2,281 Ostatnio edytowany przez bluedaver (2017-01-07 21:12:35)

Odp: Powiedzcie coś o sobie

InfinityPG napisał/a:

Pamiętajmy jeszcze o badaniach lekarskich które po 50 juz będą małym wyzwaniem; )  jeśli chodzi o nasze służby oczywiście   ... ale temat na inny dzial

który dział ? może niech admin specjalny dla tych "od koryta" zrobi ?? smile:angel::angel:

P.S. nie odbirajcie złośiwie... smile

2,282

Odp: Powiedzcie coś o sobie

Admin się zastanawia czy w ogóle w obecnych czasach dopuszczać na forum politykę.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

2,283

Odp: Powiedzcie coś o sobie

Jest dobrze i miejmy nadzieję że tak będzie.

2,284 Ostatnio edytowany przez bluedaver (2017-01-08 06:43:30)

Odp: Powiedzcie coś o sobie

Piotrfire napisał/a:

Admin się zastanawia czy w ogóle w obecnych czasach dopuszczać na forum politykę.

tożto ograniczanie swobód obywatelskich uwarunkowanych konstytucją by było Panie Admin... smile)))))))))

zaraz mi sie przypomniało zajście jak na przeszukanie za fantami pojechaliśmy, to było z 6-10 lat temu na wieś pod Kaliszem, Pani Domu najpierw stwierdziła, że "rewizja" (stara nazwa przeszukania - ja to nazywam kipiszem) narusza jej swobody uwarunkowane konstytucją, a później z uwagi na to, że nie byliśmy umundurowani(no dziwne żeby operacyjni w mundurach chodzili)  mimo to, że jej legitymacje wszyscy okazaliśmy, powiedziała, że jesteśmy "mało wiarygodajni" (niewiarygodni), położyła się w poprzek na wejściu do posesji i lamentowała, aż się cała wieś zbiegła smile my panią  "za pióra" i do radiowozu...tam czekała az skończymy...notabene 10 samochodów skradzionych z terenu UE tam znaleźliśmy..,

synek "gagnguś" przez małe g, sobie na wsi zbitej dechami(nie mam nic do ludzi z takich osad, sam długo mieszkałem pod Kaliszem na wsi gdzie 10 domów jest i było tam cudnie) u mamuni sobie magazyn trefnego towaru zrobił...

2,285

Odp: Powiedzcie coś o sobie

bluedaver napisał/a:
InfinityPG napisał/a:

Pamiętajmy jeszcze o badaniach lekarskich które po 50 juz będą małym wyzwaniem; )  jeśli chodzi o nasze służby oczywiście   ... ale temat na inny dzial

który dział ? może niech admin specjalny dla tych "od koryta" zrobi ?? smile:angel::angel:

P.S. nie odbirajcie złośiwie... smile

Tylko bez jaj ztymi emeryturami ,badaniami ,ganianiem po mieście bandytów.Porównajcie się do tego np. murarza ,zbrojarza itd.Do ludzi co wykonują ciężkie zawody to wy jesteście mały pikuś .Kto jest bardziej z tyrany wy czy oni.Dziadzio 60 lat stoi na rusztowaniu i kładzie cegłę .I dlatego uważam że tylko górnik powinien przechodzić na wcześniejszą emeryturę.Reszta powinna pracować tak jak wszyscy .Tylko nie mówcie że ja też mogłem iść do takich służb.To pytanie działa i odwrotnie .Jak poszedłeś to pracujesz tak jak wszyscy do 65 roku a jak nie to dowidzenia szukaj innej pracy.

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

2,286

Odp: Powiedzcie coś o sobie

bluedaver napisał/a:
InfinityPG napisał/a:

Pamiętajmy jeszcze o badaniach lekarskich które po 50 juz będą małym wyzwaniem; )  jeśli chodzi o nasze służby oczywiście   ... ale temat na inny dzial

który dział ? może niech admin specjalny dla tych "od koryta" zrobi ?? smile:angel::angel:

P.S. nie odbirajcie złośiwie... smile

Ha ha ha idealnie nazwany "od koryta" lol big_smile
ale są teraz ważniejsze sprawy, trzeba rozpisac nawożenie wiosenne rzepaku bo czas kupic nawozy ...

2,287 Ostatnio edytowany przez bluedaver (2017-01-08 10:47:44)

Odp: Powiedzcie coś o sobie

InfinityPG napisał/a:
bluedaver napisał/a:
InfinityPG napisał/a:

Pamiętajmy jeszcze o badaniach lekarskich które po 50 juz będą małym wyzwaniem; )  jeśli chodzi o nasze służby oczywiście   ... ale temat na inny dzial

który dział ? może niech admin specjalny dla tych "od koryta" zrobi ?? smile:angel::angel:

P.S. nie odbirajcie złośiwie... smile

Ha ha ha idealnie nazwany "od koryta" lol big_smile
ale są teraz ważniejsze sprawy, trzeba rozpisac nawożenie wiosenne rzepaku bo czas kupic nawozy ...

wszyscy tak budżetówkę nazywaja więc ja przywykłem smile trzeba mieć do siebie dystans... wczesniej starałem sie ludziom wytłumaczyc, że chodże z bronią dzień w dzień itd.. jedynym powodem dla którego poszedeem w mundur, była obietnica 15 lat służby... smile jak mieliby mi to zabrać to odchodzę od razu, naprawde nic innego mnie tam nie trzyma...co najgorsze, po 15 latach jak przekroczę "legalnym dochodem" i innej pracy próg połowy otrzymywanej emerytury zabiora mi ja na ten czas sad

prawda jest taka, że zawsze temu co pewnych przywilejów nie ma nie spodoba się to, że ma je drugi smile młodym w mundurach juz zabrali...tak jak pisałem 25 lat służby minimum przy założeniu że skończyłes(aś) 55lat zycia...oba warunki trzeba spełnic, czyli "najlepiej" iść w mundur  w 30 roku życia... smile

2,288 Ostatnio edytowany przez bluedaver (2017-01-08 10:54:51)

Odp: Powiedzcie coś o sobie

marek2011 napisał/a:

.Tylko nie mówcie że ja też mogłem iść do takich służb.To pytanie działa i odwrotnie .Jak poszedłeś to pracujesz tak jak wszyscy do 65 roku a jak nie to dowidzenia szukaj innej pracy.

mylisz sie kolego...ja jak szedłem do służby miałem czarno na białym napisane, że pracuje 15 lat, nawet przy założeniu wydłużenia lat pracy mi mogliby dodać dwa, tak jak innym...

do tego nikt w poistach wyżej nie narzekał...zadane było pytanie jak w wieku 50at przejde test sprawnosciowy dla młodzieży, a nie ważne czy jestes k-dtem, czy siedzisz za biurkiem czy biegasz po ulicy..."przejść" go musi każdy smile

2,289

Odp: Powiedzcie coś o sobie

Te 15 lat pracy w mundurach to coś jak kurs w rolnictwie ..... jak nas wezmą na ZUS to się nie jeden wnerwi....

2,290

Odp: Powiedzcie coś o sobie

koseś napisał/a:

Te 15 lat pracy w mundurach to coś jak kurs w rolnictwie ..... jak nas wezmą na ZUS to się nie jeden wnerwi....

ojciec za 35 lat pracy poszedł na emę z KRUS-U bo choruje i to powaznie, dostał niecałe 1000zł sad u rolników dobre to że dzieci dbają i pomagają...

składka ZUS miesięczna za osobe to chyba coś koło 1000zł co? a kruś na kwartał 600?tak?

2,291

Odp: Powiedzcie coś o sobie

W listopadzie puknęło mi 30 lat ubezpieczenia, według Tuskowych stawek jeszcze 15 lat obijania się i emeryturka, Karaiby czekają wink

2,292

Odp: Powiedzcie coś o sobie

bluedaver napisał/a:
InfinityPG napisał/a:
bluedaver napisał/a:

który dział ? może niech admin specjalny dla tych "od koryta" zrobi ?? smile:angel::angel:

P.S. nie odbirajcie złośiwie... smile

Ha ha ha idealnie nazwany "od koryta" lol big_smile
ale są teraz ważniejsze sprawy, trzeba rozpisac nawożenie wiosenne rzepaku bo czas kupic nawozy ...

wszyscy tak budżetówkę nazywaja więc ja przywykłem smile trzeba mieć do siebie dystans... wczesniej starałem sie ludziom wytłumaczyc, że chodże z bronią dzień w dzień itd.. jedynym powodem dla którego poszedeem w mundur, była obietnica 15 lat służby... smile jak mieliby mi to zabrać to odchodzę od razu, naprawde nic innego mnie tam nie trzyma...co najgorsze, po 15 latach jak przekroczę "legalnym dochodem" i innej pracy próg połowy otrzymywanej emerytury zabiora mi ja na ten czas sad

prawda jest taka, że zawsze temu co pewnych przywilejów nie ma nie spodoba się to, że ma je drugi smile młodym w mundurach juz zabrali...tak jak pisałem 25 lat służby minimum przy założeniu że skończyłes(aś) 55lat zycia...oba warunki trzeba spełnic, czyli "najlepiej" iść w mundur  w 30 roku życia... smile

To jest mój prywatny pogląd .Ja na władzę nie poradzę .Ale żeby było sprawiedliwie to tak powinno moim skromnym zdaniem być.Trzeba niestety dbać o zdrowie i trzymać tężyznę fizyczną bo nie jeden z nas jeśli się nie kursuje i nie podwyższa kwalifikacji to szef prywatnej firmy nie wyśle go na emeryturę tylko go po prostu wyleje z roboty .Tak jak mój mówi że ślubu to on ze mną nie brał.Każdy ma swoje racje i poglądy i na tym polega dyskusja ,bo co by to było jakby wszyscy wszystkim przytakiwali - straszna nuda .:pa:

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

2,293 Ostatnio edytowany przez bluedaver (2017-01-08 14:51:04)

Odp: Powiedzcie coś o sobie

marek 2011  dokładnie, nikt tu do nikogo pretensji nie ma...nie wiem kim jesteś z zawodu...ja napisałem po pierwsze pszczelarzem, po drugie rolnikiem i po trzecie policjantem...
sprawiedliwości nie będzie nigdy...bo przywileje jednej grupy nie podobaja się drugiej...wiecie ile razy w fabryce(czyt. na komendzie) słyszałem od innych policjantów jak ja to mam dobrze, bo na polu samo urośnie, ja dopłaty zbieram, sprzedam zboże, mleko, miód i żywiec  i robię na tym fortunę...tego że rolnicy wstają wcześnie rano i robią do późnego wieczora nie widzą, ale widzą nowe ciągniki i inne "udogodnienia"
mi nawet wakacje w Egipcie wypomnieli...czy to taki luksus raz na rok gdzieś pojechać???

jak to mawia moja Mama "interesy lubią ciszę, bo jedno czego ludzie nikomu nie wybacza to pieniądze"...
prawda?

2,294

Odp: Powiedzcie coś o sobie

zapłaczmy nad losem młodych emerytów  służb mundurowych , się chłopy a i od niedawna kobitki w robocie urobiły , na broniły , nasłużyły i pewno za mało mają, ale chyba zdrowia nie utracili w tej cięzkiej służbie bo wszyscy dorabiają.  ... zdrowia życzę emerytom.

Leszek   dla kolegów'

2,295

Odp: Powiedzcie coś o sobie

sarast napisał/a:

zapłaczmy nad losem młodych emerytów  służb mundurowych , się chłopy a i od niedawna kobitki w robocie urobiły , na broniły , nasłużyły i pewno za mało mają, ale chyba zdrowia nie utracili w tej cięzkiej służbie bo wszyscy dorabiają.  ... zdrowia życzę emerytom.

i tak wkoło smile Ty płaczesz nad naszym losem...my nad Waszym(tez moim)..:)

nie ma co narzekać smile każdy jest kowalem własnego losu smile wiosna idzie smile

2,296

Odp: Powiedzcie coś o sobie

bluedaver napisał/a:
sarast napisał/a:

zapłaczmy nad losem młodych emerytów  służb mundurowych , się chłopy a i od niedawna kobitki w robocie urobiły , na broniły , nasłużyły i pewno za mało mają, ale chyba zdrowia nie utracili w tej cięzkiej służbie bo wszyscy dorabiają.  ... zdrowia życzę emerytom.

i tak wkoło smile Ty płaczesz nad naszym losem...my nad Waszym(tez moim)..:)

nie ma co narzekać smile każdy jest kowalem własnego losu smile wiosna idzie smile

teraz mis ię tak nasunęło...trzba obrócić okres pracy z emeryturą... smile
najpierw za młodego np 20lat państwo niech płaci i zyjemy  bawimy się, a praca po tych 20 latach smile  smile

2,297

Odp: Powiedzcie coś o sobie

bluedaver   !!!  o co ci chodzi się chwalisz czy żalisz . bo się pogubiłem ??

Leszek   dla kolegów'

2,298

Odp: Powiedzcie coś o sobie

sarast napisał/a:

bluedaver   !!!  o co ci chodzi się chwalisz czy żalisz . bo się pogubiłem ??

ani nie chwalę ani nie żalę...mi jest dobrze... tylko fajnie byłoby gdyby(co niemożliwe) zamienili nasze lata pracy z latami emerytury...tzn najpierw emerytura, później p[raca...teraz póki jeszcze lata w miare i zdrowie dopisuje by sie trochę swiata zwojowało, później co jak mój ojciec... sad laczki i choroba smile

aboslutnie nie jestem wobec nikogo złośliwy, żeby nie było...

2,299

Odp: Powiedzcie coś o sobie

"absolutnie nie jestem wobec nikogo złośliwy, żeby nie było..."
Służby porządkowe to też policja. Emeryturka powinna być najwcześniej w wieku 60 lat !
Ganianie za bandziorami gdy młodzi i sprawni. Po oblanych testach sprawnościowych jak pisał Sarast praca biurowa a także przesłuchiwania, prace porządkowe wewnątrz i na zewnątrz komend, odkurzanie i mycie pojazdów służbowych, etc.
Czy nie jest tak w rolnictwie ja się zapytowywuje wink

2,300

Odp: Powiedzcie coś o sobie

androl napisał/a:

"absolutnie nie jestem wobec nikogo złośliwy, żeby nie było..."
Służby porządkowe to też policja. Emeryturka powinna być najwcześniej w wieku 60 lat !
Ganianie za bandziorami gdy młodzi i sprawni. Po oblanych testach sprawnościowych jak pisał Sarast praca biurowa a także przesłuchiwania, prace porządkowe wewnątrz i na zewnątrz komend, odkurzanie i mycie pojazdów służbowych, etc.
Czy nie jest tak w rolnictwie ja się zapytowywuje wink

smile no i widzicie...każdy ma inny pomysł na nasza wspólną Polskę smile

p.s. praca biurowa to głownie cywile, oprócz WDŚ i PG...nie każdy kto przepracował na ulicy nadaje się do biura... smile jak nie każdy syn rolnika kocha ziemię... smile mycie radiowozów, prace porządkowe to tez cywile...policja idzie w kierunku max ucywilnienia szeregów, nawet w kadrach(czyli Ci co przyjmują do służby i później naliczają pensje itd) prawie sami cywile...uważam, że to ok...bo prawa tak jak pisałem 25 służby i ukończony 55 rok życia funkcjonariusza to już naprawdę the end w karierze... smile