21

Odp: ustawienia klepiska

Koledzy mam problem ze swoja 514 mianowicie po zaciagnieciu pierwszej wajchy nie zmienia sie praca silnika (powinno byc slychac ze jest silnik obciazony-chyba, było tak do momentu zapchania) stało sie to po tym jak zgasł mi kombajn. Cofałem i zachaczyłem ta blacha(koszem) od sieczkarni i on opadł slomy nie wyrzucało i silnik zgasł wyczyscilem wszystko i po tym zdazeniu nie wiem co sie moglo stac. tak wszystko chodzi zboza nie gubi..młuci.. oco moze chodzic?
miał ktos taki przypadek?

22

Odp: ustawienia klepiska

http://hemas.pl/component/jshopping/pro … 7?Itemid=0

do czego sluzy ten element?

23

Odp: ustawienia klepiska

No to jest klapka na jęczmień żeby lepiej wymłócił

E 516 na części
Telefon 695 076 269

24

Odp: ustawienia klepiska

a to nie stwarza problemów podczas koszenia innych roslin? pytam bo u mnie tego czegos nie ma, a ze bede robil cepy w tym roku to mysle czy tego nie zalozyc

25

Odp: ustawienia klepiska

No ale z boku masz wajche którą możesz załączyć lub rozłączyć to ustrojstwo

E 516 na części
Telefon 695 076 269

26

Odp: ustawienia klepiska

tak tak wiem, tylko że u mnie nie ma tych klapek i zastanawiam się dlaczego poprzednik je wywalił?

27

Odp: ustawienia klepiska

Witam,
Jak macie ustawione w E-514 w młocarni szczeliny na rzepak, jakie obroty młocarni, i jakie wiatry.
Ja mam ustawione jak na kuku. Czyli ok 25 mm na wlocie i 12 na wylocie, na młocarni reduktor i ustawione ok. 500 obr. nie wiem jeszcze jak wiatr ustawić. W tym roku pierwszy raz będę kosił rzepak i chciałbym wiedzieć jak to u was wygląda.
I jeszcze pytanie, teraz przed sezonem zaczęła mi falować wskazówka obrotów młocarni niezależnie od obrotów, może ktoś miał podobny problem i czy to nie sprowadza się do wymiany linki.
Pozdrawiam.

28 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2018-07-15 13:59:38)

Odp: ustawienia klepiska

Cześć  . Nie wiem  co jest ? ! Na wlocie 15 a na wylocie 7 mm  mam ustawione klepisko . Mimo to śrutuje mi zboże  nawet w  tedy  gdy rozkręcę klepisko tak że w kłosie zostają  ziarka  , mniej ale jednak . :nie_wiem:

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

29 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-07-15 14:05:31)

Odp: ustawienia klepiska

Zdejmij obrotów 50-100 na młocarni i zobacz co się będzie działo.

Siły na zamiary zmierz....

30

Odp: ustawienia klepiska

może dolne sito mocno domknięte i wraca ciągle na bęben?

31

Odp: ustawienia klepiska

dziura w zbiorniku ziarna? co Ci srutuje? u mnie pszenzyto jest ciezkie do omlotu bo wiekszosc ziarna zasuszona i albo ustawisz mlocarnie jak ma byc i zaschniete do tylu, albo dokrecasz i troche srutujesz

32

Odp: ustawienia klepiska

U  mnie jak nie skręce na pszenżycie to nie młóci, jak skręce to trochę łamie, ale wcale się tym nie przejmuję, ziarno do siewu idzie na czyszczenie reszta na śrute więc nie ma problemu. Ale tylko pszenżyto, reszta idzie ok. Co do sit to dolne nie jest regulowane, ja w tym roku założyłem górne i dolne od bizona, zobaczymy co będzie. Na razie pada deszcz.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

33

Odp: ustawienia klepiska

Głównie  pszenicę  mieli  . Dolne  sito  mam standardowe  fasolkowe  .  Dziury  w  zbiorniku  nie  ma , całe nowe  dno wspawane .   Przestawię   sito otworkowe   do  góry  .  A noże  ustawić  klepisko na bardziej  rozwarte ?  Obroty na  bębnie minimalne to  jakie  mogą być ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

34

Odp: ustawienia klepiska

Zboże lubi też śrutować zużyty podajnik zbożowy.

35

Odp: ustawienia klepiska

Albo jak są gładkie cepy jak glaca u łysego.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

36

Odp: ustawienia klepiska

Ja tez mialemblache na spodzie zbiornika i jakimś cudem mi ja poderwalo. Posprawdzaj podajniki klosowe, ziarnowe jeszcze, ostry ślimak tez może byc ale to maly % pokruszenia

37

Odp: ustawienia klepiska

Na  podajnikach  zostały  wymienione  gumowe  łopatki  ale  sprawdzę  może  się  wytarły . Ile minimalnej wysokości  powinny  posiadać  od krawędzi   tej metalowej płytki z  tyłu łopatki  ? Cepy są ok .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

38 Ostatnio edytowany przez mateusz779 (2018-07-31 14:48:27)

Odp: ustawienia klepiska

Może zboże za suche i dlatego mieli. Daj klepisko na 4 może nawet 4,5. Zmniejsz obroty bębna bo ta linka oszukuje smile Lepsza jest gumka w majtkach jak to ustrojstwo smile Miałem 2 lata temu pszenicę, że nie domłacało końcówek. Przykręciłeś klepisko mieliło, nie dokręciłeś końcówki w zbiorniku, trzeba było ustawić średnią i tyle tongue Idealnie nie będzie big_smile

39

Odp: ustawienia klepiska

Koledzy jak ustawić klepisko w separatorze do kukurydzy w mdw 525??? I może jakieś podpowiedzi co do młucenia kukurydzy tym kombajnem???

40

Odp: ustawienia klepiska

No a w instrukcji nie jest to opisane? Co niektórzy tutaj mają chyba instrukcję. Jak co to mogę poszukać numer do kuzyna co ładnych kilkaset ha kukurydzy skosił właśnie 525h

E 516 na części
Telefon 695 076 269