681

Odp: Skrzynia Biegów

ok 100 moze deko więcej.

682

Odp: Skrzynia Biegów

20 nie pracuje na szosowych . W ogóle 20ka jest wielkim problemem nawet myślałem o zmianie marki w moim gospodarstwie. Nowa 20ka potrafiła się rozsypać w ciągu kilku godzin ciężkiej pracy.Walczyłem z tym problemem około roku no i w końcu doszedłem dla czego one się sypią . Forszem potrafię zaorać dwa ha na godź. więc szkoda zmieniać .

683

Odp: Skrzynia Biegów

A próbowałeś włączyć napęd może będzie jakaś zmiana bynajmiej pomoże w diagnozie

684

Odp: Skrzynia Biegów

Nie nie włączałem opisałbym odrazu jakbym to robił jak pisałem troche sie przestraszyłem i postawiłem. jeśli sie wyrobię (bede ładował i woził zboże) to będę chciał spróbowac... 
Marek jaki pług ciągasz ze 2ha w godz. ja ciagam 4x40 i nie darady zaorać wiecej jak 1ha na godz.  i czemu mówisz sypią sie 20tki?

685

Odp: Skrzynia Biegów

Pracuje ciągle tylko na szosowych nie przenosi napędu ale jeśli jest uszkodzona to też może haratać w skrzyni

686

Odp: Skrzynia Biegów

Sypią się bo najwięcej pracują a te nowe co oferują to wielkie g,,,,,o!!! A oryginał nie zawsze można dostać

687

Odp: Skrzynia Biegów

Niestetz ja nowke sztuke mam.... zalozona

688

Odp: Skrzynia Biegów

Dlatego ciekawym rozwiązaniem jest przełożenie skrzyni z 303

689

Odp: Skrzynia Biegów

A gdzie kupiona

690

Odp: Skrzynia Biegów

W twoich stronach mozna rzec w Postolicach

691

Odp: Skrzynia Biegów

Do postolic mam ponad 40 kilometrów a te zębatki to niby jemu jakaś firma niemiecka robiła na zamówienie i na pewno to nie oryginały więc wszystko jest możliwe

692 Ostatnio edytowany przez Marek323 (2017-01-04 00:07:55)

Odp: Skrzynia Biegów

Kupiłem kiedyś z postolic miała 28 twardości no i odesłałem.Policzmy impreza wymiany 20ki to około2 tyś do 4tyś w zależności od magika plus części,trochę szkoda na sezon .
Co do pługa oczywiście 6skib.

693

Odp: Skrzynia Biegów

A ciekawe ile ma twardości oryginalna bo nigdy w to nie wnikałem

694

Odp: Skrzynia Biegów

skrzynia 303 i 323 to taka sama tylko w 303 nie ma jedynki. 20ki to tylko muszą być oryginały a nikt w naszym kraju takiej nie wyprodukuje bo one wytrzymują 10razy dłużej i po jakimś czasie zabrakło by kupujących.Znam gościa który kupił używaną 20kę za 1,5tysia ponoć sześć razy nowa mu pizła

695

Odp: Skrzynia Biegów

Oryginał ma cos ok 55 nie jestem pewien i nie wiem jaka metoda badane

696

Odp: Skrzynia Biegów

Zależy od miernika 55-60. Moja nówka miała 63.

697

Odp: Skrzynia Biegów

Czyli można powiedzieć ze fortschritty sa tanie do kupienia drogie do utrzymania....  Ursus rusek czy zts drogo trzeba dać ale tańszy w utrzymaniu. Kolega własnie nabył belarusa z 2006 roku (wczoraj przyprowadził) jeżdziłem z nim oglądać kazdego co chciał brać. To trafiliśmy na sztukę co mial luzy na krzyżakach od napędu i łożyskach na przystawce, jego brat szybko na neta wskoczył w tel i sprawdził cene nowego wałka napędu i cene łozysk to się załamałem....
Co do kombajnu patrzyłem po ile w postolicach są części takie ogólnego użytku i części które mniej sie zurzywają typu klepisko cepy podsiewacz sita to koszt tych części by wymienić w 514 to za te pieniądze zrobiłby te same częsci w zo56 tylko że w 2szt i jeszcze zostanie kasa....
I jakością to częsci też nie powalają które tam widziałem.

698

Odp: Skrzynia Biegów

No jakby nie patrzeć to forszaj to zachodni ciągnik. Części jeśli do zachodnich przyrównać to i tak nie drogie.

699

Odp: Skrzynia Biegów

Zachodni ale jednak w bloku komunistycznym produkowany.  Ja przypuszczam ze ceny części są takie wysokie bo mało tych traktorów jest porównując do ursusa np i nie ma firm prywaciarskich które produkują zamienniki tak jak do naszych.

700

Odp: Skrzynia Biegów

Co z tego że kupisz ursusa jak tryby w sklepach są z plasteliny. No dobrze ale czy dalibyście dwa lub trzy tysiaki za tryb do ursusa?