21

Odp: Czy może być taki olej do hydrauliki?

Rozmiar ok. Musi mieś przelot tzn otwór z dołu i góry średnicy 32mm. Teraz pytanie jakiej klasy dokładności on jest. Jak za gęsty  to szybko się zapcha i olej pójdzie przez zawór przeciążeniowy, jak za rzadki to nie będzie skutecznie czyścił.
Swoją drogą lepiej za rzadki niż żaden. Taki rozmiarami pasujący i w metalowym oplocie to w dobrym Loks e z częściami ci spasują. Koło 100zł dawałem.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

22

Odp: Czy może być taki olej do hydrauliki?

androl napisał/a:

Odniosę się tylko do jednego wątku Twojej wypowiedzi, zimą jak nie używasz hydrauliki wyłącz pompę.

Dziękuję. To cenna sugestia.

MAREKPE napisał/a:

Po pierwsze sugerowałbym HL-100, po drugie sprawdziłbym ciśnienia w układzie hydraulicznym, bo może okazać się że zawór na rozdzielaczu się przyblokował, a pompa daje po uszczelniaczach.

Dzięki. Tak zrobię.

23

Odp: Czy może być taki olej do hydrauliki?

Panowie orientujecie się czy to jest oryginalny wkład do filtra hydrauliki tego z przodu zbiornika olejowego, czy jakaś samoróbka?
https://images81.fotosik.pl/821/aa81e763f3db40a7med.jpg

24

Odp: Czy może być taki olej do hydrauliki?

U mnie jest taki sam.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

25

Odp: Czy może być taki olej do hydrauliki?

W moim również mam identyczny.

26

Odp: Czy może być taki olej do hydrauliki?

Panowie ja z takim pytaniem- zbiornik na olej hydrauliczny jest połączony ze skrzynią biegów? Leje się oddzielny olej do skrzyni i do zbiornika czy oba takie same?

27

Odp: Czy może być taki olej do hydrauliki?

w zt 323 do hydrauliki i do skrzyni jeden olej prawie 90l zalewasz przez odkręcenie pokrywy filtra oleju na zbiorniku trochę nie wygodnie ale jedno sensowne miejsce do wlewania

Nie ma to jak FORTSCHRITT

28

Odp: Czy może być taki olej do hydrauliki?

Ja odkręcam dźwignie zmiany biegów i leje tam...

29

Odp: Czy może być taki olej do hydrauliki?

No dobra czy to ma być olej hydrauliczno- przekładniowy?

30

Odp: Czy może być taki olej do hydrauliki?

tak

Nie ma to jak FORTSCHRITT

31

Odp: Czy może być taki olej do hydrauliki?

Coś konkretnego polecacie żeby to wszystko dobrze działało?

32 Ostatnio edytowany przez InfinityPG (2018-01-07 14:44:34)

Odp: Czy może być taki olej do hydrauliki?

Jak mówi serwis i większość chłopaków na forum ma to być   AGROL U

33

Odp: Czy może być taki olej do hydrauliki?

Ja leje hydrauliczny 68 i jest ok

34

Odp: Czy może być taki olej do hydrauliki?

A ja od kilku lat leje + - 70 litrów silnikowego(4zł/litr) i 20 litrów ON(2,33zł/litr) Taniej się nie da.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

35

Odp: Czy może być taki olej do hydrauliki?

Gdzie taka cena ON (2,33) ?

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

36

Odp: Czy może być taki olej do hydrauliki?

Ja w obydwóch forszajach mam agrol u i narazie skrzynie pracują bez zarzutu.

37 Ostatnio edytowany przez InfinityPG (2018-01-07 21:22:16)

Odp: Czy może być taki olej do hydrauliki?

Lanie nieodpowiedniego oleju czyli innego jak hydrauliczno-przekladniowy (Agrol U ) przyniesie negatywne efekty dopiero  po dłuższym czasie użytkowania  ... skrzynia powoli ale systematycznie będzie dostawała po dupie  ...

Odp: Czy może być taki olej do hydrauliki?

MAREKPE napisał/a:

A ja od kilku lat leje + - 70 litrów silnikowego(4zł/litr) i 20 litrów ON(2,33zł/litr) Taniej się nie da.

Współczuję trochę, a ja jeżdże na hipolu od kąd go mam i działa,tylko leje ten żółty a nie czarny z przepracowanych olejów ostatni taki kupiliśmy czarny,pisało że z rafinerii płońsk,i to jeszcze rzadki na dodatek jakby z ON zmieszany.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

39

Odp: Czy może być taki olej do hydrauliki?

a panowie można wlac olej hydrauliczno przekładniowy do 323 i ile czego gdzie spuścic trzeba żeby hodził na hydrauliczno przekładniowym czy to też znaczenie dla skrzyni biegów widze dużo wpisów ale poprostu pozostale ciągniki mam na hydrauliczno przekładniowym 10w30 i maszyny a jak co to gdzie spuścić stary olej do zera