21

Odp: ciekawe, nowe nawozy

i przy okazji zakwasi. dla mnie siarczan wapnia jest przekonujacy, bo chyba jako jedyna siarka nie zakwasza

Rolnik z powołania:-)

22

Odp: ciekawe, nowe nawozy

Był u mnie wczoraj człowiek co sprzedaje, a nawet rozsiewa popiół na pola jako nawóz dość ciekawie o tym mówił i mam na to trochę ochoty. /ma 2 warianty tego.
1 tzw słaby można go rozsiać samemu, bo lekko zwilżony cena 70zł/t netto bez rozsiewania za rozsiane 20 zł/t
skład
K 3-5
P śr 1,5
Mg śr 2
CaO śr 4
S śr 1,5


2 tzw mocny  cena za niego to potas x2,5zł netto z usługa rozsiania inne składniki gratis
K 15-20
P 3,7
Mg 6,3
CaO 18
S 6,7
składniki poza K podałem srednie wartosci z kilku badań.

kazda partia ma inny skład w tym drugim płaci sie tylko na potas reszta gratis . Ten pierwszy to loteria bo płaci sie 70 zł nie zależnie od składu.
Co myślicie o tym???

Rolnik z powołania:-)

23

Odp: ciekawe, nowe nawozy

Chyba to on tobie powinien zaplacic za utylizacje.czy to ma jakis certyfikat w ogóle

24

Odp: ciekawe, nowe nawozy

ma certyfikat wszystko pełen legal mówił ile mu to czasu zajęło żeby papiery ogarnąć. popiół jest ze zrebków słomy i łuski słonecznikowej tak że nie z wegla

Rolnik z powołania:-)

25

Odp: ciekawe, nowe nawozy

Może nie do końca w tym temacie bo chciałem się zapytać o Magnesia kainit. Nowy nie jest ale ciekawy.  Surowa sól potasowa która ma dużo sodu . Dałem 250 kg pod buraki i po 100 kg na łąki. Ktoś stosuje?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

26

Odp: ciekawe, nowe nawozy

Ja stosuje kainit ale tylko na łąki. Próbowałem też raz pod buraki ale jednak za dużo sodu i w wiekszych dawkach szkodliwy.pare lat temu był po 400- 450zł

27

Odp: ciekawe, nowe nawozy

JAk to jest z tym sodem komu jego nadmiar szkodzi a komu nie?