4,001

Odp: Ręcę opadają.

Każda bajka ma w sobie ziarno prawdy smile ale myślę że na razie to sci fi smile

4,002

Odp: Ręcę opadają.

Buraki klapniętę, zboża i wszystko schnie...

4,003

Odp: Ręcę opadają.

A u mnie jak zwykle, suchy rok to bogaty rok!!!

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

4,004

Odp: Ręcę opadają.

Wczoraj z mojej gminy utopił się w wieku 48 lat cały czas aktywny biegacz z sukcesami. Pływał dobrze tym razem wskoczył i nie wypłynął. To jest tragedia.

4,005

Odp: Ręcę opadają.

Temat dobry . Mianowicie susze  ogłosili a co proponują ?  w zamian  bo słyszałem tylko o kredytach  ... paranoja  jak nic człowiek nie zbierze z pola to niby z czego spłaci ?  jakieś to chore
A tak na marginesie  to  na przyszły tydzień jęczmień koszę

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4,006

Odp: Ręcę opadają.

U nas coś zaczynają gadać o suszy. Pewnie zwolnienie z podatku będzie - mam sporo 5 i 6 więc za dużo nie zyskam. Ciekawe tylko jak będą liczyć bo jak tak jak ostatnio to szkoda gadać. Jak wykazać 30% strat przy bydle? Chyba że mi 30% zdechnie.

4,007

Odp: Ręcę opadają.

Masakra z tym szacowaniem...

4,008

Odp: Ręcę opadają.

a susza jest w całej pl cay tylko w niektórych rejonach?

Rolnik z powołania:-)

4,009 Ostatnio edytowany przez zorak (2018-06-12 07:36:43)

Odp: Ręcę opadają.

wczoraj byłem w pszenicy, niezależnie czy na górce czy w dołku 4-5 górnych pięterek jest żółte i nie ma ziarna. Jakoś wytrzymywała brak opadów ale ostatni tydzień ją dobił - szkoda bo jeszcze w kwietniu wyglądała bombowo.

gg 5118068

4,010 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-06-13 10:22:41)

Odp: Ręcę opadają.

Moje już uschło żywcem na pniu. Z resztą wstawiłem linki. Czy może być gorzej ? Jak formą pomocy ma być kredyt to co mi po kredycie. Jak rok trzeba jakoś przeżyć... Żeby było śmiesznie to najlepiej z wszystkiego wygląda jęczmień jary. Zbiorę może z 2 tony. Pszenica - kosa utnie ości. Żyto w dołku jest może do pasa. Nawet słomy nie będzie ... Powiem Wam Panowie , że dwa tygodnie temu to jakoś jeszcze wyglądało ale teraz to chyba pójdę do apteki po antydepresanty.

Siły na zamiary zmierz....

4,011

Odp: Ręcę opadają.

Szukaj roboty.... Żyto widziałem mam podobne ale fakt u mnie to najgorsze pole w gospodarstwie. Puki co nie narzekam ludzie wokół mają dużo gorzej.
Co dziennie pcham na pole 60m3 wody no i porzeczki śmigają...

4,012 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-06-13 11:48:47)

Odp: Ręcę opadają.

Krzysiek. Trzeba będzie... w ogóle to coś się skopało bo chyba nie możecie wejść w linki ? Mam włączone udostępnianie. Tylko co wyjdę to się wyłącza... jak coś to proście bo nie wiem co jest grane

Siły na zamiary zmierz....

4,013

Odp: Ręcę opadają.

Ło skurwesyn. Współczuję. Ja puki co nie mogę narzekać. Kukurydza powoli się zamyka ale i tak tragedii nie ma. Żyto i pszenżyto całkiem możliwe u mnie. Pyry też wyglądają obiecująco

E 516 na części
Telefon 695 076 269

4,014 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-06-13 12:02:42)

Odp: Ręcę opadają.

Laszek. Mówiłem, że tu wcale nie pada... pada naokoło. Jastrowie. Lipka. Okonek. Lotyń. Nawet Kiełpin oddalony w prostej linii może 3km 3 razy oberwał deszczem aż pływał. A u ku***a nic. Przepraszam za słownictwo ale naprawdę ręce opadają.

Chyba coś poprawiłem  i możliwe, że pomieszałem. Mówcie czy działają linki czy nie.

Siły na zamiary zmierz....

4,015

Odp: Ręcę opadają.

A u mnie z kukurydzą na jednym polu coś nie tak. Orka zimowa ,przed uprawą dałem gnojówkę  ,później pod korzeń mocznik ,i wschodziła bardzo nierówno ,miejscami wogóle nie wzeszła ,teraz jest taka przestrzelona. Po przeciwnej stronie na tej samej działce siana jakieś 4 dni później ,na orce wiosennej ,a wzeszła elegancko ,rządki równiutkie i wygląda ok. Takie samo ziarno ,taka sama norma wysiewu. Tak się zastanawiam co tamtej mogło zaszkodzić ,czyżby ta gnojówka ?

4,016

Odp: Ręcę opadają.

Kto wie... a robal jej nie męczy ? Albo coś nie wydziabało?

U mnie to w obecnym stanie deszcze nic nie pomogą. Jak to wszystko jest martwe.

Siły na zamiary zmierz....

4,017 Ostatnio edytowany przez androl (2018-06-13 14:11:57)

Odp: Ręcę opadają.

Może zbyt słabo gleba napowietrzona po orce zimowej. Moja na orce wiosennej siana 29,04 dochodzi do 1,5 m a jest to odmiana ziarnowa.

4,018

Odp: Ręcę opadają.

Pole przed siewem dwa razy bronowałem ,później uprawiłem zwykłym kultywatorem o zębach średnich i bezpośrednio przed siewem doprawiłem agregatem. U mnie siana w połowie maja ma dopiero jakieś +/- 30 cm. Chyba dolistnie muszę czymś ją dokarmić.

4,019

Odp: Ręcę opadają.

Kumpel siał późno na polu na którym od wielu lat na zmianę rośnie rzepak i pszenica. Kuku zdycha dwaj niezależni eksperci stwierdzili że to pozostałości navigatora. Rzepak zszedł z pola w sierpniu posiana pszenica w maju skasowana pługiem i..... dupa

4,020

Odp: Ręcę opadają.

W tym roku polowa maja to ciut późno na siew kukurydzy... ta siana pod koniec kwietnia wygląda możliwie a ta co po życie na kiszonke to mizerota

E 516 na części
Telefon 695 076 269