21

Odp: Napinanie pasa jezdnego w E 514

Czasami się zdarza, że pas ma niewłaściwy kształt klina i dopóki się nie wytrze do właściwego kształtu będzie się ślizgał, albo sprężyna nie ma siły go ścisnąć.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

22

Odp: Napinanie pasa jezdnego w E 514

Postaraj się trak ustawić żeby nie było ani za mocna ani za luźno

23

Odp: Napinanie pasa jezdnego w E 514

Dla sprostowania,Dwie śruby regulacyjne odpowiadają za głębokość zapadania pasa na kole czynnym. To wykonuje się w pierwszej kolejności .Natomiast rolka służy do regulacji zapadania pasa na kole biernym.Pasa się nie napina bo za to odpowiedzialna  sprężyna.Moge dodać że pas z Pankowa  tagex z nabijanymi numerami mógłby być kapkę dłuższy.Rolka popuściłem  do końca a mimo to prawie ociera o dno koła biernego.Tak samo mam z pasem młocarni niby katalogowo 2150li ale lepiei pasuje 2170Li.Pełne wykorzystanie możliwości przekładni

24

Odp: Napinanie pasa jezdnego w E 514

panowie jak najszybciej wymienić pas jezdny ? dziś zerwałem, mam nowy i rano chce wymieniać a nie ma czasu na zastanawianie się co rozkręcić aby wlazł.

gg 5118068

25

Odp: Napinanie pasa jezdnego w E 514

Musisz zdemontować podpore paska od wysypu i ściągnąć pasek z wariatora ,potem nowy pas na wariator a następnie na skrzynie i kręcisz pasem jezdnym po lewej stronie i musi wskoczyć

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

26

Odp: Napinanie pasa jezdnego w E 514

Nie ma opcji aby tak wlazł. Talerze są ściśnięte i pas nie wpada. Czy koła pasowe powinny się rozjechać ?

gg 5118068

27

Odp: Napinanie pasa jezdnego w E 514

Ja zdejmowałem talerz od wariatora na wałku jezdnym (3 śruby) a na koło skrzyni wbijałem pas delikatnie młotkiem przez drewienko i koła się rozchodziły, a pas wchodził.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

28

Odp: Napinanie pasa jezdnego w E 514

Nie ma opcji aby tak wlazł. Talerze są ściśnięte i pas nie wpada

Zawsze tak zakładam i musi wskoczyć podkładam łyżkę i kręcę rozrusznikiem. Może nie rozjechałeś  jednego wariatora.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

29

Odp: Napinanie pasa jezdnego w E 514

Oba koła ściśnięte i nie mogę ich poluźnić. chyba zrzucę talerz ten na skrzyni. Siedzę i kminie jak to ugryźć.

gg 5118068

30

Odp: Napinanie pasa jezdnego w E 514

Albo zwal talerz napedzajacy na 6 śrub, ja mam dzisiaj z tym wprawę...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

31

Odp: Napinanie pasa jezdnego w E 514

Przecież jeden jest regulowany hydraulicznie musi się rozejść

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

32

Odp: Napinanie pasa jezdnego w E 514

Ja jak pas zrzucam to odkręcam talerz na skrzyni trochę zabawy bo  śruby długie,bywalo tez ze ściągałem z wariatora pod warunkiem ze paski od  napędu silnika były zdjęte i przyspieszaczem kolo zewnętrzne wypychałem

33

Odp: Napinanie pasa jezdnego w E 514

zwaliłem prawe koło, odkręciłem talerz na skrzyni (3 śruby) i założone bez żadnego wysiłku. Godzinka pracy tak na spokojnie.

gg 5118068

34

Odp: Napinanie pasa jezdnego w E 514

Nie szybciej by było odkręcić talerz od tuleji wariatora-6 śrub-bez odkręcania koła?

35

Odp: Napinanie pasa jezdnego w E 514

Ja wczoraj w warunkach polowych w 2 godzinki wymiana wału jednego z tuleja wariatora + łożyska.  Zobaczymy czy teraz nie będzie wyrzucać segerow. Fakt że chodzi idealnie równo i cicho

E 516 na części
Telefon 695 076 269