161

Odp: problem z wom zt 323

Zobacz czy czasem nie obluzowała Ci się ta "dzwigienka" przykręcana do tego wałka i przesuwa się tylko sama a wałek stoi i temu ciezko załączyć. Jeśli mówisz ze ciśnienie masz dobre w układzie ze wysprzęglasz 2 stopień to spróbuj tak wciśnij pedał sprzęgła i podnieś podnośnik bądź uzyj wajchy d hydrauliki jeśli bedzie słychać ze "skwierczy" bądź ramiona się podnoszą to nie wysprzęgla. Ale jeśli twierdzisz ze wysprzęgła i okaże się ze faktycznie tak jest to jeszcze pozostaje spuścić olej ze skrzyni odkręć dolny dekiel i tam są na wierzchu tryby od Womu. I spróbuj przy użyciu zwykłej mątówki przesunąć zębatkę od załączania womu.  Może być że na zębatce co sie przesuwa są takie mozna powiedzieć "zatrzaski" i  moga być przyczyna blokowania się własnie. Wtedy niestety trzeba rozbebeszyć skrzynie;/

162

Odp: problem z wom zt 323

drógi stopień rozsprzgla wom zatrzymuje sie ramiona nie podnoszą sie. odkrecałem podłoge i dzwignie i nie chce sie ruszyc wogóle wałek wiec pewnie zostaje spuszczenie oleju...  jest jakis korek wlewu do skrzyni czy nalac go potem prze filtr pod akumulatorem?

163

Odp: problem z wom zt 323

Przez filtr.

164

Odp: problem z wom zt 323

witam ! tak czytam i nie wiem czy mam ten sam problem z WOM co przeczytałem gdzies wyzej otoz nie moge za cholere wlaczyc i wylaczyc walka przy odpalonym ciagniku a przy zgaszonym lekko.. sprzeglo wciskam do konca i nic.. to jest problem z tym drugim stopniem wlasnie ? idzie to jakos wyregulowac ?