641

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Citroen C3

E 516 na części
Telefon 695 076 269

642

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Toyota Yaris/ Corolla 1,4 D4D 90kM

643

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

myślałem nad polo 1,4 tdi tylko tam jest 3 cylindry... samochody typu sencol yaris to jednak za małe

Rolnik z powołania:-)

644

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Żona ma taki motor w arosie i powiem że żwawy mało palący silnik. Brak 4 cylindra odczuwalny przy wiekszych predkosciach. Ogólnie takie polo ok. Ale czemu nie jakieś mlodsze auto w benzynie ewentualnie + gaz?

645

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

ceny ropy kolego. ok 4 zł -1 zł akcyzy - VAT więc wychodzi malutko, a takie polo 2005 to stare?

Rolnik z powołania:-)

646

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Cokolwiek ze stajni wieśwagena czy to silnik 1,4 czy 1,9 spali mało. Za 1,9 pociągniesz przyczepę.  Ile masz różnicy w OC pomiędzy 1 a 2l ?. Ja za 1,9 płaciłem dziś 570 zł. Duży Ci spali 7 a mały 5 a duży może więcej i w razie co bezpieczniejszy.

647

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Pajej ile rocznie robisz kilometrów że się upierasz na diesla?

648

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

nie liczyłem nigdy, ale mało się jeździ

Rolnik z powołania:-)

649

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Małe autko z małą benzyną pali 6l na 100. Przelicz czy jest sens pchać się w diesla

650 Ostatnio edytowany przez zorak (2017-06-20 09:34:59)

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Ford Ka II 1.2 Duratec 69KM - średnie spalanie przy żony dojazdach do pracy 6,6 litra
Peugeot 407sw 1.6 HDI 110Km - średnie spalanie przy moich dojazdach do pracy 5,6 litra
Przy czym fordzik waży połowę peugota.
Peugeot w trasie przy 120-130 bez problemu osiąga 5, fordem nigdy nie udało mi się zejść poniżej 6.

gg 5118068

651

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

marcel napisał/a:

Małe autko z małą benzyną pali 6l na 100. Przelicz czy jest sens pchać się w diesla

to w cyzym diesel jest gorszy od benzyny?

Rolnik z powołania:-)

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

W kosztach utrzymania. Kiedyś diesel jak zapalił to mógł chodzić dopóki nie zabrakło paliwa a teraz? Turbina, filtr, pompowtryski, komputer itp to wszystko z czasem się psuje. Diesel pali mniej ale obecnie jest awaryjny. Na zachodzie jak ktos kupuje diesla to znaczy że robi naprawdę sporo kilometrów. Przeważnie są to auta służbowe. Potem kupuje Polak takiego kilkuletniego trupa z cofniętym licznikiem i wierzy sprzedawcy że Niemiec kupił drogiego diesla po to żeby 2 razy w tygodniu na zkupy albo do koscioła podjechać. Moje osobiste zdanie jest takie że benzyna a jak ktoś dużo jeździ to dołożyć gaz. A jak ktoś robi rocznie 10 tys km to obojętnie co bo i tak inne rzeczy wysiądą szybciej niż silnik. A niestety najwięcej kłotni o to czy auto spala 5,5 ropy czy 6 benzyny toczą ci co wypalają rocznie nie więcej niż tysiaka paliwa. Jak ktoś dużo jeździ to chce jeździć tanio a obecnie cena i spalanie paliwa to tylko jeden z elementów kosztów, szczególnie jak pierdoła przy silniku kosztuje tyle co paliwo na pół roku jeżdzenia.

653

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

lubię słuchać ludzi jak mówią że kupili 12 letnie auto z przebiegiem 150 tyś hihi co za okazja. Peugota kupiłem jak miał 2 lata i na liczniku 150 tyś.

gg 5118068

654 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2017-06-20 13:04:32)

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

policzmy
mam ropniaka 1,9 JTD i 1,9 tdi 2,5D ich średnie spalanie to 7l. Jtd spala 6 TDI 7 a 2,5D 8
Tata ma 1,6 benzyne i spala też 7
Powiedzmy że robimy te 12tyś rocznie czyli po 1 tyś.
Jak liczy Papej ropka kosztuje nas 4,2 - 23% -1zł tj 2,4zł
2,4 zł x 7 x 120 = 2016zł
Tymczasem na bezołowiowej
7 x 4,2 x 120= 3528.
Nawet jak ktoś nie jest vatowem jest taniej bo wychodzi koło 2600.
No tak ale można założyć gaz. Wydatek bagatela 3 tyś  i problem z kołem zapasowym droższy przegląd.... do kuchenki go... (I żeby taki zakup się opłacał trzeba dużo jeździć jak ropniokiem)
Części drogie do ropnioków? Strasznie ! Nie wiem ile moje u mnie  nastukały 300tyś? do silnika kupowałem tylko oleje i filtry i alternatory.
Tym czasem do 1,6 taty silnik VW a to cewka a to kable a to przepustnica a to rozrusznik....  A jak pojechałem nim kolegę ściągnąć to po 6 kilometrach się prawie zagotował.
Dajcie spokój teoria że ropniaki są dla tych co dużo jeżdżą powinna być rozszerzona o zwrot "i dla rolników"
Hmmm szukam w myślach rolnika co ma benzynę....  i ni huja nie mogę nikogo znaleźć w śród znajomych.

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Ja mam 2,4D co ma na liczniku 400tys. Do tego handlarz cofnął pewnie ze 200 przy zakupie bo 10 letnie t4 miało przejechane wtedy 170tys:) Do dzisiaj zmieniłem alternator i swiece żarowe. Zrobi pewnie jeszcze ze 200 tys zanim się rozkraczy ale pewnie to tego czasu zgnije. Tylko że nie mówimy o 20 letnich klekotach które wytrzymują milion km ale o kilkuletnich HDI itp.

656

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

A kto każe komuś takie g. kupować?
Puki są części nie zmienię samochodów. 
Szuakam starego rodzynka kupuje i się cieszę...
A jak chcecie kupować jakieś 10 latki to sobie darujcie. Idzicie kupić nowe.

657

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Pajej napisał/a:

ceny ropy kolego. ok 4 zł -1 zł akcyzy - VAT więc wychodzi malutko, a takie polo 2005 to stare?

Nie stary tylko za te pieniadze benzyna +- 2 lata młodsza. Zonie ten 1.4 Tdi rekord 3.8 l/100km ale tak normalnie to 4 z groszem. Jesli chcesz ciagac przyczepe to tak jak koledzy pisali jakis pożadny wiekszej pojemnosci disel.

658 Ostatnio edytowany przez Andrew89 (2017-06-20 23:37:38)

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Dokładnie, jesli masz zamiar coś  ciagac to minimum 100 kucy z turbina. Ja co prawda pozbylem sie carismy z silnikiem 1.9 dci i jeżdżę espace 2.0 w bezynie (9-10l na 100 km )  ale mam zakusy na kia carnival 2.9 dtci . Tam tylko 140 koni ale silnik nie wyżyłowany a tym espace to żeby się  bujną to trzeba obroty pociągnąć jak to benzyna. ... co do gazu to wnerwia ciągłe tankowanie. Jak jechałem na Niemcy berlingo to trzeba zjeżdżać  a atostrady po gaz bo zasieg max 350 km . W dieslu bajka , carisme jak zatankowalem do pełna  to nie raz tysiaka zrobilem. Do kumpla mam 780 .

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

659

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

przyczepy tym ciągac nie zamierzam, do roboty mam inne sprzęty

Rolnik z powołania:-)

660

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

To seat leon 1.9 tdi