21

Odp: Sampo 2075

To że w tym sampo mocny silnik to jedno ale żeby zdążył przerobić plon kukurydzy z tych 5 rzędów, ponoć mają krótkie wytrząsacze a kumpel jak kosi tucanem 320 i też 5 rzędów to mówił właśnie że straty to prędzej pojawiają się na wytrzasaczu a nie na sitach

E 516 na części
Telefon 695 076 269

22

Odp: Sampo 2075

Ja swojego 524 jak kupiłem to był rozebrany w drobny mak i wszystko przeglądane... Wtedy masz pewność, że pochodzi

23

Odp: Sampo 2075

A ile czasu Ci to zajęło?  Ja naprawy przy swojej 514 mógł bym zamknąć w 10 roboczych dniach na 9 lat użytkowania  . Jakbym miał wszędzie zaglądać i rozbierać a potem składać to miesiąc mało. ...

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

24 Ostatnio edytowany przez Tadeuszchelinski (2017-11-25 18:42:27)

Odp: Sampo 2075

Leszku problem nie był i nie jest w wytrzasaczach w tym wypadku lecz w napędzie przystawki bo po przrobieniu na 4 nie wiele się poprawiło.  Ja mowilem kuzynowi ale on ma swoje teorie :-) Kamil jeżeli chodzi o wodę w oleju to winne były zgnite tuleje, całe życie pracował na wodzie, po wymianie tuleji, pierścieni,panewek i wtryskow od Piotra silnik pracował jak złoto smile Co do rozegrania mdw 524 i wymiany wszystkiego to mija się z celem według mnie no chyba że cena zakupu nie przekraczała by 10 tys ziko.

25

Odp: Sampo 2075

Święte słowa Tadeusz napęd przystawki ma bardzo dużo do gadania  . Obroty nie mogą być za małe i za duże nie bo wyrzuci wszystko spowrotem . A  odnośnie silnika to zgnite tuleje lub wrzer na tulejach to kolejny problem wody w oleju . Ja miałem miałem dwa razy problem z wodą w oleju i akurat wymiennik ciepła . A co do wymiany całego kombajnu na nowe bebechy to nie powiedział bym że to dobry pomysł i tani.....

26

Odp: Sampo 2075

Czyli sampo ma słaby napęd na heder? No w claasie jest yo zrobione super, napęd na obie strony, gardziel jest masywna i byle by tylko przystawka była przystosowana typowo pod ten kombajn. Jak commandor pójdzie to 514 też spróbuję sprzedać i wtedy chyba 86/96 albo jak pozwolą fundusze 88/98

E 516 na części
Telefon 695 076 269

27

Odp: Sampo 2075

To wolisz stać w żniwa? Bo ja nie miałem czasu w żniwa na naprawy... Co było trzeba to wymieniłem itd. A robiłem ze 2 tygodnie jakoś w czerwcu.

Odp: Sampo 2075

Przystawka i jej napęd dorabiany z czego początkowo napęd przekazywał jeden pasek, w tym sezonie dorobiono koła i dolozony został kolejny pasek.Ja kukurydzy kosic nie planuje. Napęd hederu do zboża jest fabryczny, do tego kose napędza Schumacher przekladany ze stołu do rzepaku który ma kilka sezonów. Problemem jest zatrzymywanie się pierwszej mlocarnii nie wiem co jest tego przyczyna, stare pasy czy coś innego...

29

Odp: Sampo 2075

No jedynie słaby pas albo jeszcze bardzo nierówno ustawione klepisko

E 516 na części
Telefon 695 076 269

30

Odp: Sampo 2075

Tadek  a  tak czytam i czytam   ty nie mówisz czasem o tym sampo   gdzieś w okolicy Ruska Mielęcina ?  bo kosiło tam coś takiego żółtego bodajże ??  dobrze kojarzę ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

31 Ostatnio edytowany przez Tadeuszchelinski (2017-11-26 11:04:25)

Odp: Sampo 2075

Dokładnie o to sampo się rozchodzi, kosiłem tym u Szarugi z Ruska dopóki nie kupiłem 524.

32

Odp: Sampo 2075

Hmm to Ci powiem że to szału nie robi  wcale ,,,  kosiłem obok Swoim Claasem  i to sampo jedzie bo jedzie   

A tak nawiasem  to wyrażę swoje skromne zdanie  wolał bym kupić kombajn  cały na chodzi nie pospawany   Czytaj E514  niż takie coś przy czym będziesz musiał ewidentnie spędzić  miesiąc rzetelnej pracy by tym można było jeździć  bez przeszkód   i żadnej pewności nie będziesz miał  czy ci się uda wszystko uruchomić żeby działało jak ma działać ,,,

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

Odp: Sampo 2075

O wydajności już tu pisałem, przez pierwsze sezony teb kombajn robił robotę, stał się z niego muł pasiasty przez te wszelakie zaniedbania. Minusów jest dużo a 514 to prosty i sprawdzony sprzęt.

34

Odp: Sampo 2075

Właśnie chodzi mi o to że do E514 dostaniesz części w niedziele po kościele u Wiesia w monopolowym  a do tego ustrojstwa dostaniesz cześci na zamówienie  za parę dni  plus robota i jakieś nieprzewidziane niespodzianki  5 dni w domu ,,, Odpowiedz sobie na pytanie czy masz tyle czasu w żniwa  i podejmij decyzje ,,, inaczej to nie ma sensu  tak wg mnie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

35

Odp: Sampo 2075

https://www.olx.pl/i2/oferta/fortschrit … a3375ff97. Od mnie znajomy po tego chce jechać obejrzeć . Ktoś coś wie na jego temat ??

Odp: Sampo 2075

No i stało się, może będę żałował a może jak  go dopracuje to nie bede wcale narzekał. Sampo 2075 z 96r cena stanęła na 31 tyś zł. Zdjęcia dodam wkrótce.

37

Odp: Sampo 2075

Tadziu no i jak ten sampo po sezonie?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

38 Ostatnio edytowany przez Tadeuszchelinski (2018-12-11 22:18:44)

Odp: Sampo 2075

Dawno mnie tu nie było więc pora nadrobić zaległości. Sampo żniwa przepracował . Silniczek wporzadku łożyska pasy wszystko się kręciło . Do poprawy przed sezonem 2019 jest na pewno  heder  bo on sprawiał problemy w sumie to głównie motowidła się rozlatywały i silniczki od prędkości i wysówu motowidła (nagarniacza) i koniecznie nabicie klimatyzacji. Taki krótki pokaz możliwości w pszenicy która planowała jakieś 5,5 t/h  https://m.youtube.com/watch?v=w5UHp_kmNxk

39

Odp: Sampo 2075

Jaką prędkością jeździłeś?

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

40 Ostatnio edytowany przez Tadeuszchelinski (2018-12-11 23:14:30)

Odp: Sampo 2075

W rzepaku miejscami do 6km/h jak nie było samej zieleniny. W pszenicy dokładnie nie wiem jaka była prędkość bo linkę ukręcilo jak kończyłem rzepaki.     
Dostał nawet tylną oś od polskiej myśli technicznej Bizona Giganta smile W linku jak zjedzie się niżej jest kilka zdjęć Sampo . https://m.fotosik.pl/u/tideey/album/2511756