81

Odp: Rozrząd

a nie można by tych minusów Piotrowi po prostu wymazać???gadałem kiedyś z nim przez telefon,dla mnie i bez tego jest w porządku...

82

Odp: Rozrząd

Z każdym kłopotem dzwonię i uzyskuję pomoc. Jak ktoś mu skacze do gardła to także skacze mi...

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

83

Odp: Rozrząd

MAREKPE ale kto???

84

Odp: Rozrząd

W koparce Km521 po miesiącu pracy na wyremontowanym silniku tłoki+cylindry+panewki silnik na wolnych obrotach nagle zgasł. Diagnoza coś stało się z rozrządem (kopci w filtr powietrza) bo jest przestawiony,  zawory zamiast mijać się w GMP to mijają się gdy tłok na dole jest, głowice zdjęliśmy całe szczęście że zawory nie dostały. Jedyne co nas zdziwiło że zrobiły się na dwoch zaworach luz zaworowy 0,5cm a nic nie jest krzywe. Jak tam wygląda rozrząd, koła zębate są na klinie??

85

Odp: Rozrząd

silnik to 2vd ifa

86

Odp: Rozrząd

Chyba nie ten dzial

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

87

Odp: Rozrząd

Witam może ktoś podpowie bo kręciłem dzisiaj walem korbowym i w okolicach rozrządu słychać jakiś stuk po stronie pompy wtryskowej czy to będzie objaw odkręconego kola pośredniego.Chodzi mi tu o 512 w ostatnie żniwa nic nie było słychać jak pracował w tym roku jeszcze nie odpalany. A wyszło to przypadkiem bo wymieniam łożysko na dzwonie.

88

Odp: Rozrząd

lepiej sprawdź to teraz niż na polu ale wydaje mi się że pompa ma szarpnięcia i może stukać.

89

Odp: Rozrząd

Ten stuk co pisał♠em ze mam w rozrządzie to koła maja luz ale co zauważyłem to rozrząd nie wiem czy jest dobrze złożony bo znaki się nie pokrywają w żaden sposób tzn jesli 1 cylinder od chłodnicy jest w gmp czy tez 4 licząc od chłodnicy poskładane jakoś na oko.Jak 4 cylinder jest na sprężaniu to znaki od kola rozrządu i pompy wtryskowej są na zewnątrz.A i w okienku widać 5 kresek i żadnych cyfr ani symboli czy ostatnia kreska to jest właśnie gmp??.To jest chyba wszystko ustawione od 1 cylindra od chłodnicy a powinno być od kola zamachowego.

90

Odp: Rozrząd

Nakrętka na kole pośrednim rozrządu. Gwint jest lewo czy prawo  stronny?

91

Odp: Rozrząd

Rozkrecałem w lecie, i chyba był normalny prawy, jak mnie pamięć nie myli...

92

Odp: Rozrząd

dzięki bo ciężko go ruszyć a łożysko już ma luz, te na przystawce do pompy tez.

93 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2017-01-20 00:58:25)

Odp: Rozrząd

Tylko nie zapomnij, że ten wałek ma nakrętki z obu stron i obie trzeba dobrze dokręcić, i zabezpieczyć. Zwłaszcza tą od wnętrza silnika, bo o niej mało kto wie i bardzo często jest ona, delikatnie mówiąc, zaniedbana, a później kłopoty murowane...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

94

Odp: Rozrząd

OK, dzięki za pomoc. Krótkie pytanie wał zrobił mi szlifierz na pierwszy nadwymiar - powinno się utwardzać czy nie?
zestaw słupków kupiłem neptuna i szukam korbowodów bo jedna panew była przyspawana do wału, dwie obkręcone - więc muszę wymienić na nowe wszystkie- jaka jest tolerancja wagi korbowodów?