21

Odp: KOmbajn do zbioru porzeczki

Albo Ci obmarzły albo masz *** organizację pracy. 9 ha dziennie to masa towaru...

22

Odp: KOmbajn do zbioru porzeczki

Ekologicznych zbieram do 8 ton z hektara w tym roku 5 tam gdzie były *** na dwa kombajny idzie.Faktycznie w tym roku sporo przymarzło ale żadne zboże się nie umywa.

23

Odp: KOmbajn do zbioru porzeczki

I tak nieźle
Dla niewtajemniczonych z 1 ha jest jakieś 500 skrzynek x 9 ha to i tak w h..j i wszytko ręcznie przynajmniej raz trzeba podnieść...

24

Odp: KOmbajn do zbioru porzeczki

Za małolata jak jeździłem na truskawki to załadunek na stara w trzech (jeden układał dwóch podawało) w zależności od dziennego zbioru 2000-2500 skrzynek zajmował nam 50-80 min (wychodzi 3s na skrzynkę braliśmy przeważnie po 3) dziś  to chyba z 3 razy tyle czasu bym potrzebował bo człowiek się odzwyczaił się od takiej ciężkiej roboty i postarzał trochę i ma aż 30 lat wink

25

Odp: KOmbajn do zbioru porzeczki

Jaka jest cena na skupie?  O uprawie porzeczki nie wiem nic, a o samej czarnej to wiem tyle, że ile bym nie miał to bym wszystko zeżarł . Mozecie rozjaśnić mój ciemny umysł?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

26

Odp: KOmbajn do zbioru porzeczki

Zależy od roku albo nie chcą wcale albo dadzą 5 za kg.
W ostatnich latach czerwona średnio 1,7 czarna 0,7.

27

Odp: KOmbajn do zbioru porzeczki

U nas kilkanaście lat temu było tego sporo, a powiedziałbym ,że dużo w

28

Odp: KOmbajn do zbioru porzeczki

Krzysiek napisał/a:

I tak nieźle
Dla niewtajemniczonych z 1 ha jest jakieś 500 skrzynek x 9 ha to i tak w h..j i wszytko ręcznie przynajmniej raz trzeba podnieść...

kolego porównaj to do brokuła. dziennie robimy 2t z tym ze trzeba wyciąć wrzucic na przyczepę, z przyczepy do rózyczkowania i to do skrzynek skrzynki na stosik, jak przyczepy sie zwolnia to znów na przyczepe. Na skupie na wage z wagi na tasmociąg i to ułożyc na samochodzie. wiec przewalania jest a do tego trzeba zrózyczkowac

Rolnik z powołania:-)

29

Odp: KOmbajn do zbioru porzeczki

Na skupie też samemu trzeba? !

30

Odp: KOmbajn do zbioru porzeczki

tak, pomagamy sobie nawzajem tj plantatorzy co stoja w kolejce żeby szybciej było

Rolnik z powołania:-)

31

Odp: KOmbajn do zbioru porzeczki

w tym roku bondiuelom {żabojadom}  3,5 z vat i ich transport