161

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

sarast napisał/a:
jacekrado napisał/a:

Ok, zadzwonię tam.

jak chcesz taniej to może w Nowym Miasteczku powinien mieć jakiś nie styrany rdzą i wiekiem,

Kolego podrzucisz nr  telefonu?

R E S P E C T ! ! !

<a href="http://forum.atnel.pl" >ATNEL tech-forum</a>

162

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

606956625 .  bardzo proszę.

Leszek   dla kolegów'

163

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Patrzałem w instrukcji nie znalazłem inormacji o naciąganiu łańcucha podajnika zbożowego i kłosowego. JEst jakiś patent na to?  Nie chodzi o to czym tylko jak mocno...

164

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

najpierw do oporu a potem na tyle popuścić żeby na dolnej zebatce szło poruszać łańcuchem za boki

E 516 na części
Telefon 695 076 269

165

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

To mam za luźne muszę trochę naciągnąć

166

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Ok dzięki

167

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Proszę bardzo

E 516 na części
Telefon 695 076 269

168 Ostatnio edytowany przez Enjo (2017-07-19 12:52:08)

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Wracają do tematu, łańcuchy które nas interesują to 55v 41,3 zapewne symbol nadaje producent
http://www.magrotex.pl/
lancuchy_do_kombajnow_
zbozowych,offer

Zadzwoniłem...czeski film...nie produkują się dowiedziałem Pani podała mi numery tel. i jeszcze mniej wiedziałem.
600 zł za łańcuch,tym bardziej że gumu mam, hmm pewnie mocniejszy niż to co teraz zapronuję.
Zatem pozostał bizon, łańcuch podajnika bez łopatek smile) możecie szukać...wszystkie z łopatkami pewnie dlatego że jak gumy
do wymiany to łańcychy też, taka wytrzymałość.
Kupiłem 2szt boczne ukośnego (Dolzamet S55X) też 41,3 po 130zł szt. Gumy miałem blachy stare, musiałem dorobić 36 kątowników
30/30 walcowany.

169

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Jak łańcuchy to stary na wzór  do Szubina do Komesu. Mają wszystko, w dobrej cenie i w dobrej jakości. Przykładowo serwis Korbanków zaopatruje się u nich w łańcuchy

E 516 na części
Telefon 695 076 269

170

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

sarast napisał/a:

606956625 .  bardzo proszę.

Dzięki:beer:

R E S P E C T ! ! !

<a href="http://forum.atnel.pl" >ATNEL tech-forum</a>

171

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Moi Drodzy!
Czy macie może pojęcie na temat jakości łańcuchów przenośników kłosowego i ziarnowego sprzedawanych  w różnych firmach? Zastanawiam się gdzie kupić, aby długo pochodziły.

Pozdrawiam,
Wichajster

172

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

kupowałem u nas w Marwinie na Piaskach jeden i drugi ponoć czeskie źle nie wyglądają zobaczymy co warte po sezonie

173

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Post 169, prosto od producenta. Dobra jakość i cena. Od nich kupiłem wszystkie do przystawki do qq i zapomniałem co to łańcuchy.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

174 Ostatnio edytowany przez majsterwichajster (2017-07-27 12:14:48)

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Dziękuję, a może wiecie jaka powinna być podziałka łańcucha w E517? W starych łańcuchach mam podziałkę około 41,1 mm, ale jak zakładam łańcuch na koło zębate, to mam wrażenie, że taka podziałka jest za duża.

Gdzie można kupić łopatki do łańcuchów wykonane z pomarańczowej gumy? Mam kilka takich łopatek zapasowych i wyglądają znacznie lepiej od czarnych, które siedzą na łańcuchach.

175

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

To tylko chyba w tylko w DDR takie miałem jeszcze stare

176

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

https://m.olx.pl/oferta/tasma-do-tasmoc … wz8Pj.html  ten materiał chyba byłby ok na łopatki.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

177

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

jeżeli chodzi ci o te łopatki co są na podajniku zbożowym i kłosowym to 4 mm to zdecydowanie za cienko ja robiłem te łopatki ale z grubego starej daty pasa transmisyjnego to miał gdzieś tak ok 6mm i było git ale musiałbym zmierzyć

Nie ma to jak FORTSCHRITT

178

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Dokładnie.  Przyjrzyj się Marek jak grube masz łopatki na łańcuchu podajnika. Chyba żeby to podwójnie kłaść...

Siły na zamiary zmierz....

179 Ostatnio edytowany przez forszaj303 marek (2018-07-08 12:25:16)

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

No tamte mają 8 mm to za cienkie,ciekawe czy wytrzymałoby złożone na dwa razy,ale za to dobra guma na fartuchy przy koszu sit,na chwytak kamieni i przy gardzieli, tak mi się rzuciło w oczy to ogłoszenie, a guma wygląda jak ta żółta oryginalna w kombajnie,a tamte są jeszcze te same jak z fabryki wyjechał.

O tu widze że gość ma ich miliony to by coś już dopasował wink
https://m.olx.pl/oferta/tasma-tasmy-tas … cClxJ.html a jeżeli chodzi o te czarne parciane,to nie są złe,ale z czasem robią sie kruche i po czasie obrywają sie,a to się bedzie ścierać do samego końca.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

180

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

a chyba ze tobie chodziło o te paski wąskie co są jako osłony tak jak własnie na gardzieli, na sitach itp to ta guma jak najbardziej

Nie ma to jak FORTSCHRITT