3,701

Odp: Ręcę opadają.

Tak działa konkurencja i wolny rynek . Nie możesz zabronić swoim sąsiadom żeby sprzedawali czy wydzierzawiali drożej niż Ty byś chciał. Ty jak sprzedajesz zboże to tez chcesz jak najdrożej, a jak byś się czuł jakby Ci sołtys kazał sprzedawać w najblizszym skupie tylko dla tego ze jest w waszym solectwie .Z tym wolnym rynkiem to mnie poniosło,  jest przecież ustawa która powoduje że ziemi nie sprzedasz temu kto da więcej tylko temu kto ma przyzwolenie od państwa.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

3,702

Odp: Ręcę opadają.

Pajej napisał/a:

ja nie chce wszystkiej. w miejscowości obok jakies 5 km ode mnie była działka na sprzedaż nawet sie nie interesowałem. Tam sa inni rolnicy nie chce im wchodzic w paradę. super byłoby gdyby wszyscy trzymali sie tej mojej zasady
nie wiem czy bedzie ziemia do wziecia za 15 lat. niby czemu ma byc?
Zastanawiam się czy 2 lata gorszej koniunktóry nie byłaby dobra, bo ostudziłaby zapedy co niektórych.

Pajej bez urazy ale takie myślenie to trochę jak jechanie na disco w innej gminie i chłopaki w pie..ol ci dali  bo przyjechałeś im wszystkie dupy wyrwać.Jak byś się czuł.

3,703

Odp: Ręcę opadają.

scoda19 napisał/a:

jechanie na disco w innej gminie i chłopaki w pie..ol ci dali  bo przyjechałeś im wszystkie dupy wyrwać

No panie, gdyby nie wrodzona spostrzegawczość, talent w rękach i kilku dobrych znajomych to różnie mogły wyglądać takie wycieczki, a  co do ziemi to dla wszystkich wystarczy miejsca.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

3,704

Odp: Ręcę opadają.

Też mieliśmy po sąsiedzku 20 ha i kilka lat to obrabialismy a baba sprzedała heniowi i teraz rośnie tam las. Co zrobisz jej ziemia i zrobiła co chciała. Życie toczy się dalej. Ale jak była wtedy ta ziemia tonie zauważyłem żebym więcej zjadł...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

3,705

Odp: Ręcę opadają.

U mnie też jest ciasno z działkami ale nie narzekam sami ludzie przychodzą żebym uprawiał ich pola bo ja w zamian płace podatek, a taki znajomy jest zły na mnie bo on tego nie robi bierze dotacje a właściciel ma sam płacić podatek, dla mnie to jest nie uczciwe trochę ale jak się tak dogadują to nie moja sprawa. A teraz nawet odmawiam. bo dla jednego to za dużo praca na etacie, własna firma którą jeszcze muszę doglądać,  20ha mi w zupełności wystarcza bo uważam że lepiej uprawić mniej a dobrze smile  może trochę źle się wyraziłem bo rolnictwo to dla mnie relaks a jak ktoś z tego żyje to może rzeczywiście problem, jak coś to przepraszam:)

3,706

Odp: Ręcę opadają.

U nas z dzierżawami jest odwrotnie bo właściciel bierze dopłaty i płaci sobie podatek ,chociaż wolałbym ja zapłacić ten podatek i brać dopłaty na wszystkie te dzierżawy.

3,707

Odp: Ręcę opadają.

Płacę podatek,plus 200-300kg pszenicy i dopłat nie widzę. Wolę taką dzierżawę niż płacić nie wiadomo ile za kawałek ziemi..

3,708

Odp: Ręcę opadają.

Ja w wiekszości przypadków mam dobrze bo płace podatek plus 200zł (czesem mniej czasem wiecej) dopłaty moje, ale sa tacy co biora bez dopłat, a podobno pokazał sie taki co jeździ po ludziach i mówi zeby odebrali dotychczasowym dzierżawcom bo on daje dopłaty i 400zł. Az strach bo podatek trzeba oddawac ludziom i beda mieli okazje wypowiedziec dzierżawy

Rolnik z powołania:-)

3,709

Odp: Ręcę opadają.

Tak czy inaczej macie prawie darmo😄

3,710

Odp: Ręcę opadają.

jack napisał/a:

Tak czy inaczej macie prawie darmo😄

Dokładnie cool

3,711

Odp: Ręcę opadają.

hmm To u nas jest mniej więcej tak
Dzierżawiący daje dzierżawcy  1500zł  a dzierżawca płaci sobie podatek i zabiera dopłaty smile)
ale całe szczęście że  tacy  odważni  że tak to ujmę   już chyba stwierdzili że lekko się to przestaje opłacać smile
Ale za to nasi zachodni   sąsiedzi płacą od 95tys za ha  w górę  nie ważne za co i w jakich kawałkach ... tak że  słabo to widać na przyszłość
Ale niech im  ziemia dużo rodzi i niech mają sprzyjającą aurę  oraz ceny płodów rolnych  ,,,

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3,712

Odp: Ręcę opadają.

za 1500 zł i dopłaty sam oddałbym pola w dzierżawę

Rolnik z powołania:-)

3,713

Odp: Ręcę opadają.

U nas jest jeden bierze wszystko dopłata dla rolnika + 1000 zł. za hektar podatek rolnik jeden warunek dzierżawa na 10 lat na piśmie. W każdego roku dochodzi ma masa hektarów jak kupuje płaci gotówką po 50-60 tys.

3,714

Odp: Ręcę opadają.

2000-3000 tys za ha dzierzawy.doplaty i podatek  dla dzierzawcy

3,715

Odp: Ręcę opadają.

jack napisał/a:

2000-3000 tys za ha dzierzawy.doplaty i podatek  dla dzierzawcy

Pytam się po co uprawiać ????

3,716

Odp: Ręcę opadają.

jack napisał:  2000-3000 tys.       A kto by dał 2-3 miliony?

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

3,717

Odp: Ręcę opadają.

Dzieki mariusz😄

3,718

Odp: Ręcę opadają.

to za jaka klasę ziemi tyle płacą 1,5 tys czy nawet 2 tys. ? i jak im się to opłaca . u mnie są 4/5  klasy i tak jak u mnie żeby pszenica plonowała ponad 5 ton, to w nawożenie na hektar i opryski muszę wydać ponad 1500zł, w mojej okolicy po żniwach płacą za tonę około 550 zł.

3,719

Odp: Ręcę opadają.

ci co tyle płacą nie żyją z rolnictwa, a ziemia jest im potrzebna do podatków, papierów....

3,720

Odp: Ręcę opadają.

tekila 256. Gdzie Ty mieszkasz? W moich stronach żadnych skupów nie ma i na zbożach nie ma zysku.

There is no soul, no soul could ever make me it's own...