61

Odp: Agregat fortschritt

Napiszę tutaj ,kupiłem agregat fortschritt b321 , i mam mały dylemat co do wałów. Jest on na pojedynczych wałkach wykonanych z kątownika. Są one mocowane do przedniej części ramy na sworzniu a w tylnej części pracują w takich prowadnicach , wiem ,że tam powinny być sprężyny u mnie i ich nie ma i dlatego wałki pracują tylko pod własnym ciężarem przez co trochę słabo doprawiają. Mój dylemat jest taki czy dokupić sprężyny czy zrobić otwory w owych prowadnicach i blokować wały bolcami (podobnie jak jest blokowany wał w niektórych polskich gruberach). Drugie pytanie takie raczej z ciekawości ,mój agregat jest na dwóch siłownikach ułożonych poziomo ale widziałem też na jednym mocowanym na środku pionowo , wie ktoś może czy to było zależnie od rocznika czy po prostu wychodziły różne wersje. ? smile

62

Odp: Agregat fortschritt

ale w b321 nie miał wałów na sprezynach

mdw

63

Odp: Agregat fortschritt

Ja miałem to były sprężyny które dociskały wały

64

Odp: Agregat fortschritt

wydaje mi sie ze oryginalnie wały w nich były na dodatkowych ramach a sprezynowe były w czeskich agregatach

mdw

65

Odp: Agregat fortschritt

Nie wiedzę tego wrzuć fotkę.
JAk dasz sprężynę to pomoże pod warunkiem że sprężyna nie wypłyci zębów będzie trzeba ciągnikiem dociskać...

66

Odp: Agregat fortschritt

Były takie, koledze chodzi o taki https://sprzedajemy.pl/agregat-uprawowy … nr44022597

67

Odp: Agregat fortschritt

Dokładnie taki sam jutro wrzucę jakieś zdj tego elementu o co mi chodzi. I właśnie mam tu dylemat który muszę szybko rozwiązać czy dawać sprężyny czy przerobić na blokowanie sworzniami. Wczoraj i dziś sporo dolało to mam kilka dni żeby się z tym uporać zanim ruszę w pole.

68

Odp: Agregat fortschritt

Na moje to dołóż sprężyny, ja jakoś tego tu nie widzę na sztywno, ale mogę się mylić...

69

Odp: Agregat fortschritt

Ja mam własnej konstrukcji wały i zamocowane na sztywno bez kół podporowych z przodu i jakoś daje rade. Teraz tylko uprawiam nim pod kukurydzę i jako kolejny przejazd po talerzowce na podrywa. Z tym że mój to b 255 na sprezynach

E 516 na części
Telefon 695 076 269

70

Odp: Agregat fortschritt

Massey napisał/a:

Dokładnie taki sam jutro wrzucę jakieś zdj tego elementu o co mi chodzi. I właśnie mam tu dylemat który muszę szybko rozwiązać czy dawać sprężyny czy przerobić na blokowanie sworzniami. Wczoraj i dziś sporo dolało to mam kilka dni żeby się z tym uporać zanim ruszę w pole.

Jezeli masz kamienie to daj koniecznie sprężyny.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

71

Odp: Agregat fortschritt

Ja sprężynę jedną bo mi się zgubiła dorobiłem z jakiejś kolumny mc phersona .Też mam ma dwa siłowniki ,nowsze wersje były na jeden pionowy. Bardzo dobry agregat .GUT ALTE TECHNIK jak to niemiec mówił.

72

Odp: Agregat fortschritt

Tak samo miałem

73

Odp: Agregat fortschritt

Radzicie sprężyny hmm będę musiał takie od czegoś dobrać , z jakiś sprzęgieł kłowych może by podpasowało.

74

Odp: Agregat fortschritt

miałem taki agregat B.... jakieś 35 lat temu nowy, wałki strunowe bo tam były druty fi 10 albo fi 12 jak poczuł moje kamyki to od razu zmienił adres. a ogólnie to dobrze się wykłada na wydmach.

75

Odp: Agregat fortschritt

mam identyczny i sprężyna jest dość mocna jak złapiesz za koniec z mocowaniem wału to jest co podnosić. z mcpersona będzie za mocna

76

Odp: Agregat fortschritt

Muszę podjechać do sklepu z częściami może od czegoś się dobierze takie sprężyny a gdyby nie to trudno robię blokowanie na sworznie.

77

Odp: Agregat fortschritt

wymiary sprężyny średnica 8.5cm, wysokość 23cm (lekko ściśnięta w agregacie), grubość 8mm

78

Odp: Agregat fortschritt

Dzięki ,póki co zrobiłem wczoraj prototypowe blokowanie wałów , jak obeschnie w polu to wyjadę na testy jak będzie się to sprawdzać.

79

Odp: Agregat fortschritt

Szybciej to zdejmiesz niż Ci się wydaje, mimo ze ziemia w okolicach Wielunia nietęga to mocowania wałków w tym agregacie to jego najsłabszy punkt, u mnie wszystkie spawane, a i tak jak jadę w pole to biorę trochę śrub i łańcuchów, bo zawsze któryś do spawania wróci na łańcuchu.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

80

Odp: Agregat fortschritt

Moja prototypowa przeróbka po testach w polu póki co zdaje egzamin. Ale zastanawia mnie jedna rzecz , czy agregaty składane na dwa siłowniki miały jakąś wadę przeszkadzającą w eksploatacji ? czy to bez różnicy czy jest składany jednym czy dwoma siłownikami ?