821

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

dzięki za rady
piotrek a powiedz jak ją odpalasz i już zagada wyświetla ci się komunikat po niemiecku w momencie gdy jest na P a po wciśnięciu hamulca i wrzuceniu biegu zmienia się na fisie na spalanie itp niby tłumaczyłem to na polski i coś mówi o wcześniejszym wciśnięci hamulca ale nie czaje tego
a póki co to pytań nie mam

Nie ma to jak FORTSCHRITT

822 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-11-10 23:28:56)

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Ten komunikat jest w każdym automacie vw/audi. Chodzi Ci o "BEIM EINLEGEN EINER FAHRSTUFE IM STAND FUSSBREMSE BETATIGEN" zapewne. Po prostu masz przytrzymać pedał hamulca jak wybierzesz któryś z zakresow jazdy "R D 4321". Nie wiem czy zauważyłeś ale po chwili na kompie pojawia się u góry pomarańczowe "OK" jeśli masz wszystko w porządku bo samochód "sprawdza podzespoły" a jeśli coś jest nie tak to informuje o niesprawności bądź rezerwie paliwa/płynów ustrojowych Spalonych żarówkach itd na tym górnym pomarańczowym pasku. Ewentualnie przypomina o zaplanowanym za x km serwisie bądź wyswieli "Service !" Jeśli już ten serwis przejechałeś. Aaa. I jak coś jest nie tak to zapiszczy przyjemnie w uszach smile

Siły na zamiary zmierz....

823

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

androl napisał/a:

Właśnie brat stryjeczny lał ten motul, to jest specyficzny silnik, olej musi mieć z górnej półki.

Dokładnie. U mnie ten olej kosztuje 180 zł za 5 litrów ale wiem, że leję dobry olej. A przecież to najtanszy sposób dzieki któremu można zadbać o ten jakby nie patrzeć osławiony złą opinią silnik. No i odczucia - mam wrażenie ze na Castrolu chodził głośniej. Ale to może jakiś efekt placebo tongue

Siły na zamiary zmierz....

824

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

I olej o filtr w skrzyni biegów. Ja bym jeszcze rozrząd wymienil

825

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

dokładnie piotrek jak to opisałeś wyświetla sie ten serwis ale razem z pomarańczowym ok po włożeniu biegu wszystko gaśnie i wyświetla sie ekran radia spalanie i dolne prnd432 i pokazuje jak to paliwo pobiera smile

Nie ma to jak FORTSCHRITT

826

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

marcel napisał/a:

I olej o filtr w skrzyni biegów. Ja bym jeszcze rozrząd wymienil

Rozrząd INA komplet z pompą i termostatem obowiązkowo. Do tego paski osprzętu plUs regeneracja napinacza paska osprzętu. Bo rozwiązanie tam paskudne j jak pasek osprzętu spadnie to lubi wylądować w rozrządzie. Koszta lekko 2 tys. A zmiana oleju i filtra w skrzyni samemu do ogarnięcia. Lub w serwisie około 600 zł.
Tomek a jakie pokazuje Ci ładowanie ?

Siły na zamiary zmierz....

827

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

takie lekko ponad 14 z tego co widać po liczniku a i olej po długiej trasie jest 110*C

Nie ma to jak FORTSCHRITT

828

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Pytam bo warto przy rozrządzie dać alternator do sprawdzenia. W zasadzie jedna robota. U mnie olej nie więcej jak 100. Jak pojadę po "niemieckiej autostradzie" to takie 115 potrafi osiągnąć.

Siły na zamiary zmierz....

829

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

no u mnie jak go prowadziłem do domu to po A1 go pałowałem to tak miał ale jak jeżdzę tutaj w koło domu to trzyma tez tak 100

Nie ma to jak FORTSCHRITT

830

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Jak się sprawuje nowy nabytek ? smile

Siły na zamiary zmierz....

831

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

I ile razy tankowałeś?
Bolało? wink

832

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

I w tym momencie przypomniała mi się pewna reklama wink https://www.youtube.com/watch?v=kD0obpkGh6U

833

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

no coś już mogę powiedzieć
ogółem spalanie to zależy od warunków na gorszej jakości paliwie zrobiłem 9,6 l na setkę przy normalnej jeździe i trochę deptania a na lepszym paliwie przy tych samych warunkach litr mniej więc na paliwo trzeba zwracać uwagę
skrzynia chodzi dobrze ale będę chciał wymienić olej w skrzyni dla swojego spokoju
hamulce z tyłu wymieniłem i jest ok lekko czuje lewe koło jak pośmiarduje ale myślę ze się dotrze
z problemowych rzeczy to dwa razy mi się franca zapowietrzyła ale dopatrzyłem się uszkodzonych wężyków i musi gdzieś zasysać powietrze a tak to tankować i jeździć a w cyklu miejskim to tak 12/13 l weźmie fajnie bo szybko się rozgrzewa na zimę fajnie bo szybko w kabinie się robi a tak to fajnie się śmiga jak trzeba to depnie i idzie dalej

Nie ma to jak FORTSCHRITT

834

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Mnie ceny paliw nie dotycza bo zawsze tankuję za 50zł tongue

835

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Jo jak podniosłem maskę w moim potworze ojciec powiedział że będzie palił tyle co fortschrit no i się nie mylił.
Muszę jednak wymieniać sprzęgło..... znów 500zł....
Ale jest opcja że będzie po  tym mniej palił wink

836

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Odpowietrzyć to cudo nasze nie tak łatwo.  Przy okazji zmień filtr paliwa bo jedna robota. No i uważaj na pompę...

Siły na zamiary zmierz....

837

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

no filtr będę zmieniał muszę też zajrzeć do pompki w baku bo coś jej nie słyszę moze nie działa i robi mi takie cyrki

Nie ma to jak FORTSCHRITT

838 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-11-23 20:42:53)

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Bo to nie jest tak jak myślisz z tą pompką... właśnie mnie zmartwiłeś tym co napisałeś.
Tamta pompka to tzw "pompka spiętrzająca" paliwo i działa gdy w baku jest chyba mniej niż 1/4 baku. A jej zadaniem jest tylko "napompować paliwa w punkt baku z którego pompa wtryskowa je zasysa" .Za samo "ciągnięcie" paliwa z baku odpowiada pompa wtryskowa. I teraz są różne "powody" dlaczego paliwo się cofa:
Nieszczelność na przewodach od baku do filtra(oby)
Nieszczelność na filtrze (oby)
Nieszczelność na przewodach od filtra do pompy (oby)
Lub najgorszy wariant czyli rozszczelnienie pompy czego Ci nie życzę.

Żeby zmienić filtr najlepiej mieć paliwa pod korek. Nigdy mniej niż 3/4. Przy zmianie filtra zacisnij przewody paliwowe przy filtrze zanim odkrecisz opaski żeby paliwo się nie cofnęło. Filtr nowy musi być do pełna zalany paliwem. Nie kupuj nic byle jakiego.  Musi być filtr dobrej marki. Czytaj najlepiej jakiś oryginał.
Broń boże nie odpalaj na plaka. Ta pompa jest tak wrażliwa że kręcenie na sucho może ją zarżnąć na amen.

Do pompy idzie przezroczysty wężyk. W nim nie ma prawa być ani drobiny powietrza. Jeśli jest -masz Nieszczelność.

Siły na zamiary zmierz....

839 Ostatnio edytowany przez tomek 323 (2018-11-23 21:08:26)

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

pierwsze nieszczelności znalazłem na wężykach od przelewu wtryskiwaczy na tych cienkich są po uszkadzane ale coś mi się zdaje że wymienię wszystkie wężyki gumowe na nowe bez względu na ich stan
filtr kupie dobry i mam w planach założyć zaworek zwrotny ale zaraz na wyjściu z baku żeby mi nie uciekało paliwo z przewodu tylko żeby zawsze w przewodzie było zapowietrza się nie regularnie  jak jej podejdzie a zrobiła tak przy mniejszej ilości paliwa ale tak przed rezerwą ale to na spokojnie będę wszystkiego doglądał

pompę oglądałem i nie widzę żeby była mokra chyba ze w środku się rozszczelnia pęcherzyki powietrza w przezroczystym przewodzie się pokazują po odpaleniu po dłuższej pracy już ich tak nie widać

Nie ma to jak FORTSCHRITT

840

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Przelewowe jej nie zapowietrzają ale warto je wymienić smile zapowietrza to  co przed pompą. Może spróbuj trochę pojeździć ze stanem w baku od pelnego do 1/2. I zobacz co się dzieje wink chyba ze rzeczywiście pompka w baku Ci Padła i paliwa nie spiętrza. Sprawdź też bezpiecznik

Siły na zamiary zmierz....