1,761

Odp: Uprawa bezorkowa

Chyba płyciutko robi

1,762

Odp: Uprawa bezorkowa

ale jedzie!

1,763

Odp: Uprawa bezorkowa

Ja dziś  uprawiałem  pod bobik ...  ładnie ziemia się rozsypała i tylko gdzie niegdzie się   wałki oblepiły  a tak to wygląda jak  marzenie   smile
W poniedziałek albo wtorek posieje  i niech rośnie ...   oczywiście po gorczycy posianej na poplon  śladu nie ma smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,764

Odp: Uprawa bezorkowa

inny swiat, ja dzis rozsiewałem n na pszenice puki nie zaczeło puszczać. do południa ziemia zamarznięta i resztki śniegu

Rolnik z powołania:-)

1,765

Odp: Uprawa bezorkowa

Dzisiaj próbowałem talerzowka po kukurydzy to szła jak po bruku i że odpuściłem. Niech ziemia jeszcze mocniej pusci

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,766

Odp: Uprawa bezorkowa

Słuchajcie Jutro kończę  malowanie miga  wiosnę już czuć. No i mam te parę ha których nie ruszyłem na głęboko jesienią. Jak głęboko wiosną robić? Byle szło zasiać ( gorczyca - łubin albo sam niewiem co) gleba gliniasta...

1,767

Odp: Uprawa bezorkowa

Wiosnę czuć? A co się k...wa znowu nie podmyła? Jak co roku.....
Ja mam 20ha  z jesieni 2xtalerzówka. Teraz na Wiecki sne pójdie głębosz na 30cm z doprawianem i siew agregatem.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,768

Odp: Uprawa bezorkowa

Ja ma do ruszenie po qq też 10 hektarów jesienią już nie szło wjechać

1,769

Odp: Uprawa bezorkowa

Ivan będzie mógł się wykazać. Na jesieni też już robił w gruberze? Bo już nie kojarzę kiedy go kupiłeś

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,770

Odp: Uprawa bezorkowa

Czyli co  ryjemy tak głęboko jak powinno być jesienią?

1,771

Odp: Uprawa bezorkowa

Laszek napisał/a:

Ivan będzie mógł się wykazać. Na jesieni też już robił w gruberze? Bo już nie kojarzę kiedy go kupiłeś

Lechu już jesienią pracował i muszę stwierdzić, że nie gorzej sobie radził niż NH w transporcie z qq  z ładunkiem 24 netto dawał spokojnie radę jest trochę inna moc i spokojnie z 1 szosowej można ruszać wiesz o czym mówię masz to samo w Belarusie 1025

1,772

Odp: Uprawa bezorkowa

A sprzegłem nie czuć jak ruszasz z jedynki szosowe z takim ładunkiem?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,773

Odp: Uprawa bezorkowa

Pietia na skrzynię też musisz w tym kacapie uważać. Kolega ją robił przez pęknięty wężyk smarowania.

1,774

Odp: Uprawa bezorkowa

Na moich ziemiach to nie robiłbym na wiosnę głęboko. Klusków nawyciągałbym, i później zeschłoby się na grudę. Nawet po 2dniach jakbym chciał siać, to ziemia popsułaby się i wschody byłyby pewnie słabe.

1,775

Odp: Uprawa bezorkowa

Też się trochę makaronu obawiam.... Zobaczę co będzie...

1,776 Ostatnio edytowany przez Pietia (2018-03-26 07:37:14)

Odp: Uprawa bezorkowa

Laszek napisał/a:

A sprzegłem nie czuć jak ruszasz z jedynki szosowe z takim ładunkiem?

Właśnie nic spokojnie ruszasz z 1 gaz i pojechał żadnego smrodu.



androl napisał(a):

Pietia na skrzynię też musisz w tym kacapie uważać. Kolega ją robił przez pęknięty wężyk smarowania.

androl długo go użytkuje jest zadowolony. Jaki wężyk chyba w środku skrzyni, czyściłem ostatnio na dole taki ala firt z  blaszek wszystko ładne czyste ogólnie jest Ok, ale uważam ze powinien ważyć trochę więcej mam na przodzie 450 kg i dołożyłem kolejne 450 w sobotę przy PHX przód dość często buksował .Zobaczymy jak teraz się będzie zachowywał

1,777

Odp: Uprawa bezorkowa

No to wstaw zdjęcie jak wygląda z tymi obciążeniami.  Ja swojemu muszę też dorobić ramkę żeby wstawić obciążniki od 303 bo w zestawie do siewu przód niestabilny.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,778

Odp: Uprawa bezorkowa

Dopytam przy najbliższej okazji. Chyba ten wężyk jest na zewnątrz skoro pompa smarowania skrzyni wypompowała z niej olej. Pracował w polu w tym czasie jego pomocnik a on tylko gaz w podłogę i wino pod ręką. Jako że kolega dochował wink się zięcia zrezygnował z pomocy tego artysty.

1,779

Odp: Uprawa bezorkowa

:uuuu: A to wątek o nieoraniu czy o Iwanie IV Groźnym? :uuuu:

1,780

Odp: Uprawa bezorkowa

Jeszcze zacznij tupać nogami

E 516 na części
Telefon 695 076 269