2,141

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Stachu jęczmień browar czy pasza? Ja w środę załadowałem wannę, miałem kontrakt podpisany miesiąc wcześniej, cena 500 zł/t netto.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

2,142

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pajej napisał/a:

a jak wyjdzie robak? a wiem ze jest zgazuje, ale jak jakims cudem przezyje 1?

Pajej, a ja Ciebie traktowałem jak przyzwoitego producenta a tu jawi nam się dyletant... konsumpcja-robak  Ty nie wiń swojej lokalizacji w Polsce XYZ tylko zacznij produkować i sprzedawać normalny handlowy towar. Firmy skupowe, którym sprzedaję zboże, biorą wszystko i wszędzie, własnym transportem, tylko wymagania podstawowe muszą być bezwzględnie przestrzegane.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

2,143

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

MAREKPE napisał/a:
Pajej napisał/a:

a jak wyjdzie robak? a wiem ze jest zgazuje, ale jak jakims cudem przezyje 1?

Pajej, a ja Ciebie traktowałem jak przyzwoitego producenta a tu jawi nam się dyletant... konsumpcja-robak  Ty nie wiń swojej lokalizacji w Polsce XYZ tylko zacznij produkować i sprzedawać normalny handlowy towar. Firmy skupowe, którym sprzedaję zboże, biorą wszystko i wszędzie, własnym transportem, tylko wymagania podstawowe muszą być bezwzględnie przestrzegane.

ot mądrego miło poczytać . pozd

Leszek   dla kolegów'

2,144

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

MarekPe
Robak może się zdarzyć najlepszemu jak pani laborantka dostanie przykaz że a być robak bo zboże dziś nie potrzebne. Firmy z którymi handluję nie zrobiły takiego numeru ale zdarzają się takie sytuacje np w porcie.  No i jest kwas bo transpot trzeba płacić..... no chyba że jest się pewnym na 100% swojego towaru wtedy można się szarpać.  Kolega miał taką sytuację. Firma X brała od niego  podwórka i samochód jechał prosto do portu i tam sprzedawała jako swój towar. No i znalazł się robak. Kumplowi się nudziło i jechał z tym ziarnem i słyszał jak kierownik daje cynk panią że już ziarno nie potrzebne i że mają odsyłać..... Nie zapłacił a transport.... Ale sytuacja była nieciekawa.... Niesmak został...
Ja pobieram porządną próbkę  około 20kg  pryzmy 50t przy pomocy odkurzacza, ciągnie 1,5m w dół z 8-10 punktów, do laboratorium i po tym możemy handlować.

2,145

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

niestety to fakt. że niektóre firmy tak się zachowują aby zbić cenę bo trzeba będzie zapłacić za transport. Ja już nie odstawiam do chemirolu. Przyjechali, wzieli próbkę z silosu (zboże z jednego pola, przerzucane), pasowało, dogadana cena, samochody pojechały, jeden samochód coś nie tak 20 dychy na tonie, drugi coś innego nie pasuje... trzeci kazałem przywieźć z powrotem, zapłaciłem za przejażdżkę zboża i przestałem z nimi handlować. Jest tyle firm, że znajdzie się taka z którą można się porozumieć.

2,146

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

MAREKPE napisał/a:
Pajej napisał/a:

a jak wyjdzie robak? a wiem ze jest zgazuje, ale jak jakims cudem przezyje 1?

Pajej, a ja Ciebie traktowałem jak przyzwoitego producenta a tu jawi nam się dyletant... konsumpcja-robak  Ty nie wiń swojej lokalizacji w Polsce XYZ tylko zacznij produkować i sprzedawać normalny handlowy towar. Firmy skupowe, którym sprzedaję zboże, biorą wszystko i wszędzie, własnym transportem, tylko wymagania podstawowe muszą być bezwzględnie przestrzegane.

To robale przylatuja tylko do nieprzyzwoitych? znajomy najlepszy rolnik w powiecie przyznał sie ze w zeszłym roku tez miał robaka. na całe szczescie towar miał na swoich przyczepach. wrócil do domu zgazował i po kilku dniach znowu do młyna i poszło. Od wielu lat tez nie sprzedaje na TIRy bo zawsze były przygody to parametry co cos innego

Rolnik z powołania:-)

2,147

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

andre902 napisał/a:

Stachu jęczmień browar czy pasza? Ja w środę załadowałem wannę, miałem kontrakt podpisany miesiąc wcześniej, cena 500 zł/t netto.

Pasza

2,148 Ostatnio edytowany przez PawełS.64 (2016-12-19 19:54:30)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ja dwa tygodnie jak podpisałem kontrakt na 100 ton pszenicy paszowej z firmą z pod Wągrowca za 625netto/t .Parametry miała już na konsumpcyjną[trochę lepiej jak minimum] ale nie chcę ryzykować ,bo już raz miałem taki przypadek jak mpopis.Może następny kontrakt zrobię na konsumpcję bo dzisiaj badałem 3 próby w Rolimpexie i wyniki mnie ''powaliły'';białko 16,9-17,3, gluten 37,  liczba opadania 278,gęstość 79,wogóle na to nie liczyłen,plon słabszy,monokultura-7lat pszenica,ziarno drobne dlatego z niedowierzania kazałem zrobić 3 próby tej partii w tym jedna robiona na innej maszynie inną metodą.

2,149

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

opadanie 79 to za mało na konsumpcje, musi być min. 220

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

2,150

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

chodziło mu pewnie o gestość

mdw

2,151

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

już poprawione!

2,152

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

u mnie jara koszona we wrześniu niestety miała takie opadanie, zimowa koszona 15.08 170-180

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

2,153

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

tylko jest jeden myk mały ale ważny   robiąc próby  indywidualnie nie masz żadnej gwarancji że jak przyjadą wezmą partie to będziesz miał te same paramatry ..  prawie nigdy się to nie pokrywa ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,154

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Panowie jak u Was z ziarnem? Trzymacie jeszcze czy może już sprzedajecie? U mnie w tej chwili pszenica 620-630 , a jęczmień 550-580zł. Ceny brutto. Ojciec już zamówił gościa, co ma po niedzieli przyjechać, i powoli zabierać. Ja sam nie wiem co robić, bo jakby miało nic już do wiosny nie skoczyć w górę, to i po co to trzymać?

2,155

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

teraz jest ciężko na drogach jak mam wyląwowac w rowie to wolę zaczekać

Rolnik z powołania:-)

2,156

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Też się zastanawiam za pszenżyto 610 oferują.

2,157

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Dziś załadowane 83 ton konsumpcji po 650 netto loko moje gospodarstwo

2,158

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ja swoją pszenicę już sprzedałem przed świętami  po 620 + v  z domu zabierał .  Przyznam że sie trochę pospieszylem bo teraz z oczko lub dwa by więcej dostał  ...

2,159

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

nie macie co narzekać, ja po zniwach oddałem wszystko srednio po 560, bo nie nadawało sie do przechowania

mdw

2,160

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Janusz kto Ci taką cenę dał? Miejscowy czy zabierał gdzieś w drugi koniec Polski? Transport zżera wszystko....