2,241

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Rozmawiałem z właścicielem HERT to oferuje ciekawe stawki na 2019, a 750 brutto płaci dzisiaj.
http://piekarniahert.pl/kontakt/
Zadzwoń do nich bo mają swój transport i biorą wszystko.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

2,242

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Co roku im sprzedaje. W tym roku bardzo mało kupili.

2,243

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

MAREKPE napisał/a:

Rozmawiałem z właścicielem HERT to oferuje ciekawe stawki na 2019, a 750 brutto płaci dzisiaj.
http://piekarniahert.pl/kontakt/
Zadzwoń do nich bo mają swój transport i biorą wszystko.

na żniwa 2019 już kupują?

Rolnik z powołania:-)

2,244

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Szykują strategię, bo mają mało towaru. Chcą zapewnić ciągłość produkcji, a takie rzeczy robi się w trakcie zasiewów, a nie w żniwa.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

2,245

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

to ile daja na żniwa 2019?

Rolnik z powołania:-)

2,246

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Koleś któremu załatwiałem żyto do siewu na całe gospodarstwo twierdzi że podpisał kontrakt po 800, papieru nie widziałem ale żyto posiane i już duże
Podczas rozmowy właściciel Herta powiedział, że tańsze jak w tym roku nie będzie.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

2,247

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Taaa a świstak siedzi i zawija....

2,248

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Za rok wrócimy do tych postów i zobaczymy co było faktycznie .

2,249

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Kumpel co handluje zbożem na niedużą skalę powiedział mi chwilę temu, że właśnie ładują żyto dla Niemca po 300 Euro tona.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

2,250

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ja zasiałem tylko 2 ha żyta, kukurydzy na ziarno natomiast będzie 6 wszyscy dookoła mają zwiększać areał no i sporo nowych ma przybyć. Czeka nas taka alternatywa https://www.mojegotowanie.pl/przepis/chleb-kukurydziany

2,251

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

W moich okolicach jest więcej żyta niż w tym roku ( ja nie mam w cale ) no i sporo ziemi zostaje na kukurydzę na ziarno.

2,252

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Żyto będzie w cenie pszenica pewnie też, ale zobaczcie jak rosną ceny nawozów, ropy, śor materiału siewnego itp. Herta mam pod nosem pare ładnych lat im oddaje żyto. W tym roku pierwszy raz odesłali mi jeden transport (zawsze jestem chwalony za ziarno). Potrzebują rocznie około 4 tys ton żyta. To jest fabryka chleba a nie piekarnia. Przebierali w żniwa to teraz kupują po 700 i lepiej.

2,253

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Też raz miałem taką akcję w żniwa, że jeden ładunek coś nie pasował, ale miesiąc później sami dzwonili żeby przywieźć co jest, bo wezmą i wzięli i zapłacili jak trzeba, ale mam sąsiada co zajmuje się handlem i ma dobry kontrakt na Niemcy i daje lepszą cenę i transport mam niemal za płot.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

2,254 Ostatnio edytowany przez androl (2018-10-19 12:53:00)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Rosną ceny zbóż, rosną i nawozów, taka zależność od dawna. Komplet nawozów na przyszły rok już mam, to było do przewidzenia z tymi podwyżkami.
Kukurydza na dziś tam gdzie sprzedawałem 440 zł/t przy 30% kontraktowa 460

2,255

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Producenci nawozów doskonale wiedzą ile możemy dać za nawóz i wyciskają z nas ile się da.

2,256

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Rsm siarkowy już do tysiaka dobił

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

2,257

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Właśnie myślałem czy nie przejść na rsm, choć i tak już drogo... dałem dupy i nie kupiłem jeszcze na wiosnę.

2,258

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Nie będę was stresował pisząc po ile saletrę i mocznik w czerwcu kupiłem wink

2,259

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Spokojnie bo może sie okazać ze bańka z cenami pęknie jak już nie raz się zdarzało ze wiosną było taniej niż jesienią......
Puki co przeszedłem na obornik zamiast npk bo mam go jakieś 2000t na sezon ...

2,260

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

zboza już sie ustabilizowały cenowo i raczej szału nie bedzie, a azoty zaczną tanieć w maju zeby sie pozbyć zapasów

mdw