21

Odp: Najlepszy poplon ozimy

Grzegorz a wasza cukrownia szuka nowych plantatorów ? Glinojeck tak, objeżdżają rolników z dużymi gospodarstwami na dobrych glebach. Dają limit, i podpisują umowy. Od 2017 gdy limitów nie będzie mają nie podpisywać umów z rolnikami powyżej 100 km od cukrowni.

22

Odp: Najlepszy poplon ozimy

W tej chwili chyba jeszcze nie szukają, dokładnie nie jestem zorientowany. Ogólnie z burakiem sprawa wygląda tak, że mam chęć kupić dobry sprzęt  do zbioru i może nawet sporo zwiększyć buraka. Będę się widział może w przyszłym tygodniu z kierownikiem to postaram się czegoś więcej dowiedzieć. Na razie jeszcze nie kupiłem, bo może będę mieć inny wydatek i będzie potrzebny pieniążek na zadatek. Ogólnie myślę z tym poplonem, bo może uda się sporo ziemi dobrać i coś trzeba będzie siać. I chyba myśleć o większych sprzętach.. Zobaczymy.
A jeśli chodzi o buraki to praktycznie z kim nie rozmawiałbym ro albo zmniejsza dużo, albo w ogóle nie planuje siać, dlatego cukrownia będzie szukała plantatorów, a musi się utrzymać, bo Krasnystaw to ostatnia ze wszystkich zamkniętych.

23

Odp: Najlepszy poplon ozimy

Czy żyto które jesienią zjadły krowy odbije na wiosnę i da plon?   
tak da.
czy będzie zadawalający zależy od zasobności gleby ale nie przesadzac z azotem  raczej potasowo fosforowe  i pogody

24

Odp: Najlepszy poplon ozimy

Skosiliśmy 4.5ha trawy... Wyszło 8 bel :stu: skosić trzeba było bo co potem z tym zrobić... Teraz tak się zastanawiam co zrobic z tym piaszczurem... Urosnąć to urośnie raz i jak jałówki przejdą to nic nie będzie do końca... Więc pomyślałem że może by tak teraz to zaorać i dać coś pod korzeń i zasiać

saredala + łubin + peluszka + żyto wymieszane z pszenżytem ale z przewagą żyta i to zostawić...

Myślę że mućki by to wcieły a co by zostało to pod kosę na kichę...

A na zimę wapna dać na grubo i przyorać...

Co wy na to ? :hmmm:

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

25

Odp: Najlepszy poplon ozimy

też to nic nie wyrośnie bo czas taki ze wody mało i możesz to miodem posmarować i tak nic nie będzie daj trochę urosnąć i puść jałówki a we wrześniu wapno orka i cos ozimego żyto wyka trochę nawozu i i w maju masz materiał na kiszone i nie powinno go być 2 bale/z ha tylko 6 do 7  albo czysty siew i na ziarno tylko wtedy 260 kg /ha skoro to taki piach
PS
ja mam same takie piaski i tak jak z dobra ziemią też trzeba się nauczyć uprawiać piaski podstawowym problemem to woda która przechodzi jak przez gąbkę

26 Ostatnio edytowany przez Karol323 (2016-06-15 08:19:53)

Odp: Najlepszy poplon ozimy

Dokładnie... Woda idzie jak przez sito... Może i masz rację zostawię to teraz i coś tam będzie a później wapno orka i siew.. Na piaskach też da się uprawiać tylko trzeba dobrze sypnąć wink Na brak wody jak narazie nie narzekam właśnie ładnie pada równo i spokojnie smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

27

Odp: Najlepszy poplon ozimy

Karol nie będę tego zachwalał, ale może zamiast orki to gruberem wymieszać? Ja widzę, że lepiej wodę magazynuje i nic nie spływa, nie rozmywa, jak resztki na wierzchu są wymieszane?

28 Ostatnio edytowany przez Karol323 (2016-06-15 08:38:22)

Odp: Najlepszy poplon ozimy

Tylko potem trzeba by było czymś dobrze uprawić i dobrze ugnieść dobrym wałem bo poźniej kosić to do przyjemnych nie należało wink https://www.youtube.com/watch?v=T1nHssds-fk o takie coś Ci chodzi ? smile Tylko grubera ni mam sad

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

29

Odp: Najlepszy poplon ozimy

Gruber to nie problem wink ogólnie raz talerzówką i później gruberem i pole równe jak na stole. Ewentualnie nawet lekkimi bronami przebronować i masz ładnie uprawione, wbrew pozorom paliwa nie idzie wcale dużo, efekty są . Ja widzę już w pierwszym roku na burakach, a te nie wybaczają błędów.

30

Odp: Najlepszy poplon ozimy

Chcę zasiać poplon pod groch. Skosiłem jęczmień jary. Myślałem nad facelią + gryka + słonecznik i np proso. Tylko w jakich proporcjach?

31

Odp: Najlepszy poplon ozimy

proste po 1/4 normy wysiewu w czystm siewie

Rolnik z powołania:-)

32

Odp: Najlepszy poplon ozimy

Czy ktoś siał może na poplony rzepę ścierniskową?

33

Odp: Najlepszy poplon ozimy

Widziałem wczraj koło mnie poprzecznaki ziemniaków obsiane słonecznikiem.... sucho jak diabli a ten sobie nieźle radzi....

34

Odp: Najlepszy poplon ozimy

Grzegorz89 napisał/a:

Czy ktoś siał może na poplony rzepę ścierniskową?

raz ktos pchnął rodzicom i krowa nie miała co jeśc bo miała byc normalna rzepa a tu takie cos urosło

Rolnik z powołania:-)

35

Odp: Najlepszy poplon ozimy

Chciałem spróbować na małym areale uprawić na nasiona, ale ogólnie same nasiona dostać to nie tak szybko..