921

Odp: Skrzynia Biegów

mam luzny wałek, skrzynia pośrednia ściągnięta jest luzny le nie chce  wyjść co go trzyma delikatne ma ruchy w tył i przód z3mm a na szkrzyni nie ma jakiegoś segera ?? który go trzyma , bo mówimy o tym małym sprzęgłowym

922

Odp: Skrzynia Biegów

O jakim małym? Oby dwa ida razem. Nic go tam noe trzyma dodatkowo. A jak nie ida to trza sniadanie zjesć.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

923

Odp: Skrzynia Biegów

dzięki za info już mam wyciągnięty ,poszło łożysko igiełkowe po środku wałka rozsypane totalnie nawet koszyczka nie było i łożysko podporowe wałka  tak zwane baryłkowe i baryłek tez brakowało ciekawe ile to będzie mnie kosztowało ? i teraz kupić nowe ch,,,, wie jakiej firmy ze zrzsypie się po poł roku czy używane co jeszcze raz tyle pochodzi mowa o ddr łożyskach czy używane oryginały ddr ??

924

Odp: Skrzynia Biegów

Panowie ponowię pytanie i wałek przedniego napędu do 323. Może jakiś telefon lub namiar. Pozdro

925

Odp: Skrzynia Biegów

http://www.agro-centrumczluchow.pl/. zapytaj u niego. Może mieć ale wątpię. Szybciej od 303.
Koło mnie na złomie są 2 303 ale rozbieranie to kupa roboty, ja nie mam czasu a na dodatek nie wiadomo czy będzie pasował. Rozbieraj może da się to jakoś poskładać...

926

Odp: Skrzynia Biegów

W poniedziałek będę u kolegi i zobacze bo ma na pewno taki wałek tylko nie wiem czy zt 303 czy 323 . Ale wezmę swój bo mam taki z 323 i przymieże . Jak będzie dobry to jakoś może pomogę

927

Odp: Skrzynia Biegów

Arek super by było sprawdź i daj znać duży browar ze mnie.

928

Odp: Skrzynia Biegów

Arku i jak byłeś u kolegi, widziałeś ten wałek?.

929

Odp: Skrzynia Biegów

Byłem dzisiaj i niestety sprzedał juź ale mówił że 323 i 303 mają niby to samo

930

Odp: Skrzynia Biegów

Dzięki za zaangażowanie  Arek. Tak więc dalej poszukuję wałka przeniesienia napędu do zt323 i za każde info byłbym wdzięczny.

931

Odp: Skrzynia Biegów

Zadzwoń do Pszenna albo Pankowa

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

932

Odp: Skrzynia Biegów

Panowie co sądzicie o kołach zębatych z Pszenna. Nowe 40 z za 550.

933

Odp: Skrzynia Biegów

Mam pytanie jak dostac  sie do łożyska ktore znajduje się  na wysokości podpory obudowy  sprzęgła.  Czy jak podepre  tą  obudowę i przywale ?w walek to zejdzie

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

934

Odp: Skrzynia Biegów

ostrożnie bo pęknie

935

Odp: Skrzynia Biegów

Dlatego pytam bo to ino ros i pare stowek i kupa dzwonienia.  Ale ma zejść? Wydlubalem dwa pierscienie , jeden segera co trzyma łożysko  a drugi co na wałku był, ale nie seger , jakis prosty. A mała podpowiedź czy ten wałek da sie oddzielic od pierwszego docisku ?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

936

Odp: Skrzynia Biegów

NIe pamiętam...

937

Odp: Skrzynia Biegów

https://drive.google.com/file/d/0B2lhkv … p=drivesdk
Tu masz schematy jak to jest poskładane.
Ten pierscionek nacwałku to rodzaj zabezpiexzenia. Powinien teraz wałek wysunąć się z łożyska.
Sam wałek można wybić z tarczy doccisku przy użyciu mlotka i Pary w łapach. Niczym nie jest zabezpieczony.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

938 Ostatnio edytowany przez Andrew89 (2017-07-08 15:09:04)

Odp: Skrzynia Biegów

0409adam napisał/a:

Panowie ponowię pytanie i wałek przedniego napędu do 323. Może jakiś telefon lub namiar. Pozdro

Masz kolego juz ten wałek?

Co do wybicia wałka z pokrywy sprzęgła to są tam w pokrywie 3 otwory i robi się to tak :
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/d7ba626da7ca.jpg https://naforum.zapodaj.net/thumbs/fa31dbf33b8e.jpg   

Gdyby ktoś potrzebowal części do skrzyni to takowe posiadam. Kupilem drugą z zatartym łożyskiem i posypanym trzecim biegiem . sporo zębatek i przesówek mogę sprzedać.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

939

Odp: Skrzynia Biegów

Wałek kupiłem w Iłży nowy  kolo co sprzedawał  twierdził że oryginał , mechanik miał wątpliwości. Skrzynia złożona traktor w pole a tu pod małym obciążeniem oba zakresy reduktora wyskakują. Zdjąłem pokrywę skrzyni ale na pierwszy rzut oka wszystko jest ok.
Ręce opadły do kolan. Co to k...a może być?.

940

Odp: Skrzynia Biegów

Zdejmij magistralę od biegów, i ręcznie spróbuj włączyć bieg. Jakimś śrubokrętem. Wyeliminujesz wtedy jedno miejsce. Za słabo przesówki może wbijają się. Poza tym gdzie dokładnie mieszkasz? wink