201

Odp: Silnik Ifa 6VD

czy ktoś wie w jakiej znanej konfiguracji wychodziły te silniki w wariancie najmocniejszym i o najwyższych obrotach? Czy w ciężarówkach kręciły się też na 1800 obrotów i czy też miały 180 koni? Na jaką moc można go wyciągnąć i na jakie obroty tak aby było to bezpieczne? ktoś go podkręcał na moc i obroty.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

202 Ostatnio edytowany przez poulm (2016-12-27 13:40:40)

Odp: Silnik Ifa 6VD

W manualu od E281 jest pisane, ze silnik ma 125kW (170k) przy 2200ot.
Kdzies jescze czytalem, ze mial 180k przy 2300obr.
W ciagniku w polu sa tyto obrotki malo uzywane i potrzebny jest maximalny moment obrotowy i ten jest przy nizszych obrotkach a ma 660N.m przy 1250ot.

Co jescze czytalem, tak byly starzsy typy 6VD co mialy średnicę cylindrów 115mm i te mialy tylko 150k a te nowsze typy maja 120mm i tych okolo 170k

203

Odp: Silnik Ifa 6VD

tak dokładnie tak jak piszesz. 125kW co daje 169,9 KM. A byłem przekonany że ma 180 KM przy 1800 obrotów...
pojemność 9,84, Maksymalny moment obrotowy to 660Nm przy 1250 obrotów/minuta.
Kurde mało koni i mało obrotów.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

204 Ostatnio edytowany przez poulm (2016-12-27 22:07:36)

Odp: Silnik Ifa 6VD

Dla czego malo koni i malo obrotow?
Dorob k temu 6VD jeszcze turbo a masz przez 200k:
https://www.youtube.com/watch?v=9ATNhn_x-Xo

https://i.ytimg.com/vi/9ATNhn_x-Xo/maxresdefault.jpg

Moj znajomy bede wkladac do ZT323 tutaj ten silnik Volvo FL6 co ma 220k i krece do 2800obr, tak jestem ciekawy na efekt:

https://www.youtube.com/watch?v=ChYtmBuBD98

205

Odp: Silnik Ifa 6VD

chcę aby lepiej radził sobie w E281. na 4 rzędy kukurydzy to mało.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

206

Odp: Silnik Ifa 6VD

Fenol silnik w E281 jak sobie nie radzi to go wywieś na złom bo tylko tyle ma wartości.Sieczkarnia może się zatkać a dobry silnik nie może zmienić pracy,nawet nie puści dymku.

207

Odp: Silnik Ifa 6VD

Nie prawda , mam dobry silnik i mimo to słabnie w dużej kukurydzy przy trzech rzędach. Te silniki są za słabe i tyle.

208

Odp: Silnik Ifa 6VD

Wczterorzędowym  NH1905 silnik Cata 320KM potrafił zejść z obrotów jak dostał za dużo masy naraz. Tolko że ona miała gniotownik.
A co do podmoan silników w323 to myślał ktoś o jelczu sw680??? Czy gabarytowo jest dużo wwiększy od ify 6vd?  Wiem ze to jest już bardzo duży silnik bo ma 11,1L pojemnoś i i prawie 750NM przy 1200obr. Moc max przy 2200obr. Ale na pompie mu usrawić 1900obr i miejsza dawkę i powinno być ok.  I ciekawe jak ze spalanoem by było. Srała niedawno sieczkarnoa e281 na olx właśnoe z sw680. Gość twierdził że spalanoe mniejsze jak ifa.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

209

Odp: Silnik Ifa 6VD

Kilka lat temu w takim byłym pgr robili 303 z silnikiem jelcza , zapierdzielał z 6 pługiem jak wariat ale jak ze spalaniem to nie wiem . Co prawda rama była przedłużana ale było to tak upierd.... że żal było patrzeć .

210 Ostatnio edytowany przez Fenol (2016-12-28 09:55:58)

Odp: Silnik Ifa 6VD

mnie najbardziej interesują obroty, najwyżej będę jechał wolno, chciałbym szybciej ale trudno. Jak zabiorę się za grzebanie przy motorze to pogadam z PiotrK, to coś mi podpowie.
Choć sieczkarką F-t i tak jeździ się wolno. Ciekawe dlaczego nie wstawili silnika od 517tki, dla mnie spalanie to drugorzędna sprawa, liczy się efekt i czas.



http://www.ifa-museum-nordhausen.de/all … php?ID=131
czwarte zdjęcie od dołu na tej stronie to ifa z conom railem.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

211 Ostatnio edytowany przez poulm (2016-12-28 13:55:19)

Odp: Silnik Ifa 6VD

Wstawili, Sieczkarka E290 miala silnik Ifa 8VD+turbo i 300k :dance:

http://www.fahrzeugbilder.de/bilder/modell-fortschritt-feldhaecksler-e290-landwirtschaftsmuseum-14473.jpg

http://mezogepinfo.hu/wp-content/uploads/2013/05/Fortschritt-E-290.jpg

E282 miala silnik 6vd+turbo i 245k

212

Odp: Silnik Ifa 6VD

Na podwórku mam siedem 6cio cylindrowych w tym cztery silniki nówki to wiem jak pracuje dobry silnik.Dodam jeszcze że stary trup nie może się rodzić przy czym pali podwójnie .

213

Odp: Silnik Ifa 6VD

Panowie mam pytanie czy jest ktoś na forum kto posiada forsza powyżej 200koni .Bardzo bym prosił o kontakt.

214

Odp: Silnik Ifa 6VD

Silnik 6vd jest juz dla ciebie slaby?

215

Odp: Silnik Ifa 6VD

Apetyt rośnie w miarę jedzenia.Mam samochód powyżej 200koni i jak to się ma do ciągnika który musi ciągać ciężkie maszyny. forsz ma prawie 7ton więc jak by miał 260kucy to by było nie źle .

216

Odp: Silnik Ifa 6VD

7ton bez przesady

217

Odp: Silnik Ifa 6VD

Pomyłka nie prawie siedem tylko 7ton.Fortschritt na tyle 8 obciążników ,na przodzie 10szt waży 6500kg. Nasze mają cięższe silniki plus podwójne obciążenie z przodu. i co Ty na to?

218

Odp: Silnik Ifa 6VD

Jest to tak,ja mam w przodu 20szt i w tylu 12szt obciaznikow i chce dac jeszcze wiecej cool
K temu ciezke kola, ciezka kabina atd., ta waga sie doda i 7ton bede. :nie_wiem:

No ja nie wiem, czy da rade skrzinia biegow moc ponad 200k, to juz jest potrzeba wiele przerobiek i oleje o wiele wysokiej jakości, ale nie jest to nierealne.

219

Odp: Silnik Ifa 6VD

Takie tuningowanie forsza przypomina trochę dzieje małego fiata modernizowanego na przestrzeni lat , który i tak do końca był kaszlakiem.......

220

Odp: Silnik Ifa 6VD

Myślałem, że mówisz o normalnym ciągniku nie przerabianym... U mnie ford też waży ponad 8 ton a chcę mu dać na przód z półtorej tony, bo przód zwodzi i nie da się robić.