzeba to podzielić przez zwolnice i most....  Chodzi i o przeciwną siłę która stawia opór wałkowi...

591

Odp: Skrzynia Biegów

Jak dobrze policzyłem to całkowite przełożenie od silnika do koło to 1/300. na 1-1.

592

Odp: Skrzynia Biegów

witam, może ktoś podpowie jak wyjąc dolny środkowy wałek z trybami 1 2 3 , wyjąłem wałek z atakiem i przedni z zębatkami napędu wom i zostało łożysko a zanim blacha z otworem ok. 1mm to jest w podporze tej szerszej ze smarowaniem centralnym zt 303 , chodzi mi o dostanie się do tej nakrętki
Dziękuję.

593

Odp: Skrzynia Biegów

Jak wyciagniesz łożysko to ta blacha też powinna wyjść.

594

Odp: Skrzynia Biegów

tak myślę ale jak je wyskubać ? chyba jakimś hakiem za rolki i do tylu kosztem łożyska NJ 308 a potem ta blacha,a potem nakrętka ?, według katalogu niby tak , a jeszcze jakaś chyba kulka i sprężynka , myślę że w tej wersji skrzyni  chyba nie? albo się mylę.

595

Odp: Skrzynia Biegów

Łożysko z przedniego wałka powinno normalnie wyjść w przód.

596 Ostatnio edytowany przez jano323 (2016-11-27 14:04:26)

Odp: Skrzynia Biegów

łożysko wyszło dopiero po podgrzaniu spawarką bo ktoś je wkleił,
kupiłem koło w pobliskim sklepie 3 bieg na dolnym środkowym wałku (430zł) i gryzie się z górnym, pozornie takie samo jak stare, miał ktoś taki przypadek ?

597

Odp: Skrzynia Biegów

Bo się zmienia parami.

598

Odp: Skrzynia Biegów

nowe koło okazało się bublem wykonanym gdzieś w Poznaniu inny kąt nacięcia zębów,
ale dostałem ładną używkę i  łożyska w plastikowych koszykach u Wieśka , dobrze że te sklepy są (na rzut beretą)

599

Odp: Skrzynia Biegów

A co z nową zębatką reklamacja

600

Odp: Skrzynia Biegów

Jak robiłem 5lat temu skrzynie w moim to wszystkie łozyska szpilkowe zakładałem w metalowych koszykach. Plastik jest ok ale na wolnych obrotach  rozbryzg oleju jest za slaby i górny wałek jest slabiej smarowqny, a tego plastik noe lubi....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....