2,861 Ostatnio edytowany przez Massey (2016-11-19 12:44:35)

Odp: Ręcę opadają.

Z linką był by kłopot wymienić przecież tam tak ciasno jest ,że ledwo ręką można dojść. Kule właśnie luzy nie miały , siedziały ciasno :nie_wiem:. O forszaja dbam ale czasem potrafi wyprowadzić z równowagi. A tydzień oby był bezdeszczowy bo jeszcze z 15 hektarów mam do zaorania.

2,862

Odp: Ręcę opadają.

mpopis napisał/a:

bo to w promocji, 3w1 zlikwidowany szkodnik, zaorane pole, i tatar na kolację big_smile

Taktyka Czapajewa była taka: Strzelają z dział dowódca szturm prowadzi jadąc na czele, do jednego z działa strzelać nie będą. Strzelają z karabinów dowódca prowadzi szturm jadąc z tyłu, jadąc z przodu byłby łatwym celem.
Tomek dobrze myśli do pojedynczych sztuk z karabinu, do watahy z moździerza :dance:

2,863

Odp: Ręcę opadają.

Dziś się dowiedziałem ze ostatni rozsądny rolnik (za takiego go miałem) bierze pole bez dopłat. wziął jakies 1,5 moze 2 ha w 3 działkach i to zaniedbane. do tej pory zawsze powtarzał ze dopłaty należa sie rolnikowi jak psu buda. Trzeba szukać innego zajęcia

Rolnik z powołania:-)

2,864

Odp: Ręcę opadają.

Pszenica nie wzeszła a już trza ją przesiewać. Nie upilnowałem pastucha i burel straszny. 1ha do przesiania.

2,865

Odp: Ręcę opadają.

Dziś zapukał do mnie koleś, żebym wziął 20ha w dzierżawę za dopłaty i dopłacił mu 200-300zł/Ha klasa 6RZ. Ręce opadają! Koleś ze wsi obok to obrabiał i ziemia go pociągnęła na dno. Ludzie to już przeginają~!

2,866

Odp: Ręcę opadają.

Jakby miał umowę i miałbyś dopłaty skłądać a tylko jemu oddawać to może, coś posadzić wieloletniego? U nas sadzą aronię na potęgę bo poniekąd 4tys dopłaty choć nie znam szczegółów.

2,867

Odp: Ręcę opadają.

Stachu trzeba było go to kosą postraszyć 🌚

2,868

Odp: Ręcę opadają.

stachu 6 z to niech se las posieje
a maszyn szkoda no jeszcze jak by to była 3,4 klasa ale 6 z to szkoda dupy zawracac

2,869

Odp: Ręcę opadają.

Jak dobrze że jest ten wątek.  Mi już nie tylko ręce opadły .... wjechalem dzisiaj z siewnikiem na pole , dojechałem do końca i noga na sprzęgło a padał w podłogę... I jak tu się nie wkur...ić . Pękły widelki. Pod koniec sierpnia był remont sprzęgła,  wymieniłem tarczę, jeden wycisk i widelki z ośką. Nie mam już sił do tego ciągnika.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

2,870

Odp: Ręcę opadają.

Ja pier.....

2,871

Odp: Ręcę opadają.

No to współczuje

2,872

Odp: Ręcę opadają.

To ja mogę powiedzieć że miałem dziś szczęście ? wink ostatnia gnojara w tym roku opróżniona dojeżdżam do drogi chcę zmienić bieg a MTZ jedzie. Pękła dźwigienka, kilka lat temu były wymieniane przy okazji zmiany tarczy. Stare były zjechane na max te nowe nie podobały mi się no i miałem czuja, bo to już druga. Trzeba poszukać oryginału.
Andrew widełki ? coś dziwne, w 323 to jeszcze nawet śruba dźwigienki mi nie pękła, w 303 dwie.

2,873 Ostatnio edytowany przez Andrew89 (2016-11-28 23:35:00)

Odp: Ręcę opadają.

Hehe śruba w 323 pękła mi w sobotę o 21 ale to inna bajka , 5 min i po robocie . A w tym zlomie to rozpolawiaj ..... nerwicy dostanę przez ten ciągnik. Dlaczego pękły widelki ? Nie mam zielonego pojęcia. .. żeliwo za kruche , mocno nie wcisnąłem

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

2,874

Odp: Ręcę opadają.

Spoko miałem kiedyć C385 to 5 razy w roku widełki wymieniałem aż w końcu kupiłem jakieś stare i działały  do końca

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,875 Ostatnio edytowany przez Andrew89 (2016-11-29 15:34:24)

Odp: Ręcę opadają.

Stare używane czy stare ze sklepu ?  I tu można powiedzieć że w maszynach nie jest ważne jak blisko masz po części ale jak często je wymienisz. Chyba czas mojej 80 tki u  mnie dobiega końca. Średnio co 100 motogodzin ''coś'' nawala, a że te 100 motogodzin wypada co 4 miesiące to już mam dość grzebania w smarach, tymbardziej ze potrzebuje go teraz a on wypiął się na mnie . I tak coraz częściej jak jest coś ważnego , co robię tylko nim ,to się potrafi zepsuć. ...

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

2,876

Odp: Ręcę opadają.

no to ja miałem w 385 to samo, pierwsze chodziły 30 lat, nowe co parę miesięcy pękały, opanowałem wymianę bez rozpoławiania...

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

2,877

Odp: Ręcę opadają.

No to apropo awarii to mnie już też szlak trafia 50ha oram z ojcem dwa tygodnie cały czas coś nawala podliczajac awarie to tak: skończony silnik w jednym 303 w drugim poszła woda w olej (świeżo po remoncie) w kolejnym (trzecim) 303 hamulce się palą bo cylinderek stanął, jedyny ostatni zt 300 z zagonową czwórką ogarnia resztki roboty. No po prostu oszaleć idzie co tego że wszystko przygotowane jak pokolei nawala.

2,878

Odp: Ręcę opadają.

Wyprzedaż je i kup jeden konkretny do roboty ewentualnie zostaw najlepszy że stajni dwa na te ha to spoko Szkoda twoich nerwów i siwych włosów.

2,879

Odp: Ręcę opadają.

popieram kolege wyżej, ale przy zakupie uzywki to róznie bywa, nieraz siekiere na kijek mozna zamienić

mdw

2,880

Odp: Ręcę opadają.

Albo niech się mechanik przyłoży do remontów. Woda w oleju zaraz po remoncie.....