21

Odp: jaka jest kolejnosc dokrecania szpil od glowicy w ciagniku 303

sławek 42 napisał/a:

Pawlon, ja Cię po prostu prześladuję ! Gdzie Ty tam i ja.
Zasada nr. 1.
Nie wierz w pisane.

Miło że ktos kto chce pomagać - a czy to mozna nazwac prześladowaniem to bym nie powiedział smile
A z ta zasadą troche nie rozumiem: skoro jest to forum to chyba nalezy podawać realne dane. A pytam dlatego że: muszę kupić klucz no i jak rozbiorę to muszę wiedzieć jaką siłę mam nastawić.
POzdrawiam

22

Odp: jaka jest kolejnosc dokrecania szpil od glowicy w ciagniku 303

Podałem fabryczne dane. Powiedziałem jak ja to zrobiłem.
Zrobisz jak będziesz uważał.

23

Odp: jaka jest kolejnosc dokrecania szpil od glowicy w ciagniku 303

ja dokręcałem 180 Nm i też chodzi do dzisiaj

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

24

Odp: jaka jest kolejnosc dokrecania szpil od glowicy w ciagniku 303

jezeli dokreciccie wiecej niz producent piesze to popekaja korpusy na gwintach szpilek powodzenia u mn ie wystarczy 160Nm

25

Odp: jaka jest kolejnosc dokrecania szpil od glowicy w ciagniku 303

Ja rozumiem, że Ty Benz jesteś facet wrażliwy, ale bez przesadyzmu. Niech Ci służy 160Nm. Tylko nie twierdź, że osiem kilo na szesnastkach cokolwiek zniszczy. A tak w ogóle, o jakich korpusach mówisz ?

26

Odp: jaka jest kolejnosc dokrecania szpil od glowicy w ciagniku 303

Może te osiem kilo nie zniszczy ale jak chcesz wyciągnąć gwint na szpilkach to powodzenia u mnie 160Nm wystarcza.

Znawców Fortschritta wielu na forum fachowców na lekarstwo ...

27

Odp: jaka jest kolejnosc dokrecania szpil od glowicy w ciagniku 303

Ja zakładam miękkie nakrętki i nie boję się że uszkodzę szpilke bo najpierw puści gwint na nakrętce.

28

Odp: jaka jest kolejnosc dokrecania szpil od glowicy w ciagniku 303

Miękkie nakrętki, co to takiego, gumowe, aluminiowe wink Żartuje
Nakrętki powinny być takie jak producent wymyślił, bo pewnie to obliczyli. Jeśli równe są głowice i bloki plus dobra uszczelka to powinno działać dopóki nie przegrzejesz silnika.

29

Odp: jaka jest kolejnosc dokrecania szpil od glowicy w ciagniku 303

Nakrętki są oryginalne ze sklepu ifa łódż nie są utwardzane więc mogę dokręcać bez obaw.

30 Ostatnio edytowany przez maxi900 (2009-04-21 14:46:00)

Odp: jaka jest kolejnosc dokrecania szpil od glowicy w ciagniku 303

Mam pytanie dotyczące dokręcania śrub w głowicy w 323A.

Padały teorie co do 140,180 220 Nm, padały też co do 50,100,150 Nm (norma "ursusuowa").

Natomiast ja mam banalne pytanie: dokręcamy suche śruby czy posmarowane.

Skądinąd po przemyśleniu tak naprawdę śruba nie "trzyma" momentem a naprężeniem osiowym rozciągającym śrubę. Także nasmarowana śruba mogłaby się zerwać przy 180, a sucha spokojnie wyciągnąć 220 Nm. Poza tym moment dokręcania a siła rozciągania to dwie inne bajki i różnica 40 Nm może być przy rozciąganiu rzędu tony (może przesadzam ale na pewno spora)

To więc suche czy posmarowane?? :hmmm:

31

Odp: jaka jest kolejnosc dokrecania szpil od glowicy w ciagniku 303

Tak podaje instrukcja:
gwint i płaszcz styku naoliwiony to 150-170 Nm

32

Odp: jaka jest kolejnosc dokrecania szpil od glowicy w ciagniku 303

Z taką właśnie siłą dokręcałem 170Nm dwa lata temu jak dotąd wszystko OK

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

33

Odp: jaka jest kolejnosc dokrecania szpil od glowicy w ciagniku 303

Hej witam wszystkich,jestem tu nowy i tak sobie czytam wasze posty.Tak sie składa,ze juz nie jeden silniczek od Fortschritta złożyłem,a jeśli chodzi o dokręcenie głowic to fabryka podaje 17Nm ale ja zawsze od siebie dokładam te 2Nm.Musze jeszcze dodać iz niewłaściwe ustawienie cylindrów również spowoduje prędzej czy później wydmuchanie uszczelki.I jeszcze jedno,muszę sie nie zgodzić z kolega" Sławek 42" szpilki głowic nie są 16 tylko 14.

GG 5704394

34

Odp: jaka jest kolejnosc dokrecania szpil od glowicy w ciagniku 303

Cześć Pitek !
Miło poznać Kolegę z doświadczeniem w forszajach. Na dobry początek, masz plusa za dociekliwość. Jutro sprawdzę dokładnie średnicę śrub i oczywiście swój błąd poprawię.