101

Odp: wał bębna z cepami

Jak szukacie dobrego wału  to polecam materiał 50hs i tokarza. Niema potrzeby obróbki cieplnej

102

Odp: wał bębna z cepami

Cep mi sie na bębnie zawinął, listwy w podajniku pochylym do prostowania, zmijkq od podajnika klosowego do prostowania, blachy za mlocarnia tez pokrzywione. Mam komplt cepów, ale najgorzej ze ta gwiazda na ktorej sa przykrecane cepy jest rozerwana na środku i nie wiem co robic, założyć 4 nowe cepy i dojezdzic sezon czy stawać nq pol tygodnia i robic jak należy? Aktualnie byłbym na etapie przykecania cepów, ale śruby mam utwardzane sześciokątne, te z zamkiem dostane na pon-wt moze. Ręce opadaja

103

Odp: wał bębna z cepami

Koledzy wybaczcie ze sie piekle, ale zalozylem dzis jednego cepa, drugiego po przeciwnej stronie nawet nie ruszylem i odpalilem młocarnię i nie ma żadnego bicia, moge to tak zostawić przynajmniej do konca tego sezonu?

104

Odp: wał bębna z cepami

Możesz teraz piorytet to koszenie a naprawy to ostateczność.

105 Ostatnio edytowany przez Matey (2018-01-20 01:48:50)

Odp: wał bębna z cepami

no i gitara scoda, dojedzilem do konca sezonu z jednym nowym cepem, ale przed zniwami 2018 trzeba sie za to wziac i zalozyc juz komplet, klepisko tez chyba do wymiany pojdzie.

uwazacie ze ta gwiazda bebna? nie wiem czy dobrze nazwalem, do niej mocujemy cep, tez powinna pojsc do wymiany? w jednym miejscu otwor na srube jest wyrwany i nie wiem co terz, kombinacja alpejska czy rozbierac i wydobywac caly wał? jak radzicie?

106

Odp: wał bębna z cepami

Koledzy mam pytanie czy kieł z wału młocarni można zdjąć bez zdejmowania koła pasowego.
Dospawałem do kła uchwyty i ciągnę ściągaczem, ale ani drgnie

107

Odp: wał bębna z cepami

tak schodzi bez ściągania koła trzeba tylko śrubę odkręcić.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile