3,541

Odp: Ręcę opadają.

Bić brawo takim sprzedającym  bo na starość im dłużej starczy , a kupującym współczuć......

3,542

Odp: Ręcę opadają.

U mnie kuzyn wystawił do sprzedaży 12 ha po 80 tyś, kiedyś obrabialem tą ziemię

E 516 na części
Telefon 695 076 269

3,543

Odp: Ręcę opadają.

Właśnie nakręca sie tak sprawa, że później nawet za najgorszy kawałek trzeba będzie bulić. Powiem uczciwie, że patrzę tylko z boku na ten cyrk. NIe chcę brać udziału.

3,544

Odp: Ręcę opadają.

u mnie ceny były ok 15 pokazał się jeden z obcej wiochy co dawał 25 i teraz taniej już problem kupić

Rolnik z powołania:-)

3,545

Odp: Ręcę opadają.

koło mnie agencja wystawia 5 ha za 120 tys. 10 lat ugorem stoi, ale jakoś sie nie kwapie do kupna, 15 lat to sie musi zwracać,

mdw

3,546

Odp: Ręcę opadają.

Akcja zakonczona sukcesem.mysz wydobyta.sufit do regeneracji

3,547

Odp: Ręcę opadają.

jack napisał/a:

Akcja zakonczona sukcesem.mysz wydobyta.sufit do regeneracji

Mi takie akcje nie grożą, górę łącznie ze skosami też mam zawelbowaną na to styropian i posadzka.

3,548

Odp: Ręcę opadają.

U mnie też ceny z kosmosu już dwa lata temu za piaski dawali po 90tyś za ha. Wioskę z boku jest teraz gospodarstwo 500ha jakiś ,,gospodarz'' z Warszawy sprzedaje bo idzie na emerytury ,ale ceny nie znam.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

3,549 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2018-01-25 21:14:28)

Odp: Ręcę opadają.

yokoslaw napisał/a:

koło mnie agencja wystawia 5 ha za 120 tys. 10 lat ugorem stoi, ale jakoś sie nie kwapie do kupna, 15 lat to sie musi zwracać,

pomylilem sie to za 4 ha 120 tysi

mdw

3,550

Odp: Ręcę opadają.

A niech Dają   i niech robią ....  robić tylko na kredyty to lepiej nic nie robić . Przynajmniej się nie zmęczy człowiek a i tak nic nie będzie miał smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3,551

Odp: Ręcę opadają.

a propo ziemii

Tyle co ja sie nadzwonilem, najezdzilem do tej agencji nieruchomosci rolnych to szlag mnie trafia na sama mysl o nich. Betony takie ze bania mała. Nie zgadza mi sie okres zameldowania w gminie no i jestem młodym rolnikiem, wiec jak wiecie jest problem. Uderzalem juz chyba jak sie da, do kierownikow, wyzej, do izb rolniczych, zlapalem nawet kontakt z politykiem który mial dluzsze rece niz ja ale temat zaginal. Nie wydzierzawie ziemi, bo nie spelniasz warunkow, koniec kropka. Co z tego ze działki ida dla jakiegos dopłatowca ktorego nigdy nikt na oczy nie widział, lepiej dac kombinatorowi niż rolnikowi. Zewszad sie slyszy jak to mlodzi rolnicy maja łatwo i w ogóle. A ja idąc sobie do anr na rozmowe o mojej sytuacji dostaję w zamian kalendarz na sciane i slysze slowa s tylu "no nic, musi pan czekac, pewnie jeszcze cos zostanie jak pan bedzie spelniał warunki" i jak tu sie nie wkrwic na takie gadanie powiedzcie mi

3,552

Odp: Ręcę opadają.

Kto smaruje ten jedzie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

3,553

Odp: Ręcę opadają.

matey a jakich warunków nie spełniasz?

mdw

3,554

Odp: Ręcę opadają.

U nas z agencji już nic nie ma. Dwa lata wstecz kolegi wuja brał co było możliwe. Na przetargi wysyłał córkę i bez kupionej ziemi kazał nie wracać. A Kasia przebijala oferty od razu po 10 tys...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

3,555 Ostatnio edytowany przez Matey (2018-01-26 16:47:17)

Odp: Ręcę opadają.

jeszcze pol roku temu nie miałem zameldowania przez 5 lat, gospodarstwo krocej niz 5 lat i brak wykształcenia rolniczego. Teraz wykształcenie wkrotce bedzie na papierze, mlodych rolnikow juz dopuszczaja, ale zostaje okres zameldowania w gminie, tego nie mam jak przepchnac nawet

laszek to wszedzie tak jest, niby gospodary do max 300 ha, ale wlasciciel ma 300, zona 300, mama, tata, syn i razem maja 1500 smile i gospodarstwo rodzinne smile

3,556

Odp: Ręcę opadają.

U mnie też nie ma a jak coś się trafi to dają po 6 ton pszenicy.

3,557

Odp: Ręcę opadają.

a zameldowanie no tego nie przeskoczysz

mdw

3,558

Odp: Ręcę opadają.

Paweł jak dają 6 T pszenicy to mam  pytanie po co  ty wg gospodażysz ?  oddał bym wszystko  i dorzucił Przyczepy jak by mi ktoś dał po 6t z każdego ha   50ha x6t to jest 300t pszenicy po 650zł t  to na czysto  jest  195tysięcy zł   Zapraszam do mnie smile)   wolę nic nie robić

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3,559 Ostatnio edytowany przez Pawel21990 (2018-01-27 11:47:45)

Odp: Ręcę opadają.

Tu chodzi o ziemię agencyjną bo myślą, że ją kupią. Robię bo lubię. Jeden wziął po tyle 50 ha, znajomy 10. Androl pewnie będzie wiedział o które przetargi chodzi

3,560 Ostatnio edytowany przez sarast (2018-01-27 11:47:27)

Odp: Ręcę opadają.

6 t pszenicy !!! zapraszam !! oddam w dobre ręce z 70 ha 3 i 4 . zostawie sobie piachy . a co do zameldowania to tego nie przeskoczysz !! byłem czujny i 6 lat temu wziełem sobie dzierżawy 1.30  ha, w gminie w której mieszkam a na innej gminie gospodarzę i w myśl ustawy jestem pełnoprawnym rolnikiem od roku .i spokojnie mogę kupować i dzierżawić choć na dziś to tylko w obrocie prywatnym bo ziemi brak , chora jest ta ustawa chcieli ukrócić cwaniaków a uwalili wszystkich .wystarczy że mieszkasz na gminie miejskiej i jesteś w niej zameldowany  a ziemie masz na gminie wiejskiej choć obie są w tym samym budynku w jednej miejscowosci i juz nie jesteś rolnikiem według ustawy . a cwaniaki i tak sobie poradzili...

Leszek   dla kolegów'