1,941

Odp: Uprawa bezorkowa

A do mnie w końcu po przebojach jutro dojedzie staltech AP 2.5m tylko nie będzie gdzie go wypróbować bo wszystko już obsiane sad a miał być w sierpniu

1,942

Odp: Uprawa bezorkowa

I to mi się podoba maszyna na wypasie za 15 tyś.  pługi z zabezpieczeniem non stop firmy "krzak" zaczynają się od 20 tyś i do niego trzeba jakąś maszyne doprawiającą np wał za około 10 tyś i potem ta pier**l  jeden ciągnik zasuwa z pługiem na pole a drugi mu wiezie wał bo przecież po asfalcie go nie pociągnie....

1,943

Odp: Uprawa bezorkowa

Ciekawi mnie tylko czy będę musiał dołożyć dodatkowe siłowniki do podnośnika bo waży z wałem rurowym 1.8T. Rozsiewacz o tej masie podnosi bez problemu na wolnych ale on jest blisko osi. A opinię własną będę mógł wydać dopiero przyszłej jesień jak to robi i czy dobrze wykonane.

1,944

Odp: Uprawa bezorkowa

No to rób testa w pszenicy czy wszystko ładnie wymiesza 😁

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,945

Odp: Uprawa bezorkowa

Albo u sąsiada...

1,946

Odp: Uprawa bezorkowa

...w rzepaku...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,947

Odp: Uprawa bezorkowa

Bo i tak uschnie...

1,948

Odp: Uprawa bezorkowa

Się śmiejcie...

Siły na zamiary zmierz....

1,949

Odp: Uprawa bezorkowa

Piotrek1990 napisał/a:

Się śmiejcie...

Taki wybraliśmy fach, coś uschnie, coś wymięknie, coś wymrozi, coś zdechnie Trzeba brać wszystko na klatę z uśmiechem na ustach. Patrz motto Karola323 wink

1,950

Odp: Uprawa bezorkowa

Dokładnie....

1,951 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-10-16 14:28:08)

Odp: Uprawa bezorkowa

Nie o tym temat ale Chyba pójdę po ten kredyt preferencyjny żeby jakoś ten rok przeciułać. Brać wszystko na termin to bicie sobie odsetek 1%na miesiąc ... mieć a nie mieć 10% z kasy wydanej na nawozy i chemię to całkiem spora sumka.
Sąsiad próbował bezorkowo uprawiać pod pszenicę po stalerzowanym 2 tygodnie temu międzyplonie i guzik. Musiał wziąć pług i orać 24 ha. Zapychalo  mu się a 400 koni w 6 metrach nie mogło ujechać.

Siły na zamiary zmierz....

1,952

Odp: Uprawa bezorkowa

Mi też się zapychało, ale nie mam konia co ma 400 kucy to grupa niżej i wio bo idzie i wszystko w rozsądnych terminach posiane bez pługa.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,953

Odp: Uprawa bezorkowa

Ja mam do spawania ajaxa, po po ostatnich 5 ha zrobionego rżyska po qq pod pszenice prawie pękł na pół. Pewnie jak bym to orał to pług też bym 2 kawałkach przywiózł do domu.

1,954

Odp: Uprawa bezorkowa

https://www.youtube.com/watch?v=GJ4X4BU-RU4

wink

1,955

Odp: Uprawa bezorkowa

Nigdy wiecej bezorki. tak mi dziki niszcza pszenice że nie wiem co do wiosny zostanie. Mysliwi mówia że zwróca tylko za paliwo i materiał siewny. a co z tym że opryskana, ze niższy plon będzie z jarki?

Rolnik z powołania:-)

1,956

Odp: Uprawa bezorkowa

A niby dlaczego? tak ci nagle dżdżownice się namnożyły ,że ze wszystkich okolic dziki się zleciały? Na to trzeba lata.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

1,957

Odp: Uprawa bezorkowa

Dzików jest więcej i bez orka nie ma nic do rzeczy ... ot co

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,958

Odp: Uprawa bezorkowa

Dokładnie.

1,959

Odp: Uprawa bezorkowa

Dziś gruberowałem na głęboko, wyszło średnio 20-25minut hektar. Chyba nieźle.

1,960

Odp: Uprawa bezorkowa

Pajej napisał/a:

Nigdy wiecej bezorki. tak mi dziki niszcza pszenice że nie wiem co do wiosny zostanie. Mysliwi mówia że zwróca tylko za paliwo i materiał siewny. a co z tym że opryskana, ze niższy plon będzie z jarki?

Zaoraj to dopiero zobaczysz dziury poryte wink