2,261

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Tylko że w maju to już mi nie będzie potrzebny....

2,262

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

na tym to polega własnie bo i tak musisz kupic i tak, znizki sa ajk jest nadprodukcja i spada sprzedaz ale to nam ,,nie grozi,,

mdw

2,263

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Najtańszy N jest koniec czerwca początek lipca. W ubiegłym roku był to początek lipca w tym była super cena przez zaledwie tydzień pod koniec czerwca.

2,264

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

koseś napisał/a:

Spokojnie bo może sie okazać ze bańka z cenami pęknie jak już nie raz się zdarzało ze wiosną było taniej niż jesienią......
Puki co przeszedłem na obornik zamiast npk bo mam go jakieś 2000t na sezon ...

Podaj taki rok kiedy wiosna bylo taniej niz jesienia???

2,265

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

5-6lat temu dokladnie nie pamiętam ale pod koniec stycznia ceny byly niższe niż jesienią i wielu dilerów zostało ugotowanych z drogim towarem.

2,266

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Koseś dobrze prawi, tak było, no ale wtedy to wywindowali ceny coś koło 1400 za saletrę, patrząc jednak jesień-zima. Lato-zima to już tak jak ja gadam wink

2,267

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Dziś zawiozłem i sprzedałem dawnym znajomym 10 t pszenżyta po 790 zł/t. Cenę zaproponowałem najwyższą z okolicznych skupów. Zgodzili się bez wahania bo wszyscy wstrzymują się ze sprzedażą. Za miesiąc chcą następną przyczepę, ciekawe pójdzie jeszcze w górę, czy może spadnie ?. W sumie nie myślałem jeszcze sprzedawać, głupio jednak mi było odmówić.

2,268

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

no własnie też nie wiem co robić...

2,269 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2018-11-17 20:34:56)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Obserwuję słupki w paryżewie i szikago, z pszenicą nie dzieje się nic ciekawego od połowy września. raz w górę raz w dół.  Połowę wywiozłem w poniedziałek po 815netto. Z resztą czekam może z początkiem grudnia puszczę.
Żyto spieniężyłem 2 tygodnie temu po 700 paszowe.

2,270

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

http://i67.tinypic.com/28r2hl5.jpg

Pszenżyto na tym skupie jest najdroższe, reszta wszędzie praktycznie bez różnic.

2,271 Ostatnio edytowany przez szs (2018-11-17 21:52:15)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

https://rola.com.pl/produkty/skop/


Krzysiek, jaka opinie ma Rola? Jako, że nowy jestem w okolicy to sam nie doświadczyłem a słyszałem różnie... był kiedyś u mnie przedstawiciel handlowy i oferta nawet ciekawa

Kompletny noob w temacie Fortschitt

2,272

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Co do płatności nic złego nie można powiedzieć. Co do analiz jakości.... tu można dyskutować.
Wielu z nas ma wrażenie że sporo zależy od tego czy laborantki miały poprzedniej nocy orgazm czy nie albo od tego czy żona dała prezesowi.  Wyniki analiz zależą od potrzeb.
Chcesz sprzedać ilości cało samochodowe to dzwoń do tomaru przyjadą załadujesz samochody mają elektroniczne wagi. Nie kantują na parametrach bo zawsze są ok.

2,273

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Czy mi się wydaje czy rola ma ceny na skupie  jedne z wyższych? Przedstawiciel oferował dość dobre warunki za przechowanie: 2zl za tonę na miesiąc... i dość odległe terminy płatności za nawozy/śor. Mydlenie oczu czy na serio tak u nich fajnie pomijajac badania?

A agrochem w Człuchowie?

Kompletny noob w temacie Fortschitt

2,274

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Z rolą to naprawdę zależy jak trafisz...

Siły na zamiary zmierz....

2,275

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Krzysiek  wagom elektronicznym nie wierz    jeśli chodzi o te na naczepie bo  kantują  praktycznie każde . 

oferte zakupu jęczmienia paszowego dostałem po 810 brutto

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,276 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2018-11-18 01:11:43)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Nie kantują jak na podwórku obok jest waga najazdowa...
Co do roli to owszem warunki są niezłe. Ja oddaje im trochę ziarna bo nawozy i chemię mam z tomaru.
A który przedstawiciel był u Ciebie?

2,277

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Przemysław Surma

Kompletny noob w temacie Fortschitt

2,278

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

http://www.golpasz.pl/surowce/10

2,279

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

O własnie a nie chce ktoś z was bobiku ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,280

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

U mnie przenica paszowa 810brutto, jęczmień 780brutto, idzie wszystko nawet nie patrzą za bardzo  co się zsypuje, w sumie to brejdaka ciotecznego skup, ale kuzyn miał w przenicy nasiona trawy w hu... tego było i brejdak po 10 ton brał i też wszystko poszło

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile