4,021

Odp: Ręcę opadają.

Wcześniej się nie mogłem wyrobić ,miałem do obsiania ponad 12 hektarów a najwięcej czasu mi zabrało rozwożenie obornika bo rozrzutnik mam mały.

4,022

Odp: Ręcę opadają.

kolego mi zazdrościł brokułu i w tym roku posadzi, jakby o pracowników było łatwo. Kolega będzie mi podbierał

Rolnik z powołania:-)

4,023

Odp: Ręcę opadają.

Ale się dzisiej strachu najadłem. Przyszedł kuzyn z kolegą robić mi CO w domu. Wypiliśmy po piwie z kuzynem, a kolega kierujący. Siedzimy gadamy, a nagle ten kolega zrobił dziwną minę, oczy poleciały i walnął na podłogę jak długi. Myśleliśmy, że jaja sobie robi, ale po chwili ogarneliśmy że cos nie tak. Lałem po mordzie potrząsałem kilka sekund,nic nie dawało rady. Wynieśliśmy go na balkon, złapał powietrza i się ocknął. Mówił, że ciemno mu się zrobiło, i film się urwał. Chłopak 22lata kazałem mu zrobić badania, ale się przestraszyłem...

4,024

Odp: Ręcę opadają.

Panowie mało brakło a by mnie już tu z wami nie było !
doznałem dzisiaj porażenia prądem na całe szczęście oprócz bolących mięśni w nogach i w szczęce jest dobrze byłem w szpitalu nie stwierdzili niczego niepokojącego a zabiła by mnie kosiarka elektryczna *** złapała gdzieś przebicie i tyle szczęścia ze trzymałem ja jedna reką ale uczucie które jest podczas rażenia prądem jest nie do opisania

TAK WIĘC Z PRZESTROGĄ DLA WSZYSTKICH DBAJCIE O KABLE I WSZYSTKO CO WSPÓŁPRACUJE Z PRĄDEM ELEKTRYCZNYM BO MI SIĘ UPIEKŁO ALE RÓŻNIE BYWA

Nie ma to jak FORTSCHRITT

4,025

Odp: Ręcę opadają.

Mnie kilka razy porazilo w karierze ale więcej już nie chcę ;p

4,026

Odp: Ręcę opadają.

tomek 323 napisał/a:

Panowie mało brakło a by mnie już tu z wami nie było !
doznałem dzisiaj porażenia prądem na całe szczęście oprócz bolących mięśni w nogach i w szczęce jest dobrze byłem w szpitalu nie stwierdzili niczego niepokojącego a zabiła by mnie kosiarka elektryczna *** złapała gdzieś przebicie i tyle szczęścia ze trzymałem ja jedna reką ale uczucie które jest podczas rażenia prądem jest nie do opisania

TAK WIĘC Z PRZESTROGĄ DLA WSZYSTKICH DBAJCIE O KABLE I WSZYSTKO CO WSPÓŁPRACUJE Z PRĄDEM ELEKTRYCZNYM BO MI SIĘ UPIEKŁO ALE RÓŻNIE BYWA

brekdensa odstawiłeś? smile
Mnie pierolło parę razy najmocniej przy jakimś dłubaniu miałem transformator pod napięciem i chciałem go przenieść.  Złapałem i przeniosłem ale ręka bolała... dłoń zwarła + i - przy 230V

4,027

Odp: Ręcę opadają.

można tak powiedzieć ze nakurwiałem węgorza jedną ręką i tak długo trzymała aż się na chwilę wyłączyłem
masakryczne odczucie
ale dobrze że człowiek w miarę zdrowy bo jak bym miał słabe serce to kto wie jak by to się skończyło i dobrze ze mama była na podwórku i mnie odłączyła bo pare sekund dłużej i bym zszedł

Nie ma to jak FORTSCHRITT

4,028

Odp: Ręcę opadają.

Gdzieś to pisałem jak mnie jakiś czas temu złapał prąd jak wsadzalem wtyke 32a  z amelinum, ręce nie mogły puścić i jakoś udało mi się w pół zgac i wyrwać się.  Tak że wiem jak to jest.

4,029

Odp: Ręcę opadają.

Mnie ostatnio jak pieprzło 230 to nie powiem... mięśnie pobolały i przestalo więc zignorowałem. A dwa dni później serce mi szalało... Dobrze zrobiłeś, że byłeś Tomek i Cię przebadali.....

Siły na zamiary zmierz....

4,030

Odp: Ręcę opadają.

Tydzień masakryczny  ...
z niedzieli na poniedziałek  w nocy zmarła  moja Szwagierka   32lata ....  osierociła 2 letnią córkę i męża ...   masakra Przykra sprawa ...  Moja Kasia w ciąży   bałem się o nią i o maleństwo  bo nigdy nie wiadomo jak się człowiek zachowa w takiej  sytuacji ...   dopiero  wczoraj ją pochowaliśmy  .... myślałem że wytrzymam ale tez mi łzy poleciały ,,,,   pokręcone te nasze życie  strasznie ... Tak że panowie i Panie spędzajcie z rodziną  więcej czasu ...  bo nigdy nic nie wiadomo ...

Ehh  szkoda słów  na to wszystko

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4,031

Odp: Ręcę opadają.

Wyrazy współczucia... Moja mama tydzień temu w niedzielę przewróciła się na beton i złamała rękę w łokciu ,cały czas jest jeszcze w szpitalu ,niby tylko zwykły upadek a uraz na tyle poważny ,że musieli staw łączyć na druty... ¬le to się szybko zrobi

4,032

Odp: Ręcę opadają.

Miesiąc temu zachorował mój Teść. Ostre zapalenie trzustki. Operacja. Niestety zmarł. W e wtorek miałem pogrzeb na 12ą a o 8ej rano mój Ojciec miał robione bypasy. Jednego chowalismy a drugiego przywracaliśmy do zycia.

4,033 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2018-07-04 16:42:41)

Odp: Ręcę opadają.

W tym roku zacząłem zbiór porzeczki około 14 dni wcześniej. Zaczęło się od 2,8 potem 3zł , 3,10zł i max 3,2 netto.  Po tygodniu cena zaczęła spadać  ostatnie kilogramy wczesnej sprzedawałem po 2,8zł.  U mnie wczesna to około 5% całości powierzchni a że to młoda plantacja to około 1-2% wszystkich owoców jakie mam na handel i są zrywane ręcznie. Reszta plantacji to późna pod kombajn będzie za 2 tygodnie. Około 1 ha późnej mam pod ręczne rwanie, to za około tydzień.
A dzisiejsza cena w skupie to 1,2 -1,5zł zależy gdzie..... A na polu około 40ton owoców....

4,034 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-07-04 16:41:53)

Odp: Ręcę opadają.

U Nas porzeczka  czerwona po 2.2 zł. Przy tej cenie płaci za zrywanie 1.2-1.4 za kg...

Siły na zamiary zmierz....

4,035

Odp: Ręcę opadają.

U mnie wczoraj też taka cena była.

4,036

Odp: Ręcę opadają.

Dupy nie urywa ale wbrew pozorom porzeczki obrodziły... może nie skrajne rzędy ale pozostałe ładnie obwieszone. Dziewczyna chodziła sobie zarobić parę dni a informacje od wlasciciela plantacji

Siły na zamiary zmierz....

4,037

Odp: Ręcę opadają.

Dzisiaj obrywałem u siebie agrest, niby wszystko ok, ale podobnie jak siano 50% tego co zwykle.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

4,038

Odp: Ręcę opadają.

wojtas napisał/a:

Tydzień masakryczny  ...
z niedzieli na poniedziałek  w nocy zmarła  moja Szwagierka   32lata ....  osierociła 2 letnią córkę i męża ...   masakra Przykra sprawa ...  Moja Kasia w ciąży   bałem się o nią i o maleństwo  bo nigdy nie wiadomo jak się człowiek zachowa w takiej  sytuacji ...   dopiero  wczoraj ją pochowaliśmy  .... myślałem że wytrzymam ale tez mi łzy poleciały ,,,,   pokręcone te nasze życie  strasznie ... Tak że panowie i Panie spędzajcie z rodziną  więcej czasu ...  bo nigdy nic nie wiadomo ...

Ehh  szkoda słów  na to wszystko

Przykre i smutne, wyrazy współczucia .dramat jak tak młodzi ludzie odchodzą !!!

Leszek   dla kolegów'

4,039

Odp: Ręcę opadają.

Rano w TV mówili że prasa wciągnęła młodego chłopaka, niestety wypadek śmiertelny. Zetor i sipma. Ciężko mi sobie to nawet wyobrazić.

gg 5118068

4,040

Odp: Ręcę opadają.

Tragedia ale tyle wszędzie się mówi o bezpieczeństwie podczas pracy ,wyłączyć wom to sekundy ,nie warto dla tych kilku sekund ryzykować życia. Ale cóż ludzi gubi rutyna i zbytnia pewność ,że nic się nie stanie...