1,901

Odp: Uprawa bezorkowa

Ciekawe niby gdzie ciągle jeżdżę po Belgii Holandii druga strona Niemiec i widzę właśnie odwrotną tendencje.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

1,902

Odp: Uprawa bezorkowa

Pokaż mi bezorkowca który rozmawiał z byłym bezorkowcem takim z kilkunasto letnim stażem...

1,903

Odp: Uprawa bezorkowa

Mam przeczucie że to tylko plotki, a sam zamierzam jakiś gruber zdobyć i próbować jak należy.bo jakoś mi to oranie w tym roku niechętnie idzie mając świadomość że jednak szkodze tej ziemi i  jeszcze wilgoci brak.noo i te garby na uwrociach i bruzdy....

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

1,904

Odp: Uprawa bezorkowa

U nas trend ku bez orkowej bo to jedyna alternatywa przy tym dramacie, ale mniej jak 300km, nikt nie zapina jesli rozmawiamy o konkretnych uprawach, bo na orki bez szans na dziś.

Leszek   dla kolegów'

1,905

Odp: Uprawa bezorkowa

do konkretnej uprawy można też użyć 100KM tylko mamy w maszynie mniej elementów roboczych. Jak z pługiem, im więcej korpusów tym więcej KM. W agregacie, im więcej łap tym więcej KM.

gg 5118068

1,906

Odp: Uprawa bezorkowa

Ja szukam większego ciągnika, na moich glebach do mandama minimum 200 KM żeby robić na 25 cm.

1,907

Odp: Uprawa bezorkowa

Dawno temu wstawiałem zdjęcia z uprawy bezorkowej  Mf 255 na 25cm. Pięknie szło...

1,908

Odp: Uprawa bezorkowa

A ktoś z Was bezorkowo robił 3m gruberem z 7 łapami ? Chodzi mi o to, czy nie jest za mało 7 łap na 3m szerokości. Tata się nakręca na zakup takiego 3m 7 łap

Siły na zamiary zmierz....

1,909

Odp: Uprawa bezorkowa

jak dla mnie zdecydowanie za mało bo co 42cm. U mnie jest 9 łap i szerokość ciągnika.

gg 5118068

1,910

Odp: Uprawa bezorkowa

Dlatego pytam bo jestem tego samego zdania

Siły na zamiary zmierz....

1,911

Odp: Uprawa bezorkowa

przecież to parametry podorywkowego na gęsiostopie.

1,912

Odp: Uprawa bezorkowa

Niech i będzie 7 łap  co ci szkodzi  taka różnica że  będziesz musiał 2 razy przeciągnąć    by nie zostało calizny  nie ruszonej ...  Przynajmniej  ja tak robię  2 szagi i  zrobione jest OK

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,913

Odp: Uprawa bezorkowa

BO to jest podorywkowy na gęsiostopie. Tata sie napala na Farmeta od znajomega. Miałby swoje plusy -ciężej go zapchać. A tak jak myslałem podwójnie by trzeba było latać bo za rzadko.

Siły na zamiary zmierz....

1,914

Odp: Uprawa bezorkowa

Zakończyłem siew pszenżyta w taki popiół że chwilami jechałem o macku teraz pada,mogę spokojnie jechać.

1,915 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2018-09-14 08:39:08)

Odp: Uprawa bezorkowa

Gość z "BEZ Pługa" się uparł....  Nie napisałem s....j  tylko ja poprosił  opisałem w trzech słowach gospodarstwo o ten napisał rewelacja..... chyba się zgodzę.

No cóż to może być taka duża promocja nie orania.... Choć wydaje mi się ze kto już miał nie orać to nie orze....

1,916

Odp: Uprawa bezorkowa

On zapewne tu Cię znalazł i wytypował. Czy marketing mu wyjdzie i zwiększy sprzedaż gazety ? :hmmm:

1,917

Odp: Uprawa bezorkowa

Wątpię by mu sprzedaż gazety wzrosła chyba że artykuł będzie miał tytuł np Parodia nie orania

1,918

Odp: Uprawa bezorkowa

PawełS.64 napisał/a:

Zakończyłem siew pszenżyta w taki popiół że chwilami jechałem o macku teraz pada,mogę spokojnie jechać.

Farciaź u nas 2 mm .

Leszek   dla kolegów'

1,919

Odp: Uprawa bezorkowa

U nas 10 litrów

1,920 Ostatnio edytowany przez szs (2018-09-14 20:10:04)

Odp: Uprawa bezorkowa

Krzysiek napisał/a:

No cóż to może być taka duża promocja nie orania.... Choć wydaje mi się ze kto już miał nie orać to nie orze....

Nieprawda 😛 właśnie się zastanawiam czy że względu na susze nie kupić gruber i odpuścić przynaniej chwilowo pług.
Chodzą mi po głowie te grubery z vibro flex (kongskilde, kverneland) ze wzgledu na cene, dostepnosc i zabezpieczenia. Podzielą się Panowie opiniami/doświadczeniem na temat tych maszyn? Nadaje się do głębszej uprawy? Czy sprężyny wytrzymają, czy ta rama z plaskowników nie jest zbyt słaba? Gdzieś ktoś na forum wspominał, że z gesiostópką to średnio pracuje, ale co z redliacmi dwusercowymi albo jakimiś wąskimi?

Dziś tak napadalo?

Kompletny noob w temacie Fortschitt