41

Odp: Przystawka Do Kukurydzy Do E-512

Przy tej pogodzie zacząłem już myśleć o zbiorach qq. I z tąd moje pytanie, mam przy swojej węgierce docinacz taki orkanowy na wzór claasowskiego zastanawiam się jakie powinien mieć obroty by to ładnie cięło a nie stwarzało za dużego obciążenia. Bo mam wrażenie że  u mnie jest za szybko.

42

Odp: Przystawka Do Kukurydzy Do E-512

Marcin nadal kosisz qq swoją 514? Powiedz czy na wytrzasacze zakładasz tylko blachy czy jeszcze dodatkowo próg na początku? U mnie sporo masy idzie na sita a pamiętam że w 516 miałem jeszcze dodatkowo takie progi dokręcane z przodu na wytrzasacze gdzieś z 8-10 cm.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

43

Odp: Przystawka Do Kukurydzy Do E-512

Nadal nią kosze. W tym roku mam ładne jak dla mnie zbiory i trochę schodzi hektar. Ale jestem już na końcówce. Na wytrząsacze na pierwsze pola zakładam blachy. Nie mam klepiska do qq kosze od lat na tym zbożowym, tylko przesłony na bęben i dolne sito na grube oczko. i rura do przodu. A jak Twój cs bo powiem szczerze, że interesują mnie te kombajny. ??

44 Ostatnio edytowany przez Laszek (2017-10-29 08:46:46)

Odp: Przystawka Do Kukurydzy Do E-512

No ja w 514 mam też klepisko zbożowe i nie tlucze ziarna. Blachy mam też na wytrzasaczach te z pankowa ale gówno warte bo za mała schodka i dużo się cofa na podsiewacz. Co do 114 CS to powiem Ci ze kombajn fajny, czysto mloci, nie gubi w tył. Jak słomy nie zbierasz to spokojnie mogę go polecić. Jak coś więcej chcesz o nim wiedzieć to pisz w wątku o commandorze

E 516 na części
Telefon 695 076 269

45

Odp: Przystawka Do Kukurydzy Do E-512

Marcin mógłbyś wstawić foto jak masz napęd w przystawce od kombajnu połączony? Też masz z obu stron? Bo mi dzisiaj wyrwalo cały wałek pośredni i się zastanawiam czy przerobić całkowicie. Ale to już na przyszły sezon bo teraz to już chyba nie ma czasu na przeróbki

E 516 na części
Telefon 695 076 269

46

Odp: Przystawka Do Kukurydzy Do E-512

Zdjęcia zrobię jutro. Mam napęd górny na gardzieli FKA na dwie strony. Do połączenia z przystawką założyłem dwa sprzęgła gumowe z claasa i nawet to jakoś wytrzymuje.   .

47

Odp: Przystawka Do Kukurydzy Do E-512

Laszek w dzień mi z głowy wyleciało to zrobiłem już po ciemku. https://photos.app.goo.gl/KnqWaM6yf3dbnxI43 Dziś zakończyłem koszenie qq w tym sezonie. (Swoje już dawno tylko jakieś tam drobne usługi)

48

Odp: Przystawka Do Kukurydzy Do E-512

Dzięki

E 516 na części
Telefon 695 076 269