81

Odp: obroty silnika

U mnie był problem z obrotami taki że nie miał mocy lub na biegu jałowym miał tendencje do rozbiegania, do tego stopnia, że wracając do domu musiałem jechać z włączoną młocarnią i hederem na trzecim biegu z wyłączoną dawką paliwa. Winien był regulator, po wyjęciu pompy po prostu się wysypał przez dekiel. Wymieniłem pompę i jest ok, silnik bryka i utrzymuje równe obroty. Ale do czego dążę, staram się utrzymywać  2000 obr, przy włączonej sieczkarni i tłustym zbożu potrafi spaść do 1900, 1850 według mnie za mało. Dlatego dorobiłem jeszcze jedno wycięcie na grzebieniu i tak wyregulowałem cięgło, że w położeniu fabrycznym jest 2000 obr, a ziarko dalej 2200. Jak ma trochę za ciężko to jest zapas.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

82 Ostatnio edytowany przez zorak (2016-10-04 07:35:50)

Odp: obroty silnika

co trzeba zmienić, przestawić, wyregulować zakładając do 514 silnik od 303 ? W kombajnie mam obroty 2100 z sieczkarnią, 2200 bez sieczkarni. W silniku z ciągnika max jest 1800.

gg 5118068

83

Odp: obroty silnika

pompę a na poważnie to trzeba zwiększyć obroty a robi to się śrubką pod deklem w regulatorze obrotów.

84

Odp: obroty silnika

Koledzy mam pytanie. W 512 mam problem z obrotami silnika,niezawsze mogę wkrecic na max obroty kiedy galka od gazu jest ustawiona maksymalni do przodu.Musze wejść do góry na kombajn dzwignie od gazu przy pompie wtryskowej dociagnac i jest ok. Co ciekawe jest to usterka kiedy jest rozgrzany silnik. Wymienilem linke gazu.

85

Odp: obroty silnika

tomek1974 napisał/a:

pompę a na poważnie to trzeba zwiększyć obroty a robi to się śrubką pod deklem w regulatorze obrotów.

Żadną śrubką pod dekielkiem na regulatorze nie zmienia się obrotów silnika. To są bzdury opowiadane i powielana w różnych miejscach...

krzychu78 napisał/a:

Koledzy mam pytanie. W 512 mam problem z obrotami silnika,niezawsze mogę wkrecic na max obroty kiedy galka od gazu jest ustawiona maksymalni do przodu.Musze wejść do góry na kombajn dzwignie od gazu przy pompie wtryskowej dociagnac i jest ok. Co ciekawe jest to usterka kiedy jest rozgrzany silnik. Wymienilem linke gazu.

Sprawdź dokładnie wszystko co jest związane z układem dodawania gazu od kabiny po samą pompę wtryskową. Mogą być wyrobione dźwignie, śruby, gwinty, zabezpieczenia itd., itp...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

86

Odp: obroty silnika

witam moze ktos mi podpowie jak prawidlowo ustawic poczatek wtrysku w 512