321

Odp: Programy Unijne i dotacje

Niestety ale nadal decydującym kryterium jest cena jaką możemy przeznaczyć na zakup i z jakich dodatków zrezygnujemy i może dobrze bo jest różnorodność na polskich polach od sprzętu począwszy od wschodu do U.S.A..

322

Odp: Programy Unijne i dotacje

Ja się  właśnie zastanawiam nad zamianą mej 914 na nowego Zetora. Jakoś bardziej do mnie przemawiają niż ursusy i mają fajne finansowanie. Do kolegi Janmir12 - będe musiał z Tobą pogadać bo mam jakieś tam problemy z moim Case.

323

Odp: Programy Unijne i dotacje

Chmielu pewnie byłeś w bhs też byłem fajne te maszyny ;ale byłem też w Ursusie w Koszalinie i te 110 również niczego sobie był gość na serwisie i chwalił mechaniczny bez elektryki zbędnej

324 Ostatnio edytowany przez zorak (2016-10-13 11:35:56)

Odp: Programy Unijne i dotacje

mogę porównać nowego zetora forterrę 110 do farmtraca 675. Zetor jest większy i mocniejszy ale porównajmy (zaznaczam że silnik który jest w moim 675 jest też montowany do mocniejszych tych 100-110 konnych farmtraców):
- wykonanie, dopracowanie szczegółów, spasowanie elementów + dla zetora
- synchronizacja skrzyni biegów, lekkość wbijania przełożeń, dobór odpowiedniego przełożenia do prędkości i obrotów + dla farmtraca
- kultura pracy silnika + dla farmtraca
- reakcja na pedał gazu, podnoszenie się z niskich obrotów pod obciążeniem + dla zetora
- wyciszenie kabiny + dla farmtraca, ale wg mnie jest to spowodowane kulturą pracy sinika bo w farmtracu silnik perkinsa pracuje jak w samochodzie a jednak praca silnika zetora jest głośniejsza. Ja na nią mówię że jest to praca stukowa - dosłownie
- kabina, przestronność, ergonomia + dla zetora
oba mechaniczne, oba proste, oba tanie - przynajmniej były jak ja kupowałem. Czy warto dołożyć ok 40 tyś w obu przypadkach do jakiegoś NH, JD ? bo w cenie brutto zetora będziemy mieli NH w cenie netto. Czy warto czy nie to już niech każdy sam odpowie. Ja nie dopłaciłem i z perspektywy czasu jaki użytkuję obie maszyny i ile motogodzin robię rocznie uważam że dobrze wybrałem. Czy chciałbym jeździć nowiutkim JD ? pewnie że bym chciał ale mnie nie stać wink

Wracając do programów, dostałem pierwsze poprawki i stwierdzam że osoba rozpatrująca mój wniosek kompletnie nie ma pojęcia o rolnictwie. Przykłady:
- jedną z maszyn do zakupu jest włóka/brona łąkowa. W wykazie maszyn które posiadam wykazałem że mam brony polowe zębate. "Dlaczego chcę kupić brony skoro już takie w gosp posiadam"
- wnioskuje o całość do siewu bez orkowego brona talerzowa z hydropakiem, siewnik talerzowy i kultywator. Posiadam agregat na łapach z hydropakiem. "Dlaczego chcę kupić drugi zestaw do siewu"
A to tylko dwa pierwsze absurdy. Wnioskuję że najlepiej nie wykazywać nic, nie posiadam żadnego sprzętu. Szkoda że mam je na fakturę.

gg 5118068

Odp: Programy Unijne i dotacje

Jak mają się znać na rolnictwie jak potrzeba w  związku z programami tysiące ludzi "na wczoraj" a nie oszukujmy się kierunki rolnicze nie cieszą się dużym powodzeniem a jeżeli już to idą tam albo rolnicy albo ludzie, którzy już w "branży" pracują.

326

Odp: Programy Unijne i dotacje

marcin tak w bhs zreszta 90% nowych maszyn w moim gospodarstwie pochodzi z bhs-u wiec  z p klemesem i chlopakami dobrze sie znamy wink no i to w  sumie przemawia do mnie za ursusem nie potrzebuje w sumie bajerow  chce prosty ciagnik do pracy tami w zakupie jak i w serwisowaniu testowalem juz wiele ciagnikow  nawet ostatnio mf 120 km fajna maszyna tylko polowa z tej elektroniki to ja jej w zyciu nie bede uzywal znajac zycie bo niema do czego:P moze zle mysle ale jak teraz pracuje 323  i w sumie jest ok to nie oczekuje cudow.

zorak ja mialem tak samo i te mazyny ktore nie pasowaly sprzedalem ojcu by sciagnic je ze stanu  bo ktos stwierdzil ze mam opryskiwac nowy  dokladnie 4 sezon  1000l 15 belka   a wnioskuje na 2000l 21 m i ktos stwierdzil ze mam za nowy sprzet  i nie przejdzie opryskiwacz to  zdjolem go ze stanu i tyle niewazne ze 4 lata temu mialem 25 ha do pryskania teraz mam 75ha ale opryskiwacz na nowy   znajac zycie apsordow czas  wiecej pokaze.

http://www.fotoload.pl/123aa36/0da6cca167e5001fc0cd2b03b436c34116164_min.jpg

327 Ostatnio edytowany przez zorak (2016-11-19 18:29:25)

Odp: Programy Unijne i dotacje

koseś czy realizujesz już zakup maszyn z PROW ? jeśli tak to jak wygląda sprawa zakupu: składamy zapytanie ofertowe na piśmie czy ruszyła strona ? napisz coś więcej

gg 5118068

328

Odp: Programy Unijne i dotacje

Tak to już prow tegoroczny  .Na razie strony nie ma. Składamy zapytanie ofertowe do przynajmniej 3 oferentów . I tu musisz pocisnąć dilera że jeśli chce sprzedać to musie odwalić za ciebie robotę

329

Odp: Programy Unijne i dotacje

Chłopaki dziś miałem panów z wydziału kontroli na miejscu , od 9 do 14 sprawdzali co tylko sie dało ......ale się udało i czekam już tylko na wypłatę kasy w ciągu 6 tygodni .
Jak będzie jeszcze jakiś nabór na maszyny to chyba też wystartuję .

330

Odp: Programy Unijne i dotacje

Aby $$ było i można dalej działać wink Co na następny raz jeśli co?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

331

Odp: Programy Unijne i dotacje

Pewnie coś z linii zielonkowej  bym chciał , ale to najwcześniej w 2018r

332

Odp: Programy Unijne i dotacje

A masz u siebie dwupłaszczowy zbiornik do paliwa? U nas jak mieli kontrolę to na to zwracali uwagę i próbowali ***

E 516 na części
Telefon 695 076 269

333

Odp: Programy Unijne i dotacje

Nie mam ,paliwo kupuję do zbiorników ciągników i maszyn wink

334

Odp: Programy Unijne i dotacje

koseś co sprawdzali ? U mnie w poprzednim naborze kontrolowali tylko maszyny które kupiłem i to dość szczegółowo i całą papierologie - poza tym nic.
Co do:
- zbiorników na paliwo - tankuję na stacji bezpośrednio do maszyny
- nawozy - przywożę bezpośrednio przed rozsianiem od razu na pole
- opryski - kupuję w dniu stosowania
nie przechowuję tych środków. Mimo że pomieszczenia mam to bezpieczniej jest tak powiedzieć bo potrafią się czepić dosłownie wszystkiego.

gg 5118068

335

Odp: Programy Unijne i dotacje

mi tylko tabliczki w maszynach sprawdzili i faktóry i tyle

Rolnik z powołania:-)

336

Odp: Programy Unijne i dotacje

Sprawdzali papiery wszelakie , a oprócz maszyn nowych też stare jakie posiadam i obory oraz bydła stan i sposób karmienia.

337

Odp: Programy Unijne i dotacje

Tako?? Pamiętam jak u nas byli ( rok 2010) to sprawdzili maszyny nowe i papiery. 2h przy kawce i wsio.... Mówili ze u nas dobrze bo maszyny wszystkie mieliśmy na podworku a typ gadal ze czasami stoją w krzakach a nawet raz jeden nie potrafił powiedzieć gdzie stoi nowa maszyna... I tylko na jednej maszynie 1 numerek sie nie zgadzał

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

338

Odp: Programy Unijne i dotacje

macie jakieś info co dalej?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

339

Odp: Programy Unijne i dotacje

tzn? smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

340

Odp: Programy Unijne i dotacje

w tym sensie czy jest jakaś kaska dla ludzi na miejscach na liście za pulą która obecnie się załapała. będą dokładać z listy jak bądą pieniądze czy zrobią nowy nabór?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]