3,481

Odp: Ręcę opadają.

czujnik zmierzchu to się u mnie nie sprawdzi bo kury mają prawie 1ha do dyspozycji ogrodzone ale bez podmurówki, już prawie zmrok a to się jeszcze pląta, ale myślałem o sterowniku elektronicznym z wbudowaną baterią do podczymania ustawień ale wszystkie mają najkrótszy czas 1minuta i nie mogę tego zajażyć jak by to chodziło z siłownikiem może ma ktoś jakiś schemat najlepiej prosty

3,482 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2018-01-07 14:55:42)

Odp: Ręcę opadają.

przy dedykowanych czujnikach na allegro piszą o skali od 2-100 lux 2lux to noc z księżycem a 4 lux to zmierzch niby powinno wystarczyć
sa dedykowane sterowniki które mogą załączyć zasilanie według kalendarza ale jaki to koszt

najprostszy schemat to taki
https://images82.fotosik.pl/958/ecb73678d58b8b94med.jpg

u góry masz podane napięcie na jakim pracuje siłownik (zwykle 12-36v)
styczniki potrzebne są dwa różne jeden NC będzie się otwierał gdy zostanie podany na niego prąd przez różowe kable drugi NO będzie się zamykał gdy zostanie podany na niego prąd w ten sposób raz plus będzie na niebieskim a minus na czerwonym a raz odwrotnie

pozostaje tylko podłączyć siłownik do drzwi i wyregulować krańcówki

https://youtu.be/iSqjfGOFj2E

3,483

Odp: Ręcę opadają.

Dzięki za podpowiedź, te styczniki muszą być różne ? jak tak to muszę namierzyć jaki to rodzaj

3,484

Odp: Ręcę opadają.

W takim połączeniu muszą być rożne bo jeden musi być stale załączony a rozłączyć styki po podaniu prądu na cewkę        a drugi odwrotnie.

  ten na stałe załączony-przewodzacy (gdy nie ma pradu)to  normally closed (NC)
  ten bez prądu otwarty to normally open (NO)

W każdym sklepie jak będziesz kupował to zapytają jakie potrzebujesz to jak tylko powiesz jak maja działać to dobiorą odpowiedni typ. Można też zrobić na pojedynczym styczniku który ma styki NC i NO np takim:
https://sklep.elzap.pl/stycznik-schneid … 4mEALw_wcB
Takie rozwiązanie nawet jest lepsze bo unika się sytuacji w której jeden z styczników za późno zareaguje i pojawi się zwarcie.

Ten zegar sterujący był by fajny do zamykania o określonej godzinie bo ma kalendarz wschodów i zachodów:
http://smartleds.pl/sklep/czujniki-zmie … onomiczny/

Do podłączenia jego wystarczyły by dwa takiego samego typu styczniki.

3,485

Odp: Ręcę opadają.

Jano jak będą zamknięte nocą, to będzie brał je w biały dzień jak u sąsiada.
Opowiadał jak pobiegł w stronę zagrody dla kur gdy usłyszał tam popłoch. Kurcze myślałem że tylko w kreskówkach dla dzieci lis zarzuca kurę na plecy i tak ucieka. Poszedł przez siatkę 1,5 m z tą kurą prawie jak płotkarz, opowiadał z przejęciem.

3,486

Odp: Ręcę opadają.

Sąsiadowi też w biały dzień przyszły prawdopodobnie w 3 i 20 kur ubiły. 3 zabrały a resztę pochowały pod krzakami porzeczki na potem.

3,487

Odp: Ręcę opadają.

Mi też podchodziły i w biały dzień brały. Elektryzator i izolatory na ogrodzenie i po sprawie.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

3,488

Odp: Ręcę opadają.

Ja też musiałem dać pastucha wokół siatki, bo skubany po siatce wszedł i sobie 27 szt. takich już prawie niosek przygotował do zabrania.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

3,489

Odp: Ręcę opadają.

chłopaki powiedzcie czy ktoś z was już się spotkał z tym a mianowicie zagnieździły mi się psy w stodole ok 6 sztuk no i jest problem bo trochę mi dewastują co zostawię no i to ciągle szczekają po nocach i teraz jak w legalny sposób się ich pozbyć gdzie taki fakt zgłaszać szukać jakiegoś hycla czy na straż miejską czy do jakiegoś schroniska się udać żeby je ktoś stąd zabrał no i kto ponosi ewentualne koszty takiej operacji ?
co jakiś czas dochodzą nowe i jest to uciążliwe

Nie ma to jak FORTSCHRITT

3,490 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2018-01-07 20:59:49)

Odp: Ręcę opadają.

Hmmm czuje że będziesz musiał udowodnić że to nie twoje pieski. Idź do gminy każda ma obowiązek podpisania umowy z jakimś hyclem schroniskiem.
A i najważniejsze żona mówi że jeśli choć raz rzuciłeś im choćby okruchy chleba to się nie przyznawaj

3,491

Odp: Ręcę opadają.

U nas w urzędzie gminy teoretycznie można zgłaszać bezpańskie psy i oni mają się tym problemem zająć ale jak to z tym w praktyce jest to nie wiem.

3,492

Odp: Ręcę opadają.

Znając ten kraj oficjalna próba załatwienia sprawy to będzie mordęga psychiczna i finansowa. kura + rat kiler

3,493

Odp: Ręcę opadają.

Niby gminy bezpańskimi psami się zajmują ale im to na rękę nie jest bo potem musza za niego w schronisku płacić i to grubą kasę nie wiem czy nie 13 zł za dzień (w naszej gminie) do tego koszty leczenia itd. Więc na pewno będą kombinować że w twojej stodole to na pewno twoje itp.

3,494

Odp: Ręcę opadają.

No ale bez pańskie psy są własnością gminy nie Tomka który płaci podatki...
I trzeba twardo się tego trzymać.

3,495 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2018-01-07 21:22:40)

Odp: Ręcę opadają.

Wiem że to ich problem
Bez leczenia i odłowienia wychodzi prawie 5 tyś rocznie razy 6 sztuk które mogą żyć kilka lat (a uśpić ich nie można) będą twardo szukać powodu by ich na siebie nie wziąć.
U nas sołtys jeździł i szukał chętnych by zabierali z schroniska psy i koty za które gmina musi płacić i oferował nawet wyprawkę dla zwierzaka. U nas był bo myślał że skoro nie mamy to pewnie potrzebujemy. 

Psy zbytnio nie przepadają za petardami jak nie ma palnego w pobliżu bym od tego zaczął.

3,496

Odp: Ręcę opadają.

A jakie te psy?,jak szczeniaki to rozdaj komu

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

3,497 Ostatnio edytowany przez Laszek (2018-01-07 21:47:01)

Odp: Ręcę opadają.

Zagadaj z jakimś myśliwym, daj mu na parę kul 000 i po sprawie. Smutno ale skutecznie. Co do liska w dzień to też najlepiej jak zachoruje na ołowicę. Bratu też 2 albo trzy zgarnął, ale a końcu się przeliczył, aż się wkleił u stóg słomy 😁

E 516 na części
Telefon 695 076 269

3,498

Odp: Ręcę opadają.

psy nie są moje to są przybłędy wiem od czyjej suki się to zaczęło ale właścicielka nic nie zrobiła znaczy zrobiła zabrała sukę ale ona i tak tu wróciła stodołę dzielę z sąsiadem na pół zgłoszę do gminy tak jak mówicie i zobaczymy co dalej ewentualnie zadzwonię do strażnika miejskiego może on coś szybciej ogarnie

ja osobiście nie cierpię psów a kotów tym bardziej swojego psa na podwórku nie mam a biega ich ciągle gromada i buty wynoszą

Nie ma to jak FORTSCHRITT

3,499

Odp: Ręcę opadają.

To wygoń ze stodoły i wzywaj straż miejską,żeby nie było że to twoje.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

3,500

Odp: Ręcę opadają.

heh z tym wygonieniem to nie tak łatwo bo sie zasiedliły i co pogonie to wrócą ale wezwę straż miejską niech coś pomyślą

Nie ma to jak FORTSCHRITT