21

Odp: woda wydostaje się z kolektora wydechowego i z okolicy wtryskiwacza

rozebrane uszczelka... tuleje w dobrym stanie... zawory do wymiany... gdzie kupić uszczelkę i zawory żeby trochę wytrzymały?

22

Odp: woda wydostaje się z kolektora wydechowego i z okolicy wtryskiwacza

a nie pisałem ........ takie same objawy miałem w 912....

23

Odp: woda wydostaje się z kolektora wydechowego i z okolicy wtryskiwacza

Masz namiar do gościa ma w hu... nowych części od helmuta 606340634
Powiedz że masz namiar z forum to cię dobrze policzy

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

24

Odp: woda wydostaje się z kolektora wydechowego i z okolicy wtryskiwacza

Gelek ten człowiek do którego podałeś nr ma jakiś sklep z częściami czy prywatny ktoś swoje zapasy wyprzedaje?

25

Odp: woda wydostaje się z kolektora wydechowego i z okolicy wtryskiwacza

Ma sklep w Iłży ale zwleka graty z niemiec i ceny ma rozsądne

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

26

Odp: woda wydostaje się z kolektora wydechowego i z okolicy wtryskiwacza

A nie orientujesz się czy prowadzi też sprzedaż wysyłkową?

27 Ostatnio edytowany przez boberek666 (2018-05-04 22:46:57)

Odp: woda wydostaje się z kolektora wydechowego i z okolicy wtryskiwacza

Dzięki chłopaki za porady i namiar na części jutro zadzwonię i się spytam... a mam jeszcze jedno pytanie czy zawory powinny być wciągnięte w gniazda zaworów czy na równo z rantem głowicy ?

28 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2018-05-05 05:06:23)

Odp: woda wydostaje się z kolektora wydechowego i z okolicy wtryskiwacza

Prowadzi sprzedaż wysyłkową

Zawory powinny być na równo, oddaj głowice do zakładu to ci to ogarną, niektórzy docierają gniazda sami wiertarką ale to nie tak się robi, może tylko gniazda trzeba dotrzeć? Kiedyś robiłem to samw 30stce ale nie polecam dużo czasu się schodzi i wraz się pociły po próbie

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

29 Ostatnio edytowany przez forszaj303 marek (2018-05-06 16:18:26)

Odp: woda wydostaje się z kolektora wydechowego i z okolicy wtryskiwacza

brałem od niego spreżarke po regeneracji,wszystko ok.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

30

Odp: woda wydostaje się z kolektora wydechowego i z okolicy wtryskiwacza

podepnę sie pod temat. Jak pisałem na forum początkiem kwietnia kupiłem 323. Ciągnik w troche przejżany i silnik zlany płynem. Nadszedł czas na testy i jak pojechałem do kolegi po pług to po dojechaniu raptem ciagnik zaczął rzucac olejem. /zaczeło cieknąc spod kolektora wydechowego, spod bagnetu i simeringiem z wału od strony sprzegła(tam to sie lało). Cały płyn poszedł w olej. Sciągnęlismy narazie głowice, ale uszczelki wygladaja ok. Jest jedno miejsce gdzie jest  lekko uszkodzona ale to raczej nie tedy poszedł płyn. Musimy szukać dalej, albo uszczelniacze tulei albo misa olejowa. Problem teraz jest inny. Po sciagnieciu głowic okazało sie, że sa spore rogi na tulejach oraz sa pękniecia na głowicach między zaworami. Porażcie co teraz robić? Próbować reanimować ten silnik? Czy jest sens wymienić same tuleje z tł.okami? Czy może poszukać silnik 6CT z autosana? Nie miałem okazji pojezdzic ifa wiec nie wiem czy ten silnik ma wystarczająca dla mnie moc. Poradzcie cos bo nie wiem co robic? nie wiem czy dam rade sam wypoziomowac leylanda w forszu

31

Odp: woda wydostaje się z kolektora wydechowego i z okolicy wtryskiwacza

Ja na Twoim miejscu remontowałbym ten silnik co jest ,wtedy wiesz co masz. Leylanda też nie kupisz raczej idealnego bo to już też może być dorżnięty silnik z bizona który poszedł na części albo na złom.

32

Odp: woda wydostaje się z kolektora wydechowego i z okolicy wtryskiwacza

Pęknięcia miedzy zaworami to normalna rzecz. Nie mają wpływu na nic. Tym się nie przejmuj.
Jak miał ciśnienie oleju, stacza Ci jego mocy to kup zestawy i remontuj. Przyjrzyj sie półblokom czy nie mają pęknięć przy gwintach.

33

Odp: woda wydostaje się z kolektora wydechowego i z okolicy wtryskiwacza

Jesli chciałbyś silnik leylanda to mój jest do kupienia bo cały 323 na cześci idzie.
Wołam 3200 i razem z silnikiem masz mocowania i 4 twarde poduszki( od 303) oraz przy kole zamachowym 1 kapelusz.
W zeszłym roku na wiosne nowe pierscienie wtryski i panewki. Silnik może nie igła ale na pewno posłuży.

34

Odp: woda wydostaje się z kolektora wydechowego i z okolicy wtryskiwacza

dodam że silnik bardzo cięzko palił, nawet jak było 18 stopni na dworze trzeb było mu kopciucha podłozyć. Pytałem sie o generalny remont silnika to powiedzieli mi w pyrzycah ok 8 tys jeśli nic specjalnego n ie wyjdzie. Na polach też jedna wielka susza i nie zapowiada sie że ten rok bedzie lepszy od poprzedniego. Nie wiem czy znajde mechanika co wymieni mi zsame tuleje. U mnie mechanicy uwazaja ze powinno sie robic cały silnik i nie chca sie podejmować mniejszych działań

35

Odp: woda wydostaje się z kolektora wydechowego i z okolicy wtryskiwacza

Słuchaj poza kluczem dynamometrycznym  chęciami i czasem nie potrzebujesz nic więcej. Instrukce masz na forum
400zł na cylinder i jedziesz......

36

Odp: woda wydostaje się z kolektora wydechowego i z okolicy wtryskiwacza

No właśnie wszystko tu opisane ja bym sie bał dać do roboty komuś bo najczęściej spartoli i kupe kasy weźmie
A tak kasa zostanie  a i sam trochę wiedzy załapiesz

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile