41

Odp: Sampo 2075

a któru new holland twój?

mdw

Odp: Sampo 2075

Mój jest M135
https://images92.fotosik.pl/89/f417b462aba38198med.jpg
https://images89.fotosik.pl/89/02403e40ce65dac9med.jpg

43

Odp: Sampo 2075

Jak ten traktor się sprawuje

Odp: Sampo 2075

Mam go od marca tego roku . Ciąga pługi agregaty talerzowke nawet z opryskiwaczem latał jak nie było mniejszego. Odwoził zboże do skupu. Jak dla mnie lepszego nie potrzeba. Nie posiada niestety pneumatyki. Jak dotąd bezawaryjny.

45

Odp: Sampo 2075

Tadeusz, chciałbym żebyś w paru słowach napisał jak Twój sampo sprawuje się w porównaniu do 524, bo wiem że jak go kupowałeś to idealny nie był.

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

Odp: Sampo 2075

Mój 524 okazał się niewypałem z gorącą głową go kupiłem i miałem z nim sporo kłopotów. Po wjechaniu w jęczmień dwa razy w koło woda poszła do oleju . Jeden tłok spuchnięty,Tuleje przeżarte i włożone na silikon po rozbiórce było widać że ktoś w ten silnik łapki pchał. Dostał nowe tuleje pierścienie panewki jeden tłok głowice i wtryski po regeneracji wszystko od PiotraK z jego instrukcjami poskładałem bydle podocieralem i poszedł w rzepaki silnik po tym zabiegu dzwon , żadnych zastrzeżeń. Później zaczęły się problem z przekładniami kontowymi od wysypu od ślimaka w zbiorniku i problemy z wysypem zboża wielokrotne i mnóstwo innych awarii chociażby piasty kół przednich.
Sampo w porównaniu do 524 dostał kompletny serwis przed sezonem. Wiedziałem od kogo go biorę i w jakim kiepskim stanie jest.  Tak więc jeżeli chodzi o Sampo .....

47

Odp: Sampo 2075

Pytam bo kiedyś miałem 524, to sporo zdrowia mi zjadł.

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

Odp: Sampo 2075

....to miałem obawy jeżeli chodzi o dostępność i ceny części. Magia internetu i Jaskot który zajmuje się Deutz-Fahr zmniejszyły te obawy. Moj Sampo to odpowiednik Deutz-Fahr 5485 .W Sampo wpakowałem przed sezonem jakieś 11tys , dostał większość nowych pasów nowe łańcuchy gardzieli i podajnika ziarnowego. 90% nowych łożysk, noże sieczkarni , tylną oś od bizona Giganta . Do tego doszły naprawy wałów od odrzutnika, podsiewacza i podajnika pochyłego. Nowe panewki na wytrzasaczach no i serwis filtrowo olejowy. Pewnie o czymś zapomniałem ale tyle tego było że nie sposób spamiętać. Większych awarii nie mialem dopracować muszę heder bo w tym roku przed sezonem brakło czasu na niego. Jestem zadowolony z zakupu . Jeżeli miałbym wybierać drugi raz pomiędzy 524 a Sampo wybrał bym Sampo. Kombajn gabarytowo znacznie mniejszy od 524 co jest dla mnie plusem , hydrostat, silnik turbodoładowany 175KM spala w granicach 12l na hektar . Napęd kosy szumachera którego w 524 nie miałem,dwa bębny młócące. Kabina malutka ale bardzo ergonomiczna wszystko pod ręką. Za cenę poniżej 45tysiecy bo tyle wydałem na kombajn z remontem raczej nic lepszego nie kupiłbym a teraz można powiedzieć że wiem co mam. O jakieś konkrety to proszę pytaj.

Odp: Sampo 2075

Mariusz nie tylko Tobie 524 krwi napsuł.

50

Odp: Sampo 2075

No sampo to proste i dobrze wyposazone kombajny. Jak by nie były dobre to inne liczące się firmy nie kupowały by od nich licencję na produkcję ich. Przecież Deutz fahr, massey, John deere a teraz jakaś firma na Ukrainie albo Białorusi je klepie. Ile masz w nim wytrząsaczy? 4 czy 5? I jaka tam jest szerokość w środku?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

Odp: Sampo 2075

Wytrząsaczy jest 5. Z tego co podaje literatura to szerokość bębna to 111cm , długość wytrząsaczy to 410cm

52

Odp: Sampo 2075

Patrzyłem w ogłoszenia za takie Sampo. Cena którą podałeś Tadeusz jest nierealna smile także pozazdrościć zakupu

Siły na zamiary zmierz....

53

Odp: Sampo 2075

Ten nie jest zły. Parametrami jak 514 a jednak nie taki stary jeśliby porównać do claasa w tych pieniądzach a jednak jest hydrostat, Klima, sterowanie hedera w dzojstiku, jakieś tam czujniki strat...
https://www.olx.pl/oferta/sampo-rosenle … xDBsq.html
Tadek a czemu w swoim zmieniłeś tylną oś? Co z nią było nie tak?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

54

Odp: Sampo 2075

Tyle, że jednak mniejszy

Siły na zamiary zmierz....

55 Ostatnio edytowany przez Tadeuszchelinski (2018-12-13 14:08:56)

Odp: Sampo 2075

W mojej osi były spawane zwrotnicę oraz wyjechane tuleje. Ten z ogłoszenia ma mniejszy zbiornik i heder,jeden bęben młócący i słabszy motor. Dobra alternatywa dla 514

56

Odp: Sampo 2075

a twój jaka ma wydajność?

Rolnik z powołania:-)

Odp: Sampo 2075

Nie mierzyłem w przyszłym sezonie sprawdzę dokładnie ale1.5ha machnę pszenicy .

58

Odp: Sampo 2075

Wydajność to  można policzyć   pręskość koszenia razy szerokość  koszenia  minus 30% i  wychodzi  mniej więcej wydajność ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile