Temat: Pas Młocarni MDW 525 Pomocy!!!

Witam , dawno mnie już nie było roll . Panowie jak naciągnac pas mlocarni w MDW 525?
Mam problem ze w rzepaku robi mi duzo polówek  obroty 900 na mlocarni jak zrobie mniej pasem zaczyna rzucać i moment zapchany , dodam że pas nowy... No i jeszcze jeden temat rzepaku/zbóż w wialni , w rzepaku wiatr 700 wychodze a tam patrze pełno rzepaku w koszu wialni taki sam mam problem ze zbożem juz niewiem sam co sie dzieje... Nowe gumy wszedzie na podsiewaczu i to samo nadal... Pozdrawiam

GG:1910208

2

Odp: Pas Młocarni MDW 525 Pomocy!!!

w 514 od czasu do czasu trzeba zdemontować wariatror żeby wyczyściś syf spod sprężyny bo też nie idzie zmniejszyć obrotow

3

Odp: Pas Młocarni MDW 525 Pomocy!!!

Potwierdzam, nazbierał się kurz i nie pozwala zejść się kołom wariatora. Trzeba rozebrać i wyczyścić. Rzepak kosiłem na 700 obrotów i pas był napięty.

4

Odp: Pas Młocarni MDW 525 Pomocy!!!

Panowie. Od czego motoreduktor pasuje do Ustawiania obrotów młocarni ? Mam jeden który założyłem ale chyba jest za słaby.  Zobaczymy czy będzie działać jak będzie włączona. Bo na chwile obecna cięzko stwierdzić.

Siły na zamiary zmierz....

5

Odp: Pas Młocarni MDW 525 Pomocy!!!

No jak od czego? Od kombajnu pasuje😁

E 516 na części
Telefon 695 076 269

6

Odp: Pas Młocarni MDW 525 Pomocy!!!

Dzięki za podpowiedź. Ale oryginał kosztuje 2 tysiące. A może ktoś coś innego zastosował a było tańsze smile

Siły na zamiary zmierz....

7

Odp: Pas Młocarni MDW 525 Pomocy!!!

A jaki będzie pas młocarni w 525 ?  2440 ?

Siły na zamiary zmierz....

8

Odp: Pas Młocarni MDW 525 Pomocy!!!

piotrek kup sobie katalog masz tam wszystkie pasy bo te od 524 to nie wiem czy do 525 też

9

Odp: Pas Młocarni MDW 525 Pomocy!!!

Witam
Może ktoś będzie mógł coś doradzić. chodzi o MDW 525
Mam problem ze spadającymi obrotami bębna młocarni. Otóż w trakcie pracy wskazania komputera pokazują, że obroty na młocarni(ustawione na 1070) spadają w przedziale 60-100 poniżej wartości ustawionej (i jest to słyszalne z poziomu kabiny a więc czujnik nie oszukuje). Obroty silnika nie spadają( utrzymują się w granicach 2250 obr), a więc ten trop odpada. Obroty przenośnika kłosowego również nie spadają (nominalne na 460, podczas koszenia schodzą ~5 obrotów niżej), a że przenośnik kłosowy jest napędzany z tego samego wałka co napęd młocarni tak więc poślizg pasa z lewej strony kombajnu, który napędza ten wałek także odpada.
Zrobiliśmy remont koła wariatora , który jest regulowany poprzez silniczek elektryczny regulujący szczelinę, wymieniliśmy pas na nowy. Nic się nie poprawiło.
Czy istnieje możliwość, że koło wariatora (to ze sprężyną) może być tak zużyte, że pas się ślizga.
Jeżeli obroty silnika nie spadają to znaczy , że kombajn nie pracuje na dużym obciążeniu i można uzyskać więcej z wydajności ale nie pozwalają na to zbyt duże spadki na bębnie młocarni. Czy ktoś mógłby podzielić się ewentualnie informacjami spadków obrotów młocarni podczas omłotu bo może to ja błędnie interpretuje te spadki (czytaj- są w normie).
Na godzinę nie jestem wstanie skosić więcej jak hektar pszenicy przy plonie ~9t/h i wydaje mi się, że coś jest nie tak.

10

Odp: Pas Młocarni MDW 525 Pomocy!!!

kup pas ten rowkowy czy ząbkowany zwał jak zwał, jak nie pomoże wymieniaj wariator

mdw

11

Odp: Pas Młocarni MDW 525 Pomocy!!!

Powiem, że przed remontem koła napędowego kupiłem tagex ząbkowany i było zero poprawy. Tak więc teraz jest założony nowy bynajmniej nie wersja budżetowa tyle, że gładki nie ząbkowany. Nowy wariator ponad 5tys i myślę w jaki sposób mógłbym porównać zużycie starego wariatora do nowego aby nie wydać kolejnych pieniędzy bez pewności, że to pomoże.