3,141

Odp: Ręcę opadają.

scoda19 napisał/a:

Jeden też tag gadał że mu na wioskę się wpierdzielają i wszystkie ładne dziewczyny wybierają,to chłopie rusz w nasze tereny a on mówi że chamem nie będzie i nadal stary kawalerem jest.

coś w tym jest szukałem w moim rewirze nie było nic zmieniłem rewir i odrazu się znalazła tak że pajej scoda19 ma racje zmień rewiry a bedzie git

Nie ma to jak FORTSCHRITT

3,142

Odp: Ręcę opadają.

u mnie też gość bierze co popadnie. Mieszka kilka wiosek dalej. Dopłaty zostawia właścicielowi, płaci za niego podatek i jeszcze 500 zł do każdego hektara daje właścicielowi. Może robi dobry interes ale na pewno nie na ziemi w mojej wiosce.

gg 5118068

3,143

Odp: Ręcę opadają.

Kamikadze?
U nas dopłaty i podatek właściciel, obróbka i zbiór rolnik. Innej opcji nie widze.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

3,144

Odp: Ręcę opadają.

U mnie podatek i doplaty dzierzawca czynsz 2000-3000zl

3,145

Odp: Ręcę opadają.

czy taki ktoś ma ołówek i umie się nim posługiwać?

3,146

Odp: Ręcę opadają.

Wysokość dopłat to jest max co mogę teraz dać. Miałem okazję wziąć od lata 90ha za 1400 zł po uprawie miskantusa bo Energa rozwiązała umowę, ale podziękowałem. 2 takie lata jak ubiegły rok i nic z gospodarstwa by nie zostało.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

3,147

Odp: Ręcę opadają.

mpopis napisał/a:

czy taki ktoś ma ołówek i umie się nim posługiwać?

Może i ma, tylko ostrzynki jeszcze nie wymyślił.
2-3 tysie to przy owsie maks przychód z hektara a gdzie są koszta?

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

3,148 Ostatnio edytowany przez mpopis (2017-05-18 20:46:37)

Odp: Ręcę opadają.

niech biorą jak najwięcej, najedzą się tego miodu to szybciej oddadzą...
i jak dopłaty nie przyjdą...bo minister coś spartoli :wow:

3,149

Odp: Ręcę opadają.

U nas są tacy co właścicielowi dają dopłatę, podatek i do tego 3000zl, nie jest mi ich szkoda

E 516 na części
Telefon 695 076 269

3,150

Odp: Ręcę opadają.

Ale dają czy tylko mówią że dają  ? Skarbówka  szybko by sie takim zajęła, wygląda na pranie kasy.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

3,151

Odp: Ręcę opadają.

jack napisał/a:

U mnie podatek i doplaty dzierzawca czynsz 2000-3000zl

może 200 -300 zł .  węgiel kopią na tych polach ? po 600 stów to i u nas barany dają .!   na głupotę rady nie ma mam . mam  też zgryza bo w środku kompleksu 10 ha  po środku 0.97 ha jest kuzyna który ogłosił przetarg na tą działkę i raczej byłem pewny że za tą cenę wezmę ale mam konkurenta . kiedyś kolegę dziś wygląda że wroga!!!! i mi podbija !! a mocny jest i pewno ja wymięknę . trudno . ale to on będzie miał wroga i to strasznego .

Leszek   dla kolegów'

3,152

Odp: Ręcę opadają.

Dziwny ten kraj ale co robic.zreszta ekonomia jest bezlitosna

3,153

Odp: Ręcę opadają.

Laszek napisał/a:

U nas są tacy co właścicielowi dają dopłatę, podatek i do tego 3000zl, nie jest mi ich szkoda

ja oddałbym cała moja gospodarke na takich warunkach bez wachania

Rolnik z powołania:-)

3,154

Odp: Ręcę opadają.

A jak byś był  w takiej sytuacji https://www.youtube.com/watch?v=LP9p_ySsUPU sam byś dawał tyle aby to wszystko wyeksportować na konto.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

3,155

Odp: Ręcę opadają.

jednak kolega dał mi zielone światło na zakup pola .  godzina rozmowy sytuacja wyjaśniona . zostanie zdziwiony właściciel pola że bez przetargu będzie musiał sprzedać  pewno liczył na więcej !!!!!..  trochę mi  ulżyło i wraca wiara w ludzi.

Leszek   dla kolegów'

3,156

Odp: Ręcę opadają.

warto rozmawiać smile

mdw

3,157

Odp: Ręcę opadają.

W poniedziałek ocieliła sie jałówka , sama bez pomocy , niby wszystko git a nie wstała . Dwie wizyty weterynarza po 200 nic nie dały , dziś sprzedałem za 1000 , piękna jałówka i dupa z tego .Na pocieszenie został sie byczek.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

3,158

Odp: Ręcę opadają.

U jałówek rzadko się zdarza aby zaległa po porodzie. Ja zaraz po porodzie staram się aby krowa/jałówka wypiła jak najwięcej wody aby wypełnić puste miejsce po cielaku. I koniecznie wlewka wapienna. Jak się uda to wypije z wodą a jak nie to do pyska. A jak wiem że krowa sprawiała już problemy z zaleganiem to kilka dni przed porodem podaje wapno.
Weterynarz podał kroplówkę w której była bomba witaminowa + właśnie wapno ?

gg 5118068

3,159

Odp: Ręcę opadają.

Jak miałem krowy to 3 miesiące przed ocieleniem podawałem kredę do śrutu i na mokro dawałem tak po 0,5 kg dziennie, problemy przestały istnieć.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

3,160

Odp: Ręcę opadają.

Ja przy bydle mięsnym na 50 wycieleń jedna wypadnięta macica tylko w tym roku. Ale za duże cielaki. Krowy po zimie słabsze ale za to cielaki duże i grube, jak nigdy. Zywieniowiec twierdzi że od wysłodków. Nie powinny wysokocielne dostawać.