281 Ostatnio edytowany przez Fenol (2017-04-14 21:35:10)

Odp: dzierżawa

no to chyba się tak nie da, on też będzie chciał to mieć i pewnie rozmyśla tak jak Ty. Bądz pewny siebie, sam nie daj się wysądować. niech oponent się wystraszy big_smile

Wiem powiedz gościowi że masz rodzinę w Partii iże i tak wygrasz tongue



żartuję;)

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

282

Odp: dzierżawa

Pajej napisał/a:

to tu za 0,5 ha zaczynamy od 3,5q pszenicy... Jak psychologicznie podejśc gościa przed licytajcą i jak licytować?

To zależy z kim tańczysz. Chodzę na przetargi różne, lubię to i lubię parę pieniędzy przytulić. Kiedyś tam przetarg na dzierżawę w gminie i licytują się jak o działkę z żyłą złota, nie wiem o co chodzi. Po wszystkim wyszło, że ten gówno warty kawałek pola jednemu brakował do 1ha w KRUS a drugi nie odpuścił, bo miał prawo wykupu innej posiadłości w gminie pod warunkiem że jest już w tej gminie osiadły i dał za 1 ha 130 q
Mam gościa który potrzebuje udokumentowanych dzierżaw. Przygotowanie do licytacji polega na tym, że ustalamy +/- wartość pszenicy i oddajemy całe dotacje minus podatek, ja mam pole za free, gość ma umowy i gmina kupę szmalu. W tym roku nie wziął ani ara, wszyscy co wzięli przebili grubo ponad najwyższą logicznie uzasadnioną barierą.
Tu nie pomoże psycholog, a co najwyżej psychiatra, ale i to nie bardzo.
Baw się dobrze, lubię przetargi...

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

283

Odp: dzierżawa

po cichu liczyłe ze bede sam, bo ci których sie bałem to jeden ponad 40 lat więc nie moze brac udziału drugi nie ma gospodarstwa dłuzej niz 5 lat wiec odpada wyskoczył 3 którego nie znam. POdpytam jak okarze sie ze to miejscowy to zraz przebije i dopuszczam a jak obcy... za mała jest wioska zeby jeszcze kolejny obcy po niej się szwedał

Rolnik z powołania:-)

284

Odp: dzierżawa

Przetargi super sprawa zwłasza komornicze ...  w ANR jeszcze się nie udało zarobić ale na innych kupa śmiechu  czasami  , najlepsze patenty jak jest ostry zamęt i  sam siebie ktoś przebija big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

285

Odp: dzierżawa

jakoś mnie to dobrym humorem nie napawa. na komorniczym raz byłe i byłem sam. Dowiedziałem sie chyba dzień wczesniej tylko na geoportalu zerknałem gdzie ta działka jest. z wadium zdażyłem na ostatnia chwile.

Rolnik z powołania:-)

286

Odp: dzierżawa

nom i wiem cos o tym człowieku mieszka 2 wioski dalej, co ciekawe u niego w wiosce jest sporo ugorów wiec po co sie pcha do mnie? Ma tylko 360 i podobno jest conajmniej dziwny.
Nie wpuszcze go do mojej wiochy bo i tak mamy za ciasno, tylko jak to rozegrać, jak przed licytacja z nim zagadać?

Rolnik z powołania:-)

287

Odp: dzierżawa

Sprzedaj mu strzała, aż go krew zaleje i pogotowie zabierze, będziesz sam do licytacji.... big_smile

288

Odp: dzierżawa

hahaha boki zrywać

Rolnik z powołania:-)

289

Odp: dzierżawa

Od razu krótko i na temat że ty to bierzesz i nie odpuscisz tego

E 516 na części
Telefon 695 076 269

290

Odp: dzierżawa

tak tez myslałem, ale czy wtedy nie będzie chcił specjalnie nabic mi wysoko?

Rolnik z powołania:-)

291

Odp: dzierżawa

Po pierwsze, najczęściej jest tak,że musi być co najmniej dwóch, a po drugie idź z chłopem pogadaj. Znam człowieka co poszedł na negocjacje i tamten zamiast dać, a przynajmniej obiecać dolę to zadymę zrobił no i teraz będzie sponsorował gminę 29 q z ha

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

292

Odp: dzierżawa

no właśnie zeby mnie tak nie naciągnął

Rolnik z powołania:-)

293

Odp: dzierżawa

Grałeś kiedyś w pokera?
Jak nie to się naucz.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

294

Odp: dzierżawa

no własnie nie, ale do czwartku juz sie nie naucze

Rolnik z powołania:-)

295

Odp: dzierżawa

ja czekam na wyniki 3 przetargów ofertowych, a w tym tygodniu składam na kolejne u notariusza.

mdw

296

Odp: dzierżawa

zuch !!! zazdroszczę !

Leszek   dla kolegów'

297

Odp: dzierżawa

ale to juz ostatnie podrygi zeby wziasc cos wiekszego, tzn 10-15 ha w kawałku, bede chyba dzisiaj do północy z papierami siedział

mdw

298

Odp: dzierżawa

walcz, drugiej szansy nie będzie

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

299

Odp: dzierżawa

dziki97 z twoim bratem sie u notariusza minołem dzisiaj był po mnie smile

mdw

300

Odp: dzierżawa

no i odpusciłem. Gościa przebijałem ale przy stawce 6q pszenicy za 0,5ha bagienka to stwierdziłem ze to nie ma sensu

Rolnik z powołania:-)